Wpis z mikrobloga

Jednym z największych kłamstw, w jakim są wychowywani młodzi chłopcy, jest to, że to mężczyźni są większymi wzrokowcami od kobiet. Pamiętam za dzieciaka zawsze miałem przekonanie, że to my, mężczyźni zwracamy bardziej uwagę na wygląd, a dziewczyny patrzą bardziej na charakter. Prawda jest zupełnie inna i niestety w moim przypadku uświadomiłem sobie to zbyt późno. I to kobiety są brutalnymi wzrokowcami i najbardziej zwracają uwagę na wygląd.

W dobie mediów społecznościowych to wszystko można ładnie zauważyć. Kobiety nie mają żadnych oporów by kryć się ze swoimi preferencjami i epatować nimi przed całym światem. Idealnym miejscem do tego okazał się tiktok i tinder. I o ile epatowanie wymaganiami na tinderze ma jakiś sens (uważam, że opis powinien zawierać informacje głównie o sobie, a nie wyłącznie o swoich upodobaniach), tak chwalenie się nimi za pośrednictwem tiktoka(aplikacji która nie jest randkowa) jest po prostu zwykłym bodyshamingiem w kierunku osób, które im się nie podobają. Jest to rodzaj bodyshamingu na który było, jest i prawdopodobnie będzie przyzwolenie społeczne.

Dlaczego uważam, że kobiety są brutalne w ich byciu wzrokowcami? Oczywiście, że mężczyźni też są wzrokowcami, ale nie wyobrażam sobie by ci zrobili podobną akcję, co kobiety na tiktoku z niskimi mężczyznami, o czym pisałem tu. Jeśli już jakiś chłopak odważy się opowiedzieć o swoich preferencjach za pośrednictwem tego chińskiego wymysłu i nawet gdy robi to samo, co kobieta, to w jego przypadku jest to odebrane jako bodyshaming przez społeczeństwo. O porównaniu takich samych trendów i reakcji pisałem tutaj.

Jednym z powodów dla którego tak może być to fakt, że gusta kobiet nie są proporcjonalne w przypadku cech fizycznych na które nie mamy naturalnego wpływu, także jak jedna robi sobie bekę z niskich to następne jak papugi to powtarzają bo im też się ten niski nie podoba, te co mają jakikolwiek rigcz nie będą w tym uczestniczyć, ale na pewno pozostaną bierne i nie skrytykują takiego trendu. Gusta mężczyzn jednak mają jakieś proporcje i nawet te bardziej otyłe mogą sobie przebierać w gronie adoratorów, ale nawet gdy pewien typ kobiety przeważa, to nie zrobiliby tak popularnego trendu który wyśmiewa inne pozostałe.

#przegryw #psychologia #tinder #tiktok #depresja #logikarozowychpaskow #rozowepaski #dyskryminacjamezczyzn #wzrost #zwiazki
wilhelm99 - Jednym z największych kłamstw, w jakim są wychowywani młodzi chłopcy, jes...

źródło: comment_1624873187xWbhLGXu9JMJyalGwI1DfJ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wilhelm99: ale "bycie wzrokowcem", a patrzenie na wygląd w pierwszwj kolejności to 2 różne pojęcia mirku. Wzrokowiec ma tę zdolność, że jak jest np.na imprezie i widzi 20 nowych twarzy to potem na ulicy jest w stanie je rozpoznać, albo ogarnia, że na półce coś zostało przesunięte...
  • Odpowiedz
@wilhelm99: Kobiety zwracają głównie uwagę na wygląd, dlatego się malują, wydają mnóstwo kasy na ciuchy, które założą raz, itd. Myślą, że mężczyźnie robi to różnicę, bo im to robi największą różnicę, wobec czego kobiety wkręciły sobie, że to mężczyźni są wzrokowcami, gdy tak naprawdę jest odwrotnie.

Pamiętam, że mi pociskali szajs, że kobiety patrzą na paznokcie i na buty. Mi to nie robi większej różnicy, bo dla mnie liczy się coś
  • Odpowiedz
@wilhelm99: Według mnie kobiety patrzą inaczej w tym sensie, że wyciągają wnioski nt. charakteru z wyglądu faceta, nie raz się z tym spotkałem. Np. który to miękka pipa, a który nie. Przy czym mówię o cechach wrodzonych twarzy, a nie stylówie. W drugą stronę nie zauważyłem czegoś takiego. Owszem, faceci kategoryzują że np. ta wygląda jak puszczalska karyna, ale to w związku z tym jak się nosi, a nie jakie ma
  • Odpowiedz