Wpis z mikrobloga

@fan_comy: No rzeczywiście chamskie komentarze z podtekstem seksualnym skierowane w stronę kobiet to powód do podziwu. Weźcie wy się walnijcie w łeb. Żarty żartami, ale to jest molestowanie seksualne. To nie jest ok, to nie jest śmieszne. To jest powszechne i tak znormalizowane, że wydaje wam się, że to niegroźne i w ogóle to powinnam wyciągnąć kij z tyłka. Nie. To wy zrobiliście to powszechnym, ale to nie sprawia, że to
@fan_comy: Tu nie chodzi o to że jest prostacka. Prostackie jest „nie zesraj sie”, tu chodzi o większy problem, o poniżanie, o dominację, o propagowanie toksycznych zachowań i patriarchatu. Może kiedyś to zrozumiesz. Póki co walczę z wiatrakami, bo nawet nie chcesz przyjąć mojej perspektywy. Ale jeśli choć jedna osoba się zastanowi, zanim takie coś zrobi, uważam to za sukces. Nie mam nic do ciebie osobiście jeśli chodzi o samą odzywkę,
@maniabania: Dlaczego kobiety są średnio dosłownie we wszystkim gorsze niż mężczyźni? Przecież obecnie są tak samo traktowane (a czasami nawet lepiej). Mimo to nie potrafią rozwinąć w sobie czegokolwiek. Nawet #przegryw wydaje się być lepiej rozwiniętą płcią niż kobieta... I szczerze to mi przykro z tego powodu. Przykro mi, że mężczyźni nie mogą na uczciwych zasadach konkurować z kobietami, bo one i tak będą zawsze poszkodowane. Parytety i dawanie bonusów tutaj
@fffff3: Na jakiej podstawie wnioskujesz że są gorsze? Parytety i inne „przywileje” są właśnie kulawym sposobem na zrównoważenie dyskryminacji. Nie uważam, że są dobre, ale są odpowiedzią na patriarchat. Nie jestem specjalistką, więc nie znam idealnego rozwiązania tego problemu, ale przynajmniej widzę, że patriarchat jest szkodliwy zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn i feminizm ma pomóc każdej grupie. Twoje przekonania, że kobiety są gorsze we wszystkim to też propagowanie nierówności
Na jakiej podstawie wnioskujesz że są gorsze?


@maniabania: Po prostu ewolucja tak je przystosowała. Chyba chodzi o to, że kobieta żeby być chcianą w społeczeństwie musi tylko móc rodzić dzieci. Mężczyzna musi robić więcej rzeczy. I dlatego kobiety w ogóle nie miały presji ewolucyjnej na cokolwiek innego niż wypięcie tyłka. I przykro mi, że czujesz ten seksizm - no to też niestety ewolucyjne. Mężczyźni w tych tyłkach widzą tylko jeden sens.
@fffff3: Ok ok, trollujesz mnie albo nie ma dla ciebie nadziei, nie wygłaszaj herezji. Nie ma sensu już z toba dyskutować, mam nadzieje, że ludzie zobaczą ten absurd w twojej wypowiedzi i sami podejmą decyzje. Nie mam słów xd