Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy zwykły szewc ogranie mi sklejenie butów rowerowych czy muszę szukać szewca zrzeszonego w Velominati, który doda mi jedno zero przed przecinkiem do rachunku?


@Zkropkao_Na: To to to, ale do Wysepki to nie jedź.

Możesz próbować z szewcem, ale pewnie kwestia kilometrów kiedy znowu się rozejdzie. Dobrze masz bloki ustawione? MI się zdarzało wyrywać śruby z bloków, ale podeszwa nigdy nie puściła...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zkropkao_Na: panie... Do szosy z takimi butami? Ja bym cię nie zabrał na ustawkę bo pewnie z 0.5w tracisz. A tak na poważnie weź jakiś klej do butów i sobie samemu sklei.
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer:
Wzięłam buty od koleżanki (głównie po to, żeby zobaczyć czy w ogóle dam w nich radę zanim kupię jakieś lepsze) i i dziś kupiłam bloki, więc właściwie to był ich pierwszy raz ze mną.
Uczyłam się wpinać i wypinać

@uhauha: tylko neoprenowe buty o wadze 0,15g?

  • Odpowiedz
@obludnik-rozi: w czym widzisz januszerke?
We wzięciu butów, żeby w ogóle zobaczyć czy moje stopy dadzą radę wytrzymać w takich butach i czy dam w nich radę jeździć i będę umiała się wpinać/wypinać?


@uhauha: mi się to zdarzyło jak próbowałam się wypiąć.
Buty chwilowo mają służyć do nauki wpinania/wypinanie więc chyba faktycznie je skleję samodzielnie
  • Odpowiedz
@Zkropkao_Na: a może są jeszcze na gwarancji?
Można kupić specjalny klej do butów, jest podobny do butaprenu. Widziałem w Dealzie w Manhattanie we Wrzeszczu. Problemem jest tylko to, jak to miejsce ścisnąć na czas wiązania kleju - pewnie trzeba będzie napchać gazet w but i okleić taśmą naciągając na maksa. Oczywiście może też to zrobić dla Ciebie szewc :) Ogarnięty fachowiec od razu Ci powie jakie są szanse powodzenia takiej operacji
  • Odpowiedz
@Zkropkao_Na:

Mireczki, czy zwykły szewc ogranie mi sklejenie butów rowerowych


nie wiadomo, czy powierzchnia do sklejenia będzie odpowiednia, czy klej będzie miał do czego się złapać. Zazwyczaj takie rozdarcie wiąże się także z szyciem takiego buta. Sklejenie da Ci co najwyżej kilka-kilkanaście dni ekstra i ekstra pracę dla szewca, który będzie musiał wydłubywać nadmiar kleju.

w czym widzisz januszerke?

We wzięciu butów, żeby w ogóle zobaczyć czy moje stopy dadzą radę
  • Odpowiedz
@Polinik: Ja odpuściłem w momencie kiedy mi skasowali ze dętkę 50pln czy coś koło tego, ale ostatnia inba na c3c (co to chcieli gościowi coś tam sprzedać tylko jeżeli wykupi też u nich montaż w serwisie) to dla mnie totalna abstrakcja.

Mają tam tańszy bikefitting niż w VeloLabie, myślałem, czy się nie wybrać -- wolno? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jedź gdzie chcesz, tylko bez płakania potem
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Ja nie mogę kiery ogarnąć -- lewa dłoń nie dość, że boli od ucisku podczas jazdy, to drętwieje i mam niedowład od paru dni, że nawet nie mogę imbusem dobrze kręcić. :<
Obniżyłem siodełko, przesunąłem do przodu, zrotowałem kierę w dół, ale to takie na chybił-trafił i chyba nie tędy droga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Polinik: wysepki nie lubimy głównie za podejście do ludzi i akcje typu sprzedaż części rowerowych tylko pod warunkiem serwisu roweru u nich. Taki bananowy sklep to jest

@Zkropkao_Na: walnij na janusza budaprenem i ściskiem. A w międzyczasie nowe kup.
kapcie Shimano rp3 wytrzymały 30k km i nic się nie odkleiło, dziwna akcja z całą podeszwą

Btw. gleba była już pierwsza w zatrzaskach?

@uhauha: ona gravela ma, wiesz to Ci
  • Odpowiedz
9.07 mam sesję w velo żeby ogarnąć stopy, mogę dać znać jak było po tym.


@Wyrewolwerowanyrewolwer: jak było?
Bo coraz bardziej jestem zdecydowany odżałować te 8 stówek na velolab. Mój karabin będzie chodził głodny. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz