Wpis z mikrobloga

Typowy debil: łeee po co mi fizyka w szkole, jakieś iksy dupiksy prędkości kosmiczne łeee

Typowy debil przy 32 stopniach: Dlaczego lodówka nie schłodziła mi w godzinę wsadu 20 ciepłych piw, które w nią wsadziłem? Ja nie wiem, jakaś popsuta jest.

#fizyka #nauka #patologiazmiasta
  • 87
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Taka wiedza nic nie zmienia. Tak zwany common sense wystarczy. Na #!$%@? mi wiedza z fizyki skoro i tak na szybko sobie nie obliczę do ilu stopni mi się schłodzi 20 ciepłych piw w godzinę? Za mało danych a nawet gdyby je zebrać to na #!$%@? tracić czas.
  • Odpowiedz
@sylwek2k: @echelon_:

Wczoraj akurat testowałem, czteropak puszek i butelek były tak samo schłodzone.

Większą różnicę zrobi to co już jest w lodówce, bo jak masz tam kilkadziesiąt kilo żarcia to ciepło z browarów przejdzie do zimnego żarcia zamiast czekać na wypompowanie przez lodówkę.

No i browce trzeba rozdzielić: trzy czteropaki do zamrażarki, dwa do chłodziarki, termostaty na max w dół i przy sprawnej lodówce za godzinę 20 browarów
  • Odpowiedz
@eeemil: Zajmuję się piwowarstwem i gdy potrzebuję sprawnie schłodzić 25L brzeczki to dzień wcześniej #!$%@? do lodówki butelek ile wlezie. I to jest praktyczna wiedza, tak na logikę.
  • Odpowiedz
lodówka pobiera zimno z zewnatrz, dlatego kratka jest ciepła. Jak jest gorąco na zewnątrz to jest mało zimna i dlatego nie ma go skąd brać i słabo chłodzi. Po co mi podstawówka, jak to na zrowy rozum wiadomo.


@loman_alchemik: czytales kiedyś i cyklu carnota? Odbiera ciepło ze środka lodówki i oddaje na zewnątrz dlatego tyłmasz ciepły
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: nieprawda, ogólnie to fizyka jest zajebista pod tym względem że możesz opisać i wyliczyć praktycznie wszystkie interakcje z przedmiotami/obiektami.
Tyle że nikt tego nie uczy w szkole, cały program przedmiotów ścisłych to wzory i definicje zawieszone w próżni. Dlatego wiem że można sobie wszystko policzyć ale za #!$%@? nie wiem jak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz