Wpis z mikrobloga

Czy są w ogóle na GPW jakieś inwestycje typu "kup i zapomnij"? W Stanach mają łatwo, kupują ETF na sp500 i wyrąbane, u nas wiadomo jak zachowuje się WIG20. Może mwig40/swig80? Albo po prostu po same jajca w CD Project i zobaczymy gdzie to będzie za 10 lat xd

Myślę w co wrzucić kasę z ikze
#gielda
  • 13
@Anien: w gdansku sa te wszystkie ELITE APARTAMENTS gdzie wystawiaja pojedyncze mieszkania w blokach na hotels.com i przyjezdza ukrainiec na rowerze z kluczem i kasuje dodatkowe 120zl za jakies sprzatanie
a apartament wyglada tak ze jest lazienka malutka i pokoj z sofą rozkladana ktora robi za lozko xD
to jest #!$%@? biznes. takie mieszkanie pewnie ze 300k a za dzien 500zl czasem
nie powiem tylko raz mi sie tak zdarzylo, drugi raz ta sama firma ale juz normalne mieszkanie nawet portier byl
@Anien: Jest sporo solidnych spółek dywidendowych w Polsce i jest 3x taniej niż w USA. WIG20 niestety według mnie składa się w dużej mierze z wysoko wycenianych gównospółek xD @Sabarolus dobrze prawi chociaż opcji jest dużo więcej. Na IKZE mam praktyczne same polskie spółki dywidendowe, na IKE doładowuje praktycznie tylko Vanguard LifeStrategy.