Wpis z mikrobloga

Prawaki mają pewną cechę, której nie potrafię ocenić. Mianowicie, nie wiem, czy bardziej doprowadza mnie ona do szewskiej pasji, czy raczej podziwiam niebywałą umiejętność prawaków do efektywnego stosowania jej w praktyce.

A mówię oczywiście o wykręcaniu kota ogonem tudzież hipokryzji.

Właściwie każda rzecz, o którą prawaki mają pretensje do innych grup, jest obecna w Polsce w sto razy mocniejszym prawackim, często zinstytucjonalizowanym wydaniu.

Zakaz mowy nienawiści i wyższe kary za przestępstwa z nienawiści? Gdybyście nie wiedzieli, to polski kodeks karny jak najbardziej to już od lat przewiduje: ze względu na pochodzenie, kolor skóry i wyznanie, art. 119, 256, 257. I nikomu to nie przeszkadza. Żaden prawak nie krzyczy o ograniczaniu wolności słowa i państwowej knadze. Te określenia padają dopiero wtedy, gdy ktoś wspomni, że do tej listy należałoby dopisać np. orientację seksualną. Oj, jaki wtedy jest krzyk o tęczowym faszyzmie.

"Śnieżynkowatość" lewicy? No to w Polsce mamy wielki oburz np. na tęczowe godło, na podważanie zasług żołnierzy wyklętych czy na każdą krytykę Kościoła katolickiego. Ten ostatni oburz jest na dodatek wsparty bardzo często wykorzystywanym przepisem kodeksu karnego o "obrazie uczuć religijnych". Choćby wczoraj ksiądz-pułkownik zeznał w sądzie, że czuje się "straumatyzowany" faktem rzucenia jajek w kościół po "wyroku" "TK" w sprawie aborcji; sprawczyni tego strasznego czynu grożą 2 lata więzienia.

Wchodzenie lewicy z ideologią do szkół i urzędów? W Polsce coś takiego w ogóle nie miejsca, w przeciwieństwie do narzucania jedynej słusznej religii i jedynej słusznej katolicko-martyrologicznej wizji dziejów. I znów, nie widzę narzekań, wręcz przeciwnie, nagle ideologia staje się "obroną wartości". Wyobraźcie sobie, co działoby się w mediach i codziennych rozmowach międzyludzkich, gdyby ministrem edukacji był jakiś lewicowy odpowiednik Czarnka albo tej małopolskiej kurator. A co się dzieje teraz? Nic. O zastępach księży w policji, wojsku i urzędach nawet nie wspominam.

Ideologia na uniwersytetach? Na państwowych uczelniach jest pełna swoboda prowadzenia badań i mamy tam pokaźną reprezentację konserw. A że jest ich mniej niż liberałów? To fakt, bo jakoś tak się składa, że statystycznie z poziomem wykształcenia mocno rośnie otwartość na innych. Ale nikt konserw nie wypycha. A co się dzieje na finansowanych z publicznych pieniędzy uczelniach katolickich, KUL-u, UKSW itd.? Tam nagle instytucjonalny brak "lewaków" i zapisy w statutach, że badania muszą być zgodne z katolicyzmem, już nikomu nie przeszkadzają. Wszak Kościołowi wolno więcej.

Cenzura? Prawaki "cenzurą" nazywają autonomiczne decyzje prywatnych serwisów, które to decyzje na dodatek są zazwyczaj dobrze uzasadnione. Nie nazywają natomiast cenzurą wspomnianych wcześniej, funkcjonujących i regularnie wykorzystywanych przepisów kodeksu karnego, bo te służą ochronie prawackiej wizji świata, więc to już nie cenzura, a słuszna walka z lewactwem.

Finansowanie określonych grup? Prawaki nie mogą przeboleć kilkuset tysięcy na hostel dla osób LGBT wyrzuconych z domu (i oczywiście nie tylko LGBT, przecież nikt orientacji sprawdzać nie będzie), ale nie przeszkadzają im setki milionów na Rydzyka, prawackie wystawy i czasopisma czy fundusz kościelny, o półtora miliarda rocznie na religię w szkołach nie wspominając.

