Wpis z mikrobloga

  • 7
@LuckyStrike dlaczego usuwasz swoje wpisy wychwalające Chiny pod niebiosa? Oficer z ministerstwa propagandy kazał usunąć, przez kilka komentarzy prawdy? Dlaczego nie chcesz przyjąć tego na klatę?

#chiny #podroze
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karski: ale to nie był chiński statek ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież mogli zawrócić, zakotwiczyć w innym kraju itd. to były decyzje które mogły być podjęte tylko przez stronę australijską,
indyjscy marynarze mieli pretensje do właściciela ładunku a nie do Chin, nie rób #!$%@? z logiki
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LuckyStrike skąd mogli wiedzieć, jak długo to potrwa? Co ma właściciel ładunku, do braku możliwości podmian? No właśnie chcieli uciekać z Chin (zejść tam ze statku, gdybyś nie zrozumiał), a nie mogli. Zastanawia mnie dlaczego hmmmm

PS. Konwencja MOP, Repatriacja marynarzy, artykuł 6 i 10.
  • Odpowiedz
Ostatnio 100% przypadków zarażeń wirusem to import


@LuckyStrike: XD bo kto tak powiedział, partia?

W tym roku Kamil znów wyruszył do Chin, by pomóc w uruchomieniu nowego sprzętu górniczego. Zakwaterował się w hotelu, w którym nocował już wiele razy. Ale tym razem powitano go zupełnie inaczej. – Gdy wchodziłem do windy, Chińczycy wybiegali w popłochu. Meldowałem się w stołówce, a kelner prowadził mnie do wyizolowanej sali. Chińczycy nie nosili masek, nam kazano. Bo byliśmy cudzoziemcami.

Z hotelowego telewizora karmiły go wiadomości o gehennie w Europie i USA, o masowym pomorze, o bezsilnych lekarzach. Obrazy z Europy zestawiano z chińskim sukcesem. – Gdy jechaliśmy samochodem do innego miasta, by przedłużyć wizy, zatrzymała nas policja autostradowa. Nawet nie kryli się, że powodem zatrzymania są nasze białe twarze. Nie chcieli
  • Odpowiedz
Cześć z tych informacji to bzdura i mogę to potwierdzić osobiście.
Przykładowo rodziny mieszane (w tym ja) mogą wjechać na teren Chin ale trzeba odbyć kwarantannę.
Tak samo ze studentami bo osobiście znam kilku którzy ostatnio przyjechali do Chin.

Co do niechęci chińczyków do obcokrajowcow to były takie przypadki po tym jak przykładowo w jednym samolocie z Dubaju było 40 zaskarżonych. Do tego kiedy wirus szalał w USA wielu chińczyków przylatywało do
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@LuckyStrike przestań bredzić, jedynie kapitan może podjąć taka decyzję, a nie "mogli zmienić kurs". Jeżeli nagle okazałoby się, że Chińczycy przyjmą ładunek, a tymczasem byliby w Hong Kongu, bo tak sobie zażyczył kapitan, to miałby jednym słowem #!$%@?, więc skończ już.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@EmDeCe nawet mieszkańcy Hong Kongu ściągają do siebie amerykańskie szczepionki, bo nie mają w ogóle zaufania, do tego chińskiego preparatu xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@LuckyStrike masakra jaki ty jesteś ułomny, władze Chin nie dopuściły do repatriacji marynarzy, ale to nie wina Chin, tylko właściciela ładunku. Widzę, że przesiąkłeś w tych Chinach ich szerokimi horyzontami i logiką na poziomie "tak, bo tak".
  • Odpowiedz
@karski: Mogli sobie repatriować w Tajwanie, Hong Kongu gdziekolwiek ( tak tylko przypuszczam), ale nie! Będziemy czekać miesiącami na morzu. #!$%@? z marynarzami może Chiny jednak przyjmą węgiel. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poza tym to jak się skończyła ta historia?
  • Odpowiedz
No piekny tweet z marca 2020. Jak widać skutecznie sobie poradziliście. Brawo!

Na jesień nowa fala. Powodzenia.


@LuckyStrike: U was znowu będą zaspawać ludziom drzwi? XD
Cały kraj zaszczepiony chińskim badziewiem? To powodzenia
  • Odpowiedz
@EmDeCe: u mnie w mieście mieliśmy mały lockdown i ograniczenia przez około dwa tygodnie ale od wczoraj już wszystko wróciło do normy tak jak to jest od czerwca 2020
A poza tym to nie jestem zaszczepiony i na razie nie planuje. W Chinach nie jest wymagane zaszczepienie się do poruszania między prowincjami.
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: jakbyś się musiał szczepić, to tylko masz do wyboru Chińską? Bo jeżeli tak, to w sumie ci się nie dziwię, w Europie czy USA maja do wyboru nawet te nowoczesne i są sceptycy. Tu jestem trochę też zdziwiony, że Chiny nie stosują przymusu. Ja osobiście byłbym za przymusem na całym świecie.
  • Odpowiedz
@EmDeCe: ja tez jestem za przymusem na całym świecie. Żeby się tylko to gowno w końcu skończyło.
Nie znam się na szczepionkach wiec nie będę tu dyskutował o ich skuteczności w zależności od pochodzenia.
Osobiście nie szczepie się bo nie mam takiej potrzeby.
  • Odpowiedz