Wpis z mikrobloga

potrzebuję odpowiedzi na pytanie, na które powinien znaleźć odpowiedź sam, ale i tak się zapytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mianowicie, mam rower marin muirwoods do jazdy po mieście i jest ok, ale potrzebuję jakiegoś z barankiem w jakieś traski. I teraz dylemat.

Czy pójść w jakiegoś tribana rc500/520 na początek za 3-4 tysiące pln, zobaczyć jak mi to siedzi, czy wystartować z grubej rury tj. canyon Endurace 7 Disc (7 tysięcy) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie głupi ma szczęście, więc udało mi się zamówić canyona w eMce i chyba taki rozmiar byłby ok (ewentualnie jeszcze mogę polować na L).

Ale no pytanie, czy to nie jest trochę na wyrost na moje początkujące potrzeby. Inna sprawa, czy jak nie złapię bakcyla, to przez ograniczoną dostępność sprzedam go z niewielką stratą? Kolejne sezony przyniosą kolejne podwyżki? Tego nie wiem.

Taka moja zagwozdka. Jeśli ktoś oprócz zaznaczenia ankiety pokusi się o jakieś małe uzasadnienie, to na pewno też mi to pomoże.

#rower #szosa #kolarstwo #canyon #triban
Wirtuoz - potrzebuję odpowiedzi na pytanie, na które powinien znaleźć odpowiedź sam, ...

źródło: comment_16248663933AG99PIs78HIKSBU5Lb8pf.jpg

Pobierz

Co byś zrobił?

  • Triban rc500/520 29.5% (28)
  • Canyon Endurace 7 63.2% (60)
  • Coś innego (Podaj w komentarzu co) 7.4% (7)

Oddanych głosów: 95

  • 40
  • Odpowiedz
Czy pójść w jakiegoś tribana rc500/520 na początek za 3-4 tysiące pln, zobaczyć jak mi to siedzi, czy wystartować z grubej rury tj. canyon Endurace 7 Disc (7 tysięcy)


@Wirtuoz: Ja bym brał na test tańszy.

Kolejne sezony przyniosą kolejne podwyżki? Tego nie wiem.


@Wirtuoz: Tego nie wie nikt, ale aktualna sytuacja wskazuje że tak, może być drożej.
  • Odpowiedz
@paruweczka: jakbym nie miał, to bym nie pytał o canyona w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ziombello: tyle że tribana też tak od ręki nie idzie kupić, a canyona już mam zamówionego (mogę się wycofać w ciągu 14 dni)
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Jakbym miał pieniądz, brałbym canyona.
Jak nie złapiesz bakcyla, to prawdopodobnie sprzedaż z niewielką stratą.
A jak złapiesz, to będziesz żałował, że od razu nie wziąłeś canyona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
7k PLN za rower Alu xd ale takie czasy chyba


@Wirtuoz: Wiem xd. Możesz kupić też tiagrę za 6k. O ile jest :p
Ale aktualnie tak to wygląda. Sam czegoś szukam na przyszły sezon i stanęło właśnie na canyonie.
Taniej masz decathlon :)
Ewentualnie złożysz coś na chińskim carbonium ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: oba beda fajnie jezdzic. Pamietaj, ze po kupnie roweru zaczyna sie doposazanie go w rozne rzeczy, ktore nie sa obowiązkowe, ale przydadzą sie, a troche kosztuja. Pedaly to koszt okolo 400zl, buty 250, szelki 200 no i obowiązkowe rzeczy typu oświetlenie to 200zl minimum, kask nastepne 100zl, bidony i uchwyty nastepne 150, torba z detkami, multitoolem itp to nastepne 250.
Ja mam rc500, ktorego kupilem za 2700, zrobione na nim
  • Odpowiedz
Pamietaj, ze po kupnie roweru zaczyna sie doposazanie go w rozne rzeczy,


@Tigermass: @Wirtuoz:

Kurła, zapomniałem o tym wspomnieć. Po zakupie szosy zabawa dopiero się zaczyna.
Jak wyżej. Pedały, buty, zestaw ciuchów, a najlepiej dwa, kask, oświetlenie, zestaw naprawczy, komputerek z gps.
Fitting najlepiej od razu zrobić, żeby się nie męczyć. 3k lekką ręką idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: wiesz te np pedaly to taka opcja, kiedyś piewnie bedzie kusilo zeby kupic, ale takie rzeczy, ktore zapewniają bezpieczeństwo to podstawa. Co do opon z deca to albo mialem mega farta albo nie wiem co, ale od 12k km zero problemow, a często zjezdzam na polne drogi, do lasu, wpadam w dziury i nic ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@jakuba94: Jakie kwiatki?Nasz chyba ból dupy,że chłopaka stać na rower za 7k,aktualnie jest problem u każdego producenta z dostawami (problem leży po stronie producentów osprzętu)i masz wybór albo zamawiasz i czekasz albo kupujesz za rok z jeszcze większą marżą
  • Odpowiedz