Tożsamościowa polityka? Wyobraźcie sobie, jaki kwik by się podniósł, gdyby np. Bodnar przyszedł do Sejmu w tęczowej koszulce. Ale gdy "Rzecznik Praw Dziecka" zdawał raport ze swojej działalności w antyaborcyjnym t-shircie, to wszystko jest w porządku. Raport, w którym niewiele było o zapaści psychiatrii dziecięcej, o negatywnych skutkach lockdownu dla młodzieży, o rozpierdzielu w szkołach, o gwałtownym wzroście depresji u dzieci. Nie, najważniejsze było oczywiście "życie poczęte".

Mówiąc krótko, prawakom wolno wszystko, liberałom nie wolno nic. I nie mówię tu nawet o obowiązującym prawie, tylko podejściu społeczeństwa. Gdyby liberalny rząd choćby w jednej setnej zachowywał się jak nasze prawaki, to zostałby natychmiast wywieziony na taczkach, a krzykom o "lewicowym faszyzmie" nie byłoby końca. Ale gdy, przykładając tę samą miarę, żyjemy w prawackim super-hiper-megafaszyzmie, to już wszystko jest w porządku: ot, demokracja, a jak ci się nie podoba, to idź do urny za 4 lata.

#bekazpisu #bekazprawakow #lgbt #gorzkiezale
źródło: comment_1624616797mGBBMlgbDxfVmmcHy1QlgL.jpg
  • 29
@Simeonbarnaciakov: @IrracjonalnaProweniencja: No i dochodzimy do oczywistego wniosku. Prawicowe poglądy w Polsce sprowadzają się do bycia coraz większym hipokrytą, ignorantem i w sumie to zakompleksionym kawałkiem penisa. No tylko co z tego? Ja ten proces obserwuje od ponad 5 lat i aż nie dowierzam jak to się dzieje, okno overtona się przesuwa niewiarygodnie na prawo, w społeczeństwie jest już tylko cynizm, #!$%@?, i szury i patologiczna wręcz ignorancja. Lampki się
@IrracjonalnaProweniencja

Zakaz mowy nienawiści i wyższe kary za przestępstwa z nienawiści? Gdybyście nie wiedzieli, to polski kodeks karny jak najbardziej to już od lat przewiduje: ze względu na pochodzenie, kolor skóry i wyznanie, art. 119, 256, 257. I nikomu to nie przeszkadza. Żaden prawak nie krzyczy o ograniczaniu wolności słowa i państwowej knadze. Te określenia padają dopiero wtedy, gdy ktoś wspomni, że do tej listy należałoby dopisać np. orientację seksualną. Oj, jaki
@Atomizer69: no bo jest dokladnie tak jak piszesz.Sam koncze studia i wywalam z tego kraju.Najwiekszym problemem w Polsce sa niestety sami Polacy.Czemu tak jest?To temat na inna i znacznie dluzsza niz ta rozmowe.Warto tez wdpomniec ze konserwaryzm nie zawsze występuje w swojej obskurnej i wulgarnej odmianie.Np. w UK to konserwatyści wprowadzili związki partnerskie i wywiedli to wlasnie z konserwatywnego światopoglądu.Niestety w bolzdze konserwatyzm=ciemnota i prostactwo.Co poradzisz taki to naród potomków husarii
@IrracjonalnaProweniencja: Ci popierający pis to ludzie pamietajacy czasy prania mozgow przez zwiazek radziecki i wychowywani w wstydzie, sztucznej skromności, wpajaniu jak matrę o zgniłym zachodzie, wszyscy są dziwni, my normalni. Jak sie czesto słyszy, to za komuny było lepiej (gdzie na myśli im to, że byli młodzi, silni albo byli dzieciakami i mimo wszystko czerpali radosc z życia). No i wtedy po latach wchodzi pis, "o to nasi! Dzieki bogu bo
@Simeonbarnaciakov: no konserwatyści są potrzebni i ja nie chcę wszystkich wrzucać do jednego wora. Właśnie jak wspomniałeś UK, czy choćby niemcy, benelux kraje skandynawskie mają konserwatystów ale nie kompletnych szurów debili. Natomiast konserwatyści w Polsce albo w USA sami się wrzucili do tego wora i nie ma tego wora komu wrzucić do jeziora. Naród na straty. Tylko mi szkoda tych wszystkich gówniarzy którzy umierali za ten kraj w kałużach swojej krwi
@Atomizer69: no niestety tez mnie to boli ale jakby sie zastanowic to tu chyba zawsze tak bylo.Najpierw wladza wykazuje sie skrajna niekompetencją i bezmyslnoscia a potem placi za to mlode pokolenie.To samo bylo z sanacją.Młodzi na front gninąc w gownie i szczynach za ojczyzne a władza myk do Rumuni albo obracali kochanki w czasie bitwy xD(jak taki jeden jegomośc z wąsem( ͡° ͜ʖ ͡°)).
no konserwatyści są potrzebni i ja nie chcę wszystkich wrzucać do jednego wora


