Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2147
@goferek: to jest chyba jakaś alternatywna rzeczywistości xD nigdy nie widziałem taksy tańszej niż uber, a jeżeli chodzi o jakość aut to #!$%@? ilość starych meroli u Złotów pokazuję same kto ma rację.
  • Odpowiedz
@Alakecz: pewnie wzięli pod uwagę koszt przejazdu uberem gdy jest mnożnik z powodu wzmożonego zainteresowania. Tyle, że wtedy po taxi w ogóle się nie dodzwonisz, więc uber dzięki mnożnikom pozostaje jedyną działającą opcją.
  • Odpowiedz
@Alakecz: pewnie że alternatywna rzeczywistość, jakbyś spędzał cale dnie w zapoconej koszuli w starym szrocie na parkingu, czekając na klientów to też by Ci się styki #!$%@?ły. Taka sama zasada jak z kierowcami TIRów, jeżdżą 24/7 w kabinie zamknięci i jak wracają na weekend do normalnego świata to im #!$%@?.
  • Odpowiedz
@goferek: beka ze złotów, ale z drugiej strony w łodzi taki green cab był często tańszy lub równy w cenie uberowi i dużo bardziej można było na nim polegać, a taki uberowiec to często albo nie przyjechał albo nie akceptował
  • Odpowiedz
@Mave: @goferek: @Alakecz: szczerze to nie zawsze. W #bielskobiala nie ma w ogóle ubera/bolta (był i zawsze dostępne 1/2 taksówki na całe miasto). Dalej da się znaleźć stara taksówkę ze spoconym Januszem, ale zdecydowana większość to nowe, czyste auta i niskie ceny. Z drugiej strony byłem w Poznaniu i korzystałem z Bolta to był syf, Ukrainiec i byle jakie auto ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@goferek: Ceny są różne ale jeżeli chodzi o jakość aut to uber mocno upadł pod tym względem. Taxi to głównie hybrydowe Aurisy a na Uberze trafiam na Fabie albo samochody sprzed 15 lat. Raz nawet jechałem BMW E46…
  • Odpowiedz
@Alakecz: weekend imprezowy w Wawie przed covidem. Mnożniki na Uber takie, że taxa 2 razy tańsza. Jak sobie latasz w tygodniu w nocy to problemu nie ma.
Ale czasami Uber potrafił ładnie wystrzelić i wtedy taxa co stała pod lokalem wyraźnie tańsza niż Ahmed w Fabii, który mógł nawet do ciebie nie dojechać.
Problemy z dodzwonieniem po taxę to są w Sylwestra. A nie w weekend imprezowy kiedy towarzystwo głównie Uberowe
  • Odpowiedz
@goferek: W Szczecinie przez jakiś czas śmigałem Uber/Bolt i po tym jak miałem wielokrotnie problemy z dostępnością to przeniosłem sie na taksy i zawsze wychodzą w tej samej cenie, a nawet i taniej. W dodatku na szczecińskich taksach są prawie same nowe auta
  • Odpowiedz
@SiergiejLapczydow: pare lat temu zamawialem u nich przez apke i tylko raz wiec srednio pamietam, ale chyba podawali jakis przedzial, np. 28-35 zl. nie chce wprowadzac w blad bo serio nie do konca pamietam, to bylo w sylwestra ;d
  • Odpowiedz