Wpis z mikrobloga

Pytanie mam odnosnie tego 'pozyczania' akcji. Nie kumam tego.
Mam tam zamrozone troche pieniedzy i powiedzmy, ze pozyczaja moje akcje np exxon mobil.
Co jesli chce sprzedac? Nie mam akcji, ktos je wypozyczyl i jak wyglada wtedy proces zwrotu akcji w momencie gdy chce je uplynnic?
Znikaja one z mojego konta i musze czekac az je odzyskaja czy jak?

#gielda
#t212
#trading212
  • 9
@jimmyF:

Ale wiesz że na t212 nie kupujesz akcji? Kupujesz udziały w akcjach. Możesz je sprzedać kiedy chcesz. Tutaj ta zgoda to tylko formalność administracyjna bo ty i tak wszystko tam robisz wirtualnie.
@jimmyF: Dla ciebie nie ma to znaczenia przy sprzedaży, za to ma wpływ na maksymalną wysokość kursu jeśli pożyczają shortującym. Dla osób które mają akcje mocno shortowanych firm jak AMC czy GME to jest sytuacja nie do zaakceptowania, oni uciekną pierwsi do innego brokera.
@jimmyF: nie no kolega @kRz222: jakieś głupoty tu gada. Na T212 nie kupuje się udziałów - kupuje się faktyczne akcje, które T212 posiada w Twoim imieniu na koncie w InteractiveBrokers. Jaki sens miałoby wyrażanie zgody na pożyczanie akcji skoro nie kupujesz ich tylko udziały? Innymi słowy IB nic nie wie o gos4k posiadającym akcje. Widzi że są to akcje należące do T212, który z kolei wie czego i ile należy
@gos4k: Jak kupuje sie faktyczne akcje to powinno sie chyba dać je przenosić prawda? A ja takiej opcji nie widzę. Skoro oni kupuja w moim imieniu na InteractiveBrokers to czemu ja po prostu nie miałbym sobie zakupić na InteractiveBrokers?
Czyli nie ma czym sie martwić ogólnie i afera z dupy i moich akcji nie ukradną?