@Atomizer69: Sorry, ale tak naprawdę na europejskie standardy to ja też jestem konserwatystą, po prostu nie jestem prymitywnym zwierzęciem xD

I nie trzeba być katolem bijącym pokłony przed księdzem aby mieć generalnie bardziej konserwatywne poglądy (tylko że to jest konserwatyzm w europejskim rozumieniu tego słowa - taki raczej cywilizowany już) a to właśnie z tym się kojarzy w
Mówię trochę więcej: że polskie społeczeństwo jest tak przesiąknięte prawackim duchem


@IrracjonalnaProweniencja: "Prawackim" (kościółek, kobiety do garów, Polska mistrzem Polski, hatfu na każdego odstajacego od normy) to może, ale prawdziwie prawicowym, rozsądnym (wolność jednostki, odpowiedzialność, każdy kowalem swojego losu) to nigdy nie było, nawet przed wojną.
mentalnośc Kalego to norma u prymitywnych osobników.To nie jest przepadek ze praktycznie wszyscy artysci i ludzie nauki maja poglady lewicowe(w sprawach spolecznych nie gospodarczych ofc)


@Simeonbarnaciakov: Nie ma to jak poparte dowodami tezy, nie to co te straszne „prawaki”, zmyślają i używają chłopskiego rozumu.
@IrracjonalnaProweniencja: piękny fikoł

W Polsce coś takiego w ogóle nie miejsca, w przeciwieństwie do narzucania jedynej słusznej religii i jedynej słusznej katolicko-martyrologicznej wizji dziejów. I znów, nie widzę narzekań, wręcz przeciwnie, nagle ideologia staje się "obroną wartości".


katolicyzm to wartość na której zbudowany jest nasz kraj, urojenia tęczowych nie są żadną wartością, są brakiem wartości, na nich nic nie zbudowano i nic się nie zbuduje

Ale gdy "Rzecznik Praw Dziecka" zdawał
@bigos555: No właśnie nie vice versa. Jedna strona jest u władzy i bardzo mocno i aktywnie wprowadza zamordyzm przy braku sprzeciwu, a może i cichej aprobacie dużej części społeczeństwa. Natomiast w przypadku drugiej strony nie ma żadnych sygnałów, że w przypadku przejęcia władzy wprowadzą swoje "kontrowersyjne" postulaty, a już samo wspomnienie o nich budzi krzyk o "tęczowym faszyzmie" i w ogóle.

Tak że nie, nie vice versa. I dokładnie o tym
katolicyzm to wartość na której zbudowany jest nasz kraj


@jozef-dzierzynski: Bla bla bla.

urojenia tęczowych nie są żadną wartością, są brakiem wartości


@jozef-dzierzynski: Bla bla bla.

gdzie ten t-shirt jest antyaborcyjny?


@jozef-dzierzynski: Zdjęcie masz podane, a skąd wziął się symbol to sobie wyguglaj.

Może ci sie wydaje że jesteś kobietą z penisem?


@jozef-dzierzynski: Może i jestem kobietą z penisem, natomiast ty na pewno jesteś osobą bez mózgu.
ostre słowa na kogoś kto zrównuje religie która zbudowała nasz kraj do bandy osób z zaburzeniami psychicznymi


@jozef-dzierzynski: Polecam zajrzeć na mój profil i odwiedzić tag z fragmentami książki którą czytam, może dowiesz się kilku ciekawostek związanych z KK. Poczytasz jak budowała ta religia nasz kraj i może uda Ci się dojść do jakiegoś wniosku np. dlaczego jest teraz tak, a nie inaczej.

@IrracjonalnaProweniencja: Emigruj. Szkoda życia, nie warto.