Wpis z mikrobloga

Włochy: Zmarła 18-latka po szczepieniu AZ

"Sekcja zwłok wykazała później, że zmarła z powodu krwotoku mózgowego 16 dni po szczepieniu. Później ujawniono również, że cierpiała na zaburzenie autoimmunologiczne, co powinno było wykluczyć ją z otrzymania szczepionki"

¯\_(ツ)_/¯

Lekturka:
https://www.politico.eu/article/finger-pointing-follows-death-of-italian-teenager-linked-to-oxford-astrazeneca-shot/

#koronawirus #covid19 #astrazeneca #zdrowie #szczepienia
  • 15
@Mikuuuus Spotkałam się z oburzeniem, że szczepionki przyczyniają się do tego, że kobiety w ciąży PRZEZ to mogą urodzić dzieci z niepełnosprawnością. Szkoda tylko, że ryzyko urodzenia takiego dziecka w przypadku ciężkiego przejścia covid to ok. 50%.
@MalaHelenka: znaczy ja zarowno przeszlam i sie zaszczepiłam. Ale tak pgolnie mówię jaka zależność panuje wsrod szczepionek, bo chyba kazdy woli te mniejsze powiklania szczepionkowe przez kilka dni niz 2 tygodniowe umieranie
@Bananada Jasne, ja Cię w ogóle o nic nie oskarżam, chodzi mi tylko o to ile jest wśród ludzi fakenewsów na temat szczepionek.
Przykładowo słynna zakrzepica. Po ciężkim covidzie prawdopodobieństwo jej dostania 16,5%, a po szczepieniach 0,17% (Nie pamiętam teraz dokładnie, ale zero i coś po przecinku).
No i też szczepienia nie dają gwarancji na to, że NIE zachorujemy, ale dają sporo szans na to, że NIE przejdziemy CIĘŻKO covidu co ma
@Bananada No mam nadzieję, że Ci forma wróci. Ja jestem po zwykłym wirusie - przeziębienie i jak wsiadłam na rower tak po 20 minutach miałam ubranie przyklejone do ciała i dyszałam jakbym przebiegła maraton, a tydzień wcześniej pyknęłam sobie pół miasta i nic, a nawet uznałam, że jeszcze coś by pojeździł.