Wpis z mikrobloga

@snoop_catt: Jakiś chłopak ostatnio na grupce wrzucił, co by zainwestować w "Klimatyzator" a nie klimatory, bo to spora różnica :D i sam klimatyzator powinien mieć odpływ ciepłego powietrza "za okno" jakąś tam przerwę od ściany itp. Takie coś pewnie będzie lekko dmuchać chłodnym powietrzem, ale wątpię, żeby mogło wpłynąć na temp otoczenia o więcej niż kilka C.
@PanKracy582: ileeee? To już wolę się topić przy 35 stopniach xD
A tak na poważnie to nie mam nawet balkonu żeby wystawić rurę w zwykłym klimatyzatorze, a wystawienie za okno też nie jest opcją, bo ludzie łażą,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@snoop_catt: kup taki wentylator https://m.euro.com.pl/wentylatory-i-klimatory/raven-cyrkulator-powietrza-ecp003n-raven.bhtml?gclid=CjwKCAjwt8uGBhBAEiwAayu_9ciLlymZmVW0RP7ORCN-EELrts6YFITSsUeAG9x7poMhooZNCIL_bBoCGSUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds albo coś w tym stylu i ustawiasz go sobie w rogu pomieszczenia i kierujesz go tak 60 stopni w górę. Owiewa cię tylko odbite od ścian i sufitu powietrze i nie boli cię ucho czy kark od wychodzenia. Polecam
@PanKracy582: ileeee? To już wolę się topić przy 35 stopniach xD

A tak na poważnie to nie mam nawet balkonu żeby wystawić rurę w zwykłym klimatyzatorze, a wystawienie za okno też nie jest opcją, bo ludzie łażą,


@snoop_catt: czyli nie schłodzisz pomieszczenia. Bo niby jak masz oddać ciepło?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@snoop_catt: jak kupisz dobry klimator będziesz zadowolony (polecam Honeywella bo są ciche). Dobrze dobrany obniży temperaturę w pomieszczeniu o jakieś dwa trzy stopnie. Zasada działania jest taka że owiewa on powietrzem takie papierki które są nasączone w wodzie, woda odparowuje pobierając ciepło z powietrza (czyli de facto je schładza). Generalnie używa się tego inaczej niż klimatyzacji, bo tutaj zalecane jest by pokój miał otwarte okna (klimator zwiększa wilgotność w pomieszczeniu, a
@snoop_catt: cześć, Kolego. Urządzenie tego typu odradzam - to w zasadzie wiatrak ze zbiornikiem na wodę. Zasada jest podobna jak nawilżacza powietrza, rzecz w tym, że efekt cieplny jest niewielki, ale wilgotność powietrza wzrasta znacznie. Długotrwałe stosowanie może spowodować powstanie pleśni i wykwitów na ścianach i suficie (jak w łazience z kiepską wentylacją). Pozdrawiam!
@snoop_catt: Ja mam klimatyzacje do mieszkanka 40m2,ogolem wielkie,hałasujące pudło plus pierdzielenie się z wystawianiem rury za okno co dmucha ciepłym powietrzem oraz micha aby woda ściekała.Ochłodzić to ochłodzi pomieszczenie jedno,ale nie na jakoś super długo.Na mega upały Ok,jakaś ulga jest ale na zwykle lato szkoda hajsu i całej tej konstrukcji,plus kasa za prąd.No i maszyna jest głośna.