Wpis z mikrobloga

Bo taksiarze wyzywaja bolta i ubera, że jeżdżą bez taksometrów, więcej zarabiają, bo nie płacą jakiś tam podatków itp, więc skoro na uberze jest lepiej to nie mogli sami pójść na ubera z taksówki?


@8Dawid88: Bo to bzdura. Uber normalnie płaci ZUS i dochodowy jak każde B2B, taksiarz leci na karcie podatkowej i płaci jakieś grosze - podatkowo złotówy stoją dużo lepiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: Uber płaci? Mało o tym wiesz. Taksiarz na jdg z kartą podatkową też może zgłosić się i jezdzic w uberze, bolcie. Co nie zmienia faktu że większość kierowców apek jest zatrudnionych u pośredników zeby uniknąć kosztów jdg. Przeczytaj mój komentarz wyżej z wyliczeniem. Już pomijam że teraz kierowcy apek typu uber to od ponad roku również legalni taksówkarze. :)
  • Odpowiedz
oho, złotówa przyszła XDD


@huudyy: Wykopki to widzę, że mają klapki na oczach i kto tylko skrytykuje ich ulubienca, to od razu sadza, ze jest z konkurencji. Prawda jest taka, ze uber i bolt obecnie sa #!$%@? drogie wzgledem tego z czym wchodzily. Stlamsili taksiarzy i teraz sami maja giga biznes wzgledem zdobytych klientow w podobnych cenach co cierp xD W 1 weekend po zdjeciu COVIDa wiesz ile kosztowal bolt i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sergeant_Matt_Baker: Taxi lotniskowe już jest z tego sławne w krk. Mają ładne auta, ale kosztują sporo. Jakieś tanie korpo taxi wychodzi z 30/40zł na lotnisko. Sam wiozłem kiedyś dwie dziewczyny z Niemiec co zapłaciły 40€ za kurs w okolice rynku. Zainstalowały tego dnia ubera i to ja je zawoziłem na lotnisko..
  • Odpowiedz
Czyli umowy o pracę, co się równa mniejszemu wynagrodzeniu, ale kosztem wyższych stawek emerytalnych, których na starość i tak się pewnie na oczy nei zobaczy?


@8Dawid88: No nie, bo UOP to też urlop i L4, na UZ nie masz nic kompletnie, to, że zarobisz kilka groszy więcej to jest może ok dla studenta na rok max, nie więcej.
  • Odpowiedz
@8Dawid88: i niech sobie jeżdżą. Jako firma Uber i Bolt to niezły rak, cieszę się jednak, że zrobiły konkurencję złotówkom i taxi się ogarnęły, a koszty mają wyższe, bo mają normalnych pracowników.
  • Odpowiedz
@oxfox: To chyba się zmieniły zasady, na stronie jest:

Warunki, które musi spełniać Twój pojazd

Model z roku 2005 lub nowszy w Warszawie

Model z roku 2007 lub nowszy w Lublinie i Szczecinie

Model z roku 2002 lub nowszy w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, na Śląsku i w Łodzi
  • Odpowiedz
@goferek: Tylko złotówy tak bez pardonu pokazują, że mają swoich (potencjalnych) klientów za idiotów. Mają nastawienie z góry antagonistyczne i roszczeniowe.
  • Odpowiedz
@Alakecz: i opony 12 co by ukręcić na taksometrze te 50gr więcej. Swoją drogą taksy tańsze od ubera czasem są, ale z centrali. Z łapanki to za samo pytanie o cene chcą abyś wsiadł do samochodu xd
  • Odpowiedz