Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzoli: sodastream drogie strasznie i nie wygodne, co chwila by trzeba wymieniac drogi naboj przy dużym uzyciu. moj pjciec zrobil na zwyklej butli technicznej, reduktorze z ali i sobie pije wode elegancko
@NPC_358034: Ale woda w kranie ma bardzo podobną mineralizację do wód "stołowych", butelkowanych (ok. 300mg/L), jak będziesz wlewał polarisa albo saguaro do czajnika to też się odłoży kamień xD

Poza tym "kamień" to nic szkodliwego, to po prostu minerały które się wytrącają kiedy odparowujesz wodę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kfjatooshek: nie wiem co tu takiego szokującego, rtęć i ołów i wiele innych rzeczy jest obecnych w wodzie, są to śladowe ilości w żaden sposób nie wpływające negatywnie na zdrowie. No i w Polsce bada się jakość wody na wyjściu do sieci, a sporo takich rzeczy się zbiera się jeszcze dodatkowo z rur.

https://mpwik.com.pl/view/jakosc-wody/centralny/2021&miesiac=maj

Pamiętam, że jakiś czas temu w Chicago postanowili zrobić akcję testowania jakości wody z kranu, kilka tysięcy
dla jakiegoś efektu placebo z dupy?

Ff
@Papasanbaba: Efektu placebo? Dopóki nie kupiłem filtra do wody którego zmieniam może raz na 2 miesiące, to musiałem używać dzbanka z filtrem, bo kamienia było co nie miara. Najprościej było to zauważyć w czajniku, jak bardzo się potrafił skamienić. To pewnie też zależy od lokalizacji, ale nie wszędzie miałbym odwagę napić się kranówy (chociażby w Katowicach gdzie bez filtrów się nie obejdzie).
Od dłuższego
@spunky: Wymieniam w sklepie. Normalnie nabój kosztuje jakoś 30€, przy wymianie bodajże 5,99€. W lidlu nawet taniej. Zreszta w lidlu idzie te sodastream dorwać po 39€, tylko pod marka własna lidla, kilka razy do roku jest. Naboje są uniwersalne. Ja pije sama wodę mineralna, ale zawsze możesz od nich kupić sobie sok o smaku cola, fanta, mountian dew, ice tea itp. W smaku się nie różnią, ale są dość drogie
w.....8 - @spunky: Wymieniam w sklepie. Normalnie nabój kosztuje jakoś 30€, przy wymi...

źródło: comment_162488840905NiXV3o5d94WoDT2FG2nK.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wwr18: wolę sobie sam namieszać. Kupuje sok z limonki w Auchan i jest zajebista lemoniada. Nawet cukru nie trzeba, ale jak mam ochotę to robię syrop cukrowy i dozuję ile chcę. Nie po to wodę kupuję, żeby ładować w siebie niepotrzebny cukier ;-)
@Papasanbaba: Przefiltrowana jest troszkę smaczniejsza, ale i tak tylko na zimno. Ale ogólnie to w takiej Warszawie woda z kranu jest paskudna. Nawet jak w pracy piję specjalnie przefiltrowaną, to czuć posmak chloru. Mineralna z butelki jest najsmaczniejsza, ale wiadomo, jest dużo wad kupowania wody w ten sposób.