Wpis z mikrobloga

Te porównywarki online to o kant można rozbić


@pawelczixd: niby dlaczego? W większości mają bardzo dobre oferty. A agenci czasem na siłę udowadniają, że są w stanie załatwić tańsze ubezpieczenie, a później w dokumentach widzisz że wpisali inne dane, niż podane przez Ciebie. Jeden z wykopowych agentów tak robił i próbował mi wcisnąć takie ubezpieczenie twierdząc że ta różnica "nie ma wpływu na ubezpieczenie". A jak poprosiłem o skorygowanie, bo nie
@goferek: Rok temu po telefonach z call center z PZU i AXA dostałem znacznie lepsze warunki niz w porównywarkach. Najtańsze OC w porównywarkach 1350, PZU 1100 AXA 1060 plus jakieś bzdety typu samochód zastępczy czy ubezpieczenie opon
Jeden z wykopowych agentów tak robił i próbował mi wcisnąć takie ubezpieczenie twierdząc że ta różnica "nie ma wpływu na ubezpieczenie".


@goferek: ccccooooo, prędzej bym się spodziewał że sam sobie w porównywarkę wpiszesz błędne dane niż to że agent tak zaproponuje :D
@OrzechowyDzem: niestety często agenci tak robią. Ten jeden oferujący się na mirko tak zrobił (wpisał że mam prawo jazdy od 15 roku życia albo coś w tym stylu - nie pamiętam), a taki "zwykły" u którego mój ojciec ubezpiecza auto... robił to samo. Bo z ciekawości sprawdziłem jego ubezpieczenia i okazało się, że typ od lat w podobny sposób kłamał w dokumentach obniżając kwotę składki.
Jeszcze żeby agent to proponował jako
@goferek: bo ku*wa niestety jest oczekiwanie rynku, że ubezpieczenie musi być jak najtańsze.
A, że można przycyganić i jak nie Ty to ktoś inny to zrobi to niektórzy pękają

Nawet Twoja reakcja o tym świadczy

Swoją drogą, ponad 1k za OC? Masz jakieś szkody na koncie?


w niektórych rejonach to nie jest z dupy cena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@goferek: dalej, zależy od tego gdzie mieszkasz i czym jeździsz. Będziesz rejestrować auto 150km dalej żeby zapłacić parę stów mniej bo ktoś ma taniej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) taryfy są dynamiczne, drożej jest zapewne w dużych ośrodkach miejskich. Może któryś z kolegów na tagu się nudzi to może przeliczyć dla kilku miast jedno auto xd
@jadalny_kasztan: niektórzy tak robią. U siebie w bloku widzę, że wielu sąsiadów rejestruje auta w innych województwach. Że też im się chce.... Osobiście tego nie rozumiem, bo sam pewnie miałbym tańsze ubezpieczenie w rodzinnych stronach, ale jeżdżenie specjalnie by rejestrować gdzie indziej raczej się nie zwróci na różnicy w składce.
@goferek: nie no jasne, sam siedzę poniekąd w temacie więc wiem jak to wygląda. Tyle tylko, że na ubezpieczenie wpływa już tyle czynników, że powiedzenie "o płacisz X? To drogo, ja mam Y" jest jak powiedzenie, że ktoś mało/dużo zarabia. Nie pytając gdzie, z jakim stażem, w jakiej walucie itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@goferek: Warszawa, lvl 30+, polisy na siebie 12 lat, czyste konto, 2.5 litra. Najniższa oferta ~1100 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Marka, model, pojemność, moc, wiek, miejsce zamieszkania, przebieg, historia (...) i nie wiadomo ile jeszcze parametrów jest branych pod uwage