Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy!

Stoję przed zmianą swojego pierwszego auta - Passat B3 Arriva 2.0 silnik, benzyna , 93 rocznik (bez podtlenku LPG bo jest najazd na tą ideologię teraz).

I tak zacząłem wałkować tematy na YT o tych pierwszych autach do 15 tys i powoli robi mi się mętlik, zwłaszcza jak zadzwonił ojciec, że ma świetną okazję od jego znajomego...

Skoda Octavia, 2003 r, 1.9 TDi, 6 biegów, 167 tys machnięte, skóra, ogólnie bogato wyposażona i faktycznie przebieg oryginał, bo znamy ich od lat i brał ją z salonu. Mina mi zrzedła trochę, gdy usłyszałem ile on sobie ceni ją, gdzie widziałem te Skody po 6-8, byłem w stanie dać 10-11 bo faktycznie zadbana i żeby był zadowolony, ale uwaga... Powiedział że chce za nią 20tys... Auto od 2 lat w garażu, nie używane już. 18-letnie auto...

Trochę wy*bało mnie z butow, więc pytanie do Was, co byście na swoich doświadczeniach polecili w segmencie Sedana 2004 rok w górę.

Ogólnie nie upieram się na VAG'a, trochę tych filmów przerobiłem ale chciałbym poznać Wasze opinie z autopsji.

Szukam Auto na kolejne 7-10 lat

Sedan

Benzyna/Diesel

Cena - 15 tys (może być z górką).

Celowałem w auta typu Skoda Octavia 2008r, Superb, VW Passat B6 (z silnikami 1.9), Jetta 1.9, Honda accord VII, Opel Astra 2006+

Jakie są wasze doświadczenia i opinie w temacie? Co byście polecili i jakich silników unikać?

#motoryzacja #zakupauta #mirekhandlarz #kupnosamochodu #kiciochpyta
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Iskaryota: kurde, 6k za Meganke 1? W sensie, ja fanem mega tych samochodów jestem, ale moją pierwszą właśnie jedynkę kupiłem 5 lat temu za 2,9. Co prawda bez klimy. Przez 2,5 roku użytkowania wydałem może 1,5k na jakieś pierdoły, bo jednak trochę samochód miał. Więc zastanawia mnie jak zachowany musi być Twój za 6k.
@plasq: Jest zachowany w takim stanie, że w serwisie zajmującym się głównie renault mówili, że dawno takiej nie widzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mam słabość do Renault i szukałem Laguny I, ale trafiła się sztuka w takim stanie i od tak wiarygodnego gościa który pokazywał mi każdą rysę na aucie (których jest naprawdę mało, głównie odpryski na masce), że wziąłem z miejsca ( ͡° ͜ʖ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Iskaryota: podeślij zdjęcie na privka jakbyś mógł, bo aż mega ciekawy jestem.
Na Lagunie 1 to moje pierwsze jazdy do dziewczyny po zdobyciu prawka były grane.
Potem na studiach kupiłem właśnie Megane 1, a teraz popylam od jakiś 3 lat Megane 3.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chmielus_93: 2.0 ale najlepszy 2.4. Lepiej unikać jednostek z gazem, oczywiście jednostki same benzynowe. Ogólnie silniki bez bolączek, bardzo trwałe z rozważnym spalaniem, nawet dają coś z frajdy, tylko tam jak pisałem najważniejsze okej i luzy zaworowe co 40k km. Będą śmigać do póki buda nie zerdzewieje. Znane konstrukcje od 30 lat, jedynie lekko modyfikowane. Mialem VI, VII i VIII.
@chmielus_93 ojciec kupił półtora roku temu Octavię II 1.6 mpi z 2010r za 15k. Super auto, które jeździ jak za darmo (LPG). Nie jest demonem prędkości, ale jest tak mega tanie, że jakbym miał mieć problemy z płynnością finansowa kiedyś to mimo, że vagow nie lubię to bym sobie takiego szukał

Octavii 1 za 20k nie komentuje nawet :p Za tyle mam młodsze auto z ponad 200KM i w LPG :p
@Pangia: Smutek trochę, ale już pali po 14l, ma to auto duszę, ale jednak gdzieś oszczędności szukać muszę. Najwspanialsze są w nim naprawy rzędu 100-300 zł :).

@reakwon Właśnie tak celowałem w to, omijać jakieś roczniki, czy raczej to samo leci przez te lata?

@Golfinho po tej akcji nie wykluczam skody, jednak chciałbym znaleźć jakieś wyważenie pomiędzy mocą/oszczędnością paliwa. Typu silniki 1.8, 2.0 czy 1.9 klekoty. Ale fakt faktem, sporo Octavii
@chmielus_93 1.9tdi z tych roczników (Passat B5) też już niestety nie były tak pancerne jak te używane wcześniej. Odradzil bym Ci całkowicie passata. Jak już chcesz to lepiej jednak b5