Wpis z mikrobloga

potrzebuję odpowiedzi na pytanie, na które powinien znaleźć odpowiedź sam, ale i tak się zapytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mianowicie, mam rower marin muirwoods do jazdy po mieście i jest ok, ale potrzebuję jakiegoś z barankiem w jakieś traski. I teraz dylemat.

Czy pójść w jakiegoś tribana rc500/520 na początek za 3-4 tysiące pln, zobaczyć jak mi to siedzi, czy wystartować z grubej rury tj. canyon Endurace 7 Disc (7 tysięcy) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie głupi ma szczęście, więc udało mi się zamówić canyona w eMce i chyba taki rozmiar byłby ok (ewentualnie jeszcze mogę polować na L).

Ale no pytanie, czy to nie jest trochę na wyrost na moje początkujące potrzeby. Inna sprawa, czy jak nie złapię bakcyla, to przez ograniczoną dostępność sprzedam go z niewielką stratą? Kolejne sezony przyniosą kolejne podwyżki? Tego nie wiem.

Taka moja zagwozdka. Jeśli ktoś oprócz zaznaczenia ankiety pokusi się o jakieś małe uzasadnienie, to na pewno też mi to pomoże.

#rower #szosa #kolarstwo #canyon #triban
Pobierz Wirtuoz - potrzebuję odpowiedzi na pytanie, na które powinien znaleźć odpowiedź sam, ...
źródło: comment_16248663933AG99PIs78HIKSBU5Lb8pf.jpg

Co byś zrobił?

  • Triban rc500/520 29.5% (28)
  • Canyon Endurace 7 63.2% (60)
  • Coś innego (Podaj w komentarzu co) 7.4% (7)

Oddanych głosów: 95

  • 40
Jak siano masz to bierz drogi rower. Ja bym w trabanta nie szedł. Ma swoje wady i mogą Cię zniechęcić na sam początek. To co się dzieje na rynku to jest jakiś dramat. Wszystko idzie w górę. Bierz póki jest.
@Tigermass Trabant ma słabe hamulce. Bardzo ciężko zmienić dętkę na tych kółkach. No chyba że teraz dają jakieś inne i problem rozwiązany. Bardzo szybko lakier jest zdzieramy przez pancerze.
@spootnik:
No to ja po 2 latach moge powiedziec, ze hamulce hamują, z dętka nie wiem, bo jeszcze nie udalo sie przebić, a lakieru tez nie widze nigdzie zdartego, na pancerzach sa gumowe zabezpieczenia w miejscu styku z ramą.
@spootnik: ja tam nie wiem czemu hejtujesz, jezdzi, skreca, hamuje i co najwazniejsze jest tani. Jedyne do czego moge sie przyczepić to, ze przy sprintach powyzej 50kmh brakuje mu sztywnosci, ale nie wiem jak jest w innych rowerach i ne mam porownania¯\_(ツ)_/¯ z drugiej strony takie prędkości malo kto osiąga. Na wykopie kazdy jezdzi ponad 40kmh sredniej, a w realnym zyciu to jeżdżąc w okolicach 30-32kmh wyprzedzam 98% rowerzystow na moim
@Tigermass nie ma tu hejtu tylko moja opinia. Mam trochę rowerów, przy rowerach dużo grzebie i wolę już robić przy romecie niż przy tym trabancie. Wiem, że jest to grupa która uwielbia te rowery. Dla mnie to takie zwykłe wozidupy.
@Wirtuoz:
Skoro nie wiesz czego chcesz (co dotyczy głównie wymiarów, geometrii) to dowiesz się tego dopiero gdy coś kupisz, nijak nie będziesz w stanie zwizualizować sobie jak dany rower będzie jeździł. Dlatego kup jakąś UŻYWKĘ, pojeździj chwilę, sprzedaj za tyle samo i nie będziesz musiał nikogo pytać na forum bo sam będziesz wiedział dokładnie jak ma wyglądać twoj rower :)
@Wirtuoz: Canyon to top, tak samo konfig endurance 7 jest już solidny nawet nie dla początkującego. Nie ma w ogóle porównania między tymi rowerami. Warto dorzucić teraz, zobaczysz to za rok dwa jak taki sam rower będzie kosztował 1-1,5k więcej. Jest szansa ze np za dwa lata sprzedaż go ze strata np 20% albo i mniejsza
@spootnik: no widzialem od początku roku z 5 postow na temat kół, ze ciezko zmienic opone, ale nie potwierdze tego, bo jak wspomnialem przez 12tys km nie udalo mi sie ich przebić i zniszczyc, a hamulce hamują, niektore egzempalrze wydaja dziwny, metaliczny dźwięk(w tym moj), ale hamują normalnie ¯\_(ツ)_/¯ rozwiazaniem problemu sa ponoc nowe klocki, ktore kosztują 30-40zl.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wirtuoz: najkrócej ujmując - polubiłem prędkość, a tutaj >30 ciężko to utrzymać. najchętniej wymieniłbym koła na węższe, bo do tych wchodzi min 37mm i hamulce, bo te hybrydy decathlonowe są ciężkie - a tu się pojawia pytanie czy warto inwestować do takiej ramy. Jednym słowem teraz kupiłbym szosę endurance (albo i nie kupił bo wiadomo jak z dostępnością). A tak poza tym w dobie, gdzie rowery za 5k topowych producentów (patrz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bejt: zawsze to będą jakieś kompromisy, ja też koniec końców wolę kupić coś, co będę mógł potrzymać dłużej, jeśli złapie bakcyla.