Wpis z mikrobloga

Typowy debil: łeee po co mi fizyka w szkole, jakieś iksy dupiksy prędkości kosmiczne łeee

Typowy debil przy 32 stopniach: Dlaczego lodówka nie schłodziła mi w godzinę wsadu 20 ciepłych piw, które w nią wsadziłem? Ja nie wiem, jakaś popsuta jest.

#fizyka #nauka #patologiazmiasta
  • 87
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AppleDash:

bo zamiast uczyć takich ciekawostek z życia wziętych, to uczą nudnego nikomu niepotrzebnego badziewia.


Mnóstwo szkolnej fizyki ma oparcie związane z rzeczami "z życia wziętych" tylko albo nauczycielom się nie chce podawać przykładów albo nakład programu nie pozwala z powodu braku czasu.
  • Odpowiedz
Wstydzę się tego, ale jestem humanem i z ciężkim wysiłkiem miałem 3z fizy.


@anzelmbohatyrowicz: chyba tumanem nie humanem. Prawdziwi humaniści są interdyscyplinarni i ogarniają fizykę i matematykę. Nie wycieraj sobie ust humanizmem mirku. Natomiast gratuluje swiadomosci
  • Odpowiedz
Typowy debil przy 32 stopniach: Dlaczego lodówka nie schłodziła mi w godzinę wsadu 20 ciepłych piw, które w nią wsadziłem? Ja nie wiem, jakaś popsuta jest.


@Iskaryota: oraz "otwarłem lodówkę, by mi mieszkanie słochodziła, czemu to nie działa?"
  • Odpowiedz
@Iskaryota: #!$%@? jak połamany przemądrzałku. Wyzywasz od tumanów, ale takie teksty można odnieść do wielu rzeczy których się uczyło chocby w licbazie. Rozmnażanie motyli, płyty tektoniczne, mole, podmiot liryczny, fryz, synkopa, itp. Co z tego że może w szkole średniej wiedziałem, jak jest mi coś niepotrzebne i najzwyczajniej się o tym zapomina. Wiedza użytkowa jest najważniejsza. Jak smażę jajecznicę to wiem jak ją zrobić żeby smakowała a nie rozkminiam przy
  • Odpowiedz
@eeemil: Fajne masz te obliczenia ale jest pewien problem - szkło jest izolatorem, powietrze też.
Załóżmy nawet optymistycznie, że wkładasz puszki z piwem a nie butelki to i tak pewnie w całych zgrzewkach a nie luzem więc wymiana ciepła jest ograniczona. Najsensowniej byłoby napełnić szufladę w zamrażalce wodą z solą i tam wrzucać piwo które wymaga natychmiastowego schłodzenia a resztę luzem do lodówki.
  • Odpowiedz
Najgorszy był polski, zamiast kurde nauczyć się brać udział w dyskusji, przytaczać argumenty, uczyć psychologii, żeby było mniej frustratów to jakieś wierszydła w kółko i pisanie rozprawek pod klucz. Kompletnie zmarnowany czas.


@not_me: Przecież tego właśnie uczymy się na polskim w rozprawkach. Większość ludzi ma z tym niestety problem sądząc właśnie po wynikach matur.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Iskaryota: Próbujesz robić z siebie mędrca a sam wypisujesz jakieś głupoty o tym że lodówka nie schłodzi 20 piw w godzinę czy jakieś pseudonaukowe banialuki o jakimś mitycznym zimnie które stara się być cieplejsze.

Jesteś jednym z tych przypadków gdzie edukacja się nie sprawdziła gdyż nie nauczyła cię wyciągania wniosków z realnego świata.
  • Odpowiedz
więc jak najbardziej lodówka która nie da rady schłodzić 20 browców w godzinę jest wadliwa.


@eeemil:

niestety, zarowno powietrze, szklo jak i woda - to izolatory - wiec te obliczenia sa mocno naciagane :)
  • Odpowiedz