Wpis z mikrobloga

Ostatnio świeżo upieczona matka dziecka z mojej rodziny zwróciła mi uwagę że źle się odzywam do jej dziecka i nie mam tak robić.

O co dokładnie chodzi? O to, że do półrocznego dziecka mówię jak do małego dziecka. No wiecie o co chodzi: głos zmieniony jak jakaś postać z kreskówki, przyciąganie wyrazów, zabawny ton itd. Tak się mówi do dziecka nie? XD a ona że tak się nie mówi bo takie dzieci zaczynają później mówić niż inne i mam normalnym tonem i głosem się do dziecka zwracać.

Kilka razy próbowałem, ale nie potrafię. Widzę takie małe i słodkie dziecko to tak samo jakoś zaczyna mi się głos zmieniać, a dziecko się śmieje z tych wygłupów i je to bawi. Normalnie mam głos gruby i donośny. Nie wyobrażam sobie tak na poważnie do niego mówić. Ona, że tak mam robić.

Dla mnie to #!$%@?, przecież to mały brzdąc i dopiero ma 6 miesięcy, przed nim pełno czasu na naukę, a pierwszy raz też słyszę że takie mówienie szkodzi dziecku.

Prawda to czy nie? Kto ma racje?

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #kobiety #dzieci #rodzina #wychowanie #edukacja
  • 102
  • Odpowiedz
@sun_belt: No w tym wypadku madka ma 100% racji. Mózg dziecka jest bardzo chłonny. Mówiąc do niego i zachowując się jak byś był upośledzony ono uzna to za zachowanie normalne i będzie je naśladowalo. Dziecko to mały człowiek , jak najbardziej poważny. A ty jak masz potrzebę sobie pogadać jak byś był upośledzony to okej , nie ma z tym problemu , ale rób to przed lustrem
  • Odpowiedz
No wiecie o co chodzi: głos zmieniony jak jakaś postać z kreskówki, przyciąganie wyrazów, zabawny ton itd. Tak się mówi do dziecka nie? XD


@sun_belt: a po #!$%@?? co ono, jest upośledzone, czy ma się nauczyć tak mówić całe życie?
  • Odpowiedz
Prawda to czy nie? Kto ma racje?


@sun_belt: Nie wiem czy w tym wieku ma to znaczenie ale później już tak. Mnie osobiście wkur*ia niemiłosiernie "ciućkanie" do dzieci, bo to, że nie potrafią poprawnie wymówić słów to tylko kwestia rozwoju aparatu mowy, dzieciom się wydaje, że mówią poprawnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
@sun_belt: No generalnie do dziecka od pierwszych dni powinno się mówić jak do normalnego człowieka a nie do debila xD Aczkolwiek nie uważam żeby chwila zabawy mu zaszkodziła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sun_belt: ja mówię do dzieci jak człowiek ale jestem przekonany że dzieciom nic się nie stanie jeśli będziesz do nich mówić jak idiota.
Jedyne co to kwestia grzeczności jeśli rodzice proszą aby tak nie mówić to należałoby uszanować
  • Odpowiedz
  • 2
@Helle

dostałeś pieluszkowego zapalenia mózgu, mimo że to nie twój bombelek? xd


Może trochę xD myślę nad zrobieniem swojego także ostatnio sobie ćwiczę na innych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Tak się mówi do dziecka nie? XD


@sun_belt: Z tego co widzę, to u ciebie bardziej wygłupy, więc inna sprawa. Ale niektórzy faktycznie z jakiegoś powodu uważają, że jak będą do dzieci mówić wysokim głosem i zdrabniając każde słowo, to dziecko lepiej zrozumie xd
  • Odpowiedz