Wpis z mikrobloga

@Jan_Niezbendny: @dzana: @m76859: chodziłem do różnych alergologów, brałem i biorę m.in Clatra, Cirrus, Telefexo 120/180 (fexofast), do nosa Dymista (nosometin), Narivent. Pewnie o czymś zapomniałem ale z tego korzystam w ostatnim czasie o ile kiedyś np telfexo pomagało po pierwszej tabletce, teraz combo ze wszystkich leków potrafi być może zmniejszyć objawy, które cały czas mam, z różnym nasileniem w ciągu dnia.
@Jan_Niezbendny: zyrtec i clemastin to leki starej generacji. Po tym się tylko śpi i nic nie dają.

Ja jeszcze 3 lata temu nie wiedziałem co to alergia, ale się pozmieniało. Katar, kichanie i swędzenie oczu. Lirra Gen trochę pomaga, ale były ze dwa takie dni, że najlepiej mi było w domu, z zamkniętymi oknami. Do kompletu włączyłem oczyszczacz powietrza i było ok
Jeszcze raz napiszę - dobry alergolog. Nie na każdego będzie działać ten sam lek, to że mi coś pomoga nie znaczy, że pomoże komuś innemu. Czasem lekarz po samym wywiadzie będzie wiedział co podać, czasem trzeba będzie popróbować różnych rzeczy. Jednak moje doswiadczenie jest takie że to co jest bez recepty na ciężkie przypadki rzadko pomaga.
Próbował ktoś areozol Nasometin na receptę?


@m76859: ja to biorę nieprzerwanie od dwóch lat. Miałem tak, że alergia powodowała stan zapalny błony śluzowej nosa, potem szło zapalenia gardła i zatok. Teraz mam combo Metmin (Nasometin) + Rupafin i jest duzo lepiej
@Hiter: to widzę, że jesteś ciężkim przypadkiem. Myślałeś o odczulaniu? Choć domyślam się, że w testach pewnie wychodzi Ci podobnie jak mi uczulenie prawie na wszystko, przez co odczulanie nie za bardzo jest możliwe, bo nie wiadomo na co odczulać.
@Moonastro: Odczulałem się latami i efekt jest taki że poza tymi 2-3 tygodniami szczytu mogę normalnie funkcjonować a w czasie szczytu miewam uciążliwy katar i muszę używać kropli do oczu.

Przed odczulaniem nie byłem w stanie funkcjonować długimi tygodniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzana: @Moonastro: Wszystkie leki które biorę od lat są na receptę, proszę o jak najmocniejsze. Uczulony jestem właśnie na prawie wszystko, odczulam się od 2 lat na trawy i brzozę, bo trzeba było od czegoś zacząć. Niby do początku czerwca bez leków nie miałem szczególnych objawów alergii, a wtedy właśnie pyliła brzoza. Być może odczulanie coś daje albo po prostu łagoniejszy rok pod tym względem bo od 2 tyg #!$%@?ło
@Hiter faktycznie #!$%@? w tym roku jakos mocno. Jestem uczulony na trawy i zawsze jakis alertec lykalem jeden na dobe i bylo git, a w tym roku potrafie lyknac trzy dziennie i dalej kichac ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Hiter: Ja jestem głównie uczulony na kurz, sierść kota i coś też co pyli - mi pomaga olej z czarnuszki, łagodzi objawy. Smakuje paskudnie ale działa mega, nawet AZS mi się widocznie uspokoił jak regularnie brałem, polecam. :D
@Hiter:

chodziłem do różnych alergologów, brałem i biