Wpis z mikrobloga

Będę robił zbiorczy wpis o zwolnieniach z kwarantanny - czy może ktoś pomóc przejrzeć listę "obejść" i ew. coś do niej dodac?
Chce posortować to od najpopularniejszych do mniej popularnych:

- Studenci
- Uczniowie i ich opiekunowie
- Przedsiębiorcy (chyba dotyczy tylko schengen?)
- Zawody medyczne
- Wykładowcy
- Marynarze i załoga statków (podobno wystarczy podać numer statku, musze sie dopytać jak to działa xD)

Do tego momentu mam conajmniej jedną osobę która mi to potwierdziła że "tak jest", niżej już moje domysły bazując na treści rozporządzenia / wiadomości które od niektórych dostałem
- Osoby które mają w ciągu 24h od przylotu kolejny lot (hehe lot do oslo za 19zł na który sie nie stawiasz albo zwyczajnie odwołujesz #pdk)
- Załogi statków powietrznych
- Naukowcy i badacze, wg. ustawy o szkolnictwie wyższym również graficy (chciałbym żeby ktoś to ostatnie przetestował)

No i wiadomo:
- Zaszczepieni, ozdrowieńcy, ludzie po teście PCR/Antygenowym

#koronawirus #wakacje #szczepienia
  • 26
- Osoby które mają w ciągu 24h od przylotu kolejny lot (hehe lot do oslo za 19zł na który sie nie stawiasz albo zwyczajnie odwołujesz #pdk)


@Rabusek: o kurła, to je dobre! xD Faktycznie tak jest?
@Rabusek: próbowałem coś ugrać na „delegacje” ale to jest rozmowa jak z debilami… ja jedno baba z sanepidu drugie. Jak zapętleni… akurat na Pyrzowicach było kilka osób do testów to zrobiłem i z głowy. Nie mam siły się z urzędniczą mafią spierać… 140 zł bo promocja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rabusek: wiem, ale wydaje mi się, że jednak też najbardziej sensowny, w necie bez problemu można znaleźć info, że kwarantanna nie obowiązuje, jeśli w ciągu 24h lecimy dalej. a te wszystkie inne sposoby to trochę taka ruletka, zależy od sanepidu, w jednym miejscu powiedzą że ok, a gdzieś indziej będą chcieli dowodów...
Co Ci mówili?


@Rabusek: w zasadzie jak zapętlona gadała, że tylko testy zwalniają z domowego wiezienia, innej opcji nie ma…. i jeszcze mi próbowała wmówić, że nie rozumiem rozporządzenia.

Generalnie szkoda mi było nerwów bo kolejka do testów była naprawdę mała (wynik w systemie się pojawił po 3h, kwarantanna dalej wisi …) … swoją drogą sanepid szybko ją wpisał bo w jakiejś 2h od wylądowania w Pyrzowicach.

jakbym miał płacic te