Wpis z mikrobloga

Wybory w Polsce

Widać doskonale że mimo 8 ciężki lat pod rządami PiS, opozycja dalej nie potrafi zyskać przewagi w sondażach. Czy jednak kogokolwiek to dziwi? Kto tak szczerze głosuje na KO, PSL czy Hołownie? Większość osób które znam głosują tylko "przeciwko kaczorowi". Przecież to jest niemożliwe żeby cała masa ludzi, specjaliści, PR-owcy itd. nie potrafili pokierować tymi głąbami przed wyborami i pokazać czego chcą ludzie.

Wydaje się że politykom opozycji podpowiada ta sama osoba która podpowiada Korwinowi (protokół 5% xD), bo ile osób tak szczerze interesują małżeństwa jednopłciowe, czy jakieś krzyczenie piekło kobiet (wykluczając temat aborcji) albo #!$%@? poruszane tematy zaimków, gender fluid lub nauczania dzieci o seksie. Jasne są to tematy ważne, ale nie tak ważne jak:

-slużba zdrowia

-gospodarka

-energetyka

-wojna

-kolesiostwo i nepotyzm

Bo co tak szczerze oferuje opozycja teraz? Zamiast w prosty i łatwy sposób punktować PiS różnymi aferami, #!$%@? naszych pieniędzy w błoto czy brakiem środków z KPO to te zjeby gadają dalej o kompletnie niczym ważnym dla przeciętnego Polaka.

Zapraszam do dyskusji #polityka
  • 85
@Poza-kontrolo: Po 1 obejrzyj czasami jakieś "wiadomości" (ale nie Wiadomości) to zobaczysz, że opozycja celnie punktuje PiS bardzo często.
Po 2 jak właśnie pokazuje poparcie dla PiS ludzi nie interesuje gospodarka i rzeczy które wymieniłeś tylko właśnie geje, zaimki i o ile wzrośnie 500+. PiS na tym wygrywa wybory i bardzo dobrze wie co robi. Przed pierwszymi wyborami zrobili badania socjologiczne na temat tego co powinni obiecać i dokładnie to zrobili.
@Poza-kontrolo: Opozycja celnie punktuje PIS, ale nie przedstawia ŻADNEJ alternatywy. Przychodzi Kidawa Błońska czy Leszczyna na rozmowę do Polsatu czy RMF (gdzie redaktor jest w miarę bezstronny) i nie umie odpowiedzieć na proste pytania dotyczące tego co zrobią gdy opozycja dojdzie do władzy. Gdy się ich pyta czy skoro byli przeciwni 500+ od samego początku to będą likwidować, odpowiadają, że NIE. Jeżeli nie będą likwidować tych "złych" programów które notorycznie krytykowali
@Wyso52: a co mają niezdecydowanym powiedzieć, że 500+ nie działa i trzeba będzie wygaszać ten projekt? Przecież o tym właśnie mowa - większość ludzi się oburzy jak im powiesz prawdę w oczy. Jesteśmy w dupie i czekają nas cięcia. To jest jedyna droga. PiS jednak pomalował wszystkie trawniki na zielono i wmawia ludziom, że jest cacy, a będzie jeszcze lepiej pomimo rekordowego zadłużenia, rekordowej inflacji i rozkładu państwa. Tu trzeba cofać
@Poza-kontrolo: ja to się boję tylko tego, że w wyniku spadających sondaży PIS zrobi coś, co pozwoli im odzyskać młodych. Na przykład depenalizacja zielska byłaby takim game-changerem, że poparcie pisuarów skoczy z 30% na 50%. I będzie gadanie jak z Dudą.
Zamiast w prosty i łatwy sposób punktować PiS różnymi aferami, #!$%@?


@Poza-kontrolo: no ale przeciez punktuja, NIK ma pełno dowodów łamania prawa już praktycznie wszedzie, teraz za Orlen sie probuje brać i oligarchie pisowską. Ludzie nawet maja w dupie to że służby specjalne zamiast łapać terrorystów, ruskich agentów to szpiegują opozycje, niewygodnych prokuratorów czy adwokatów w trakcie wyborów

Jaka afera ma poruszyć ludzi? Co by sie musiało stac?
@Poza-kontrolo: tak naprawdę to aktualnie w opozycji tylko Tusk umie się zakręcić sensownie z tych twarzy opozycji. Reszta to szaraczki bez pomysłu. A co do 500+ to opozycja mówi że zostawi programy socjalne, trzeba liczyć na to że tym razem słowa nie dotrzymają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
gdy się ich pyta czy skoro byli przeciwni 500+ od samego początku to będą likwidować, odpowiadają, że NIE. Jeżeli nie będą likwidować tych "złych" programów które notorycznie krytykowali wprowadzonych przez pis to po co w ogóle mam na nich głosować?


@Wyso52 ty jaja sobie robisz? Tematu likwidacji nie ma i kropka. Co z tego, że krytykowali to PRZED wprowadzeniem?
@mentari: Tematu likwidacji TERAZ nie ma bo opozycji się to nie opłaca. Mimo to, nie słyszałem o żadnym konkretnym programie, postulacie, który miałby np zmniejszać inflację, lub sprawić, że Polakom będzie po prostu lepiej. W takim razie skoro KO teraz uważa, że program typu 500+ jest w porządku (a nie jest), jednak nie wprowadziła podobnego programu za swoich rządów, to po co mi władza, która nie ma swoich pomysłów tylko zamierza
@Poza-kontrolo: Opozycja związana z Platformą próbowała punktować w temacie wojny długo przed wojną:
Kilka lat temu twierdzili że Wot to niepotrzebna formacja i fantazja macierewicza stworzona do celów politycznych.
Przed wojną krytykowali powstanie muru na granicy i latali z siatami robiąc cyrk na granicy. Krytykowali polskich żołnierzy.
Na początku wojny wypowiadali się aby nie wtrącać się na Ukrainie (Kopacz),
Później przekonywali w temacie patriotów że nie da się ich przekazać, miesiąc
@Poza-kontrolo: Opozycja może i celnie punktuje PiS, ale nie podsuwa żadnych rozwiązań tylko od 20 lat "odsuńmy PiS od władzy". Ja już to przestałem kupować dawno temu. A jak słyszę Tuska, który na pytanie co on konkretnie zrobiłby inaczej niż PiS w sprawie covidu (bo ciągle powtarza, że PiS zrobił wszystko źle) odpowiada, żeby nie zwalać na niego odpowiedzialności to xD
Gdy KO wygra wybory, zapanuje to co było poprzednio, czyli chude lata, bo na nic nie ma pieniędzy, trzeba oszczędzać, odbudowywać kraj po PISie. Problem w tym ze za ich rządów nigdy nie było pieniędzy na nic. I chude lata trwały przez całe kadencje.


@Wyso52: i dlatego są spaleni. Ludzie wbrew pozorom pamiętają takie rzeczy i jak mają wybrać między PiSem który jednak czasem rzuci jakiś ochłap, a KO która przez
@To_ja_moze_pozamiatam Akurat merytorycznie to opozycja nie ma argumentów. Spieprzyli 8 lat swoich rządów. Jeśli dziwisz się dlaczego ludzie głosują na PiS to za mało wychodzisz z domu. Wzrost poziomu życia przez ostatnie 8 lat jest bezprecedensowy. Tylko że ludzie szybko przyzwyczajają się do dobrobytu i szybko zapominają jakim dziadowskim krajem była Polska 8 lat temu.
@To_ja_moze_pozamiatam punktuje ale za słabo i za mało, za pisu jest tyle afer ze mogliby codziennie jakąś w mediach nakręcać i w każdym programie gdzie siedzą razem z pisowcami ich jechać, a oni #!$%@?ą jedno i to samo nic nie wnosząc do dyskusji... jedynie tusk coś sobą reprezentuje w mediach, reszta to szkoda gadać
takim razie skoro KO teraz uważa, że program typu 500+ jest w porządku (a nie jest), jednak nie wprowadziła podobnego programu za swoich rządów, to po co mi władza, która nie ma swoich pomysłów tylko zamierza zostawiać wszystko to, co w gospodarce zrobił PIS?


Zostawienie 500+ = zostawienie wszystkiego co w gospodarce zrobił PiS? Czytasz co piszesz?

Gdy KO wygra wybory, zapanuje to co było poprzednio, czyli chude lata, bo na nic
Gdy KO wygra wybory, zapanuje to co było poprzednio, czyli chude lata, bo na nic nie ma pieniędzy, trzeba oszczędzać, odbudowywać kraj po PISie. Problem w tym ze za ich rządów nigdy nie było pieniędzy na nic. I chude lata trwały przez całe kadencje.


@Wyso52 masz popatrz sobie na wykres. Po co inwestować jak można przekupić ludzi 500+ i 13/14 emeryturą? Tłuste lata są jak nie dają kasy do łapy, co?
Pobierz
źródło: temp_file.png2875082431771260033
@KedzioRRz: nie mówię, że nie #!$%@? czasem czegoś, tylko że ma program. Ładna zmiana tematu. Ten wątek i niektóre komentarze przypominają trochę takie gadanie babć na targu, które gadają tylko żeby ponarzekać, a jak któraś mówi, że chociaż pogoda jest dzisiaj ładna, to inna ją gasi "no ładna, ale jutro ma padać".
@Poza-kontrolo: bo brakuje im jakiegoś strategicznego podejścia, a ostatecznym ośmieszeniem się była kampania prezydencka, która nawet po wygranych wyborach parlamentarnych będzie odbijać się czkawką, bo nie zanosi się na większość pozwalającą odrzucić weto. Ostatnim wielkim sukcesem było dogadanie się, aby wspólnie zamawiać sondaże - tylko jak im wyszło, że Polakom najbardziej doskwiera ''drożyzna", to potem osły stały z transparentami "drożyzna" w sejmie. Wspomniałem o strategii, bo o ile Hołownia się przebił
Proszę w takim razie pomóż mi, zmanipulowanemu przez PIS wyborcy, przedstaw chociaż kilka postulatów KO, które zamierzają wykonać po dojściu do władzy.


@Wyso52
- oddzielenie funkcji prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości (pozdro zi0bro z prokuratorami na telefon)
- odpolitycznienie KRS
- zakończenie sporu i poprawa stosunków z UE, odblokowanie kpo
- powrót do finansowania invitro, mieszkania dla młodych
- wzmocnienie samorządów, zatrzymanie pisowskiej centralizacji
- normalizacja kwestii aborcji, związki partnerskie

I pewnie
Jasne są to tematy ważne, ale nie tak ważne jak:


-slużba zdrowia


-gospodarka


-energetyka


-wojna


-kolesiostwo i nepotyzm


@Poza-kontrolo: i tu jest pies pogrzebany, zwłaszcza w ostatnim punkcie.

Opozycja nie ma nic kompletnie do zaoferowania, poza "pis zły, kaczor niedobry", bo opozycja nie chce zlikwidować kolesiostwa i nepotyzmu. Oni chcą po prostu obsadzić stołki swoimi ludźmi.
@Poza-kontrolo:

Cała polityka opozycji opiera się na negacji. Pis jest zły, bo jest zły. Nie głosujcie na PiS, tylko na nas, bo PiS jest zły. Próbują jak najprostszym przekazem dotrzeć do jak najszerszej grupy wyobrców. Tylko problemem jest taki, że jak sam napisałeś, nie przedstawiają żadnej alternatywy. Dlatego opozycja w postaci PO czy Hołowni nie dostanie mojego głosu, bo praktycznie nie potrafią przedstawić jakiekolwiek sensownego rozwiązania.

Punktowanie też jest coraz słabsze.
Przed pierwszymi wyborami zrobili badania socjologiczne na temat tego co powinni obiecać i dokładnie to zrobili. Dzisiejsza opozycja wtedy przegrała, bo mówili o tym co piszesz- do takich ludzi jak Ty i ja.


@To_ja_moze_pozamiatam: @Wyso52 @Poza-kontrolo w takim razie polecam obejrzeć expose Kaczyńskiego i Schetyny. Tyle razy ile Kaczyński odmienił słowo gospodarka, tyle razy Schetyna odmienił słowo Kaczyński i PiS. Było nawet w gorących na wykopie o tym.
Opozycja nie ma nic kompletnie do zaoferowania, poza "pis zły, kaczor niedobry"


Jakby tak spytać zadeklarowanego pisowca co opozycja oferuje to wiesz co by powiedział?

opozycja nie chce zlikwidować kolesiostwa i nepotyzmu. Oni chcą po prostu obsadzić stołki swoimi ludźmi.


@tomtom666 po+psl przejmowało rządy po pisie w 2007. Skala tego co się dzieje w radach nadzorczych i zarządach spółek skarbu państwa teraz, a w latach 2007-2015 to przepaść
Dlatego opozycja w postaci PO czy Hołowni nie dostanie mojego głosu, bo praktycznie nie potrafią przedstawić jakiekolwiek sensownego rozwiązania.


@razzor91 czyli według ciebie lepiej żeby dalej rządził PiS niż PO czy Hołownia? Nie chcesz żeby ci ostatni chociaż zatrzymali rozdawanie kasy swoim w ramach takiej willi+, funduszy pozabudżetowych bez żadnej kontroli, nie wpuszczania NIK do państwowych spółek, dalszego upolityczniania sądownictwa i wielu innych?
"no jest #!$%@? ale to hehe wina PiSu"


@spajdermen: ale przeciez to jest obecna narracja PiSu. NIC nie jest wina PiSu - wszystko to wina Tuska. A 'rady' jakie pisowcy maja to tez DOKLADNIE TO SAMO co PO (a nawet gorzej)

Andrzej Duda (Prezydent RP) - Prosze byscie troche zacisneli zeby i byli optymistami
Przemyslaw Czarnek (Ministerstwo Edukacji) - Mozna jest troche mniej i troche taniej (albo jesc u znajomych)
Malgorzata
opozycja dalej nie potrafi zyskać przewagi w sondażach


@Poza-kontrolo: przecież idą łeb w łeb, kolejne sondaże pokazują, że jeśli jest rożnica w poparciu ZjePu i KO, to w granicach błędu statystycznego.

Gdy KO wygra wybory, zapanuje to co było poprzednio, czyli chude lata, bo na nic nie ma pieniędzy, trzeba oszczędzać, odbudowywać kraj po PISie. Problem w tym ze za ich rządów nigdy nie było pieniędzy na nic. I chude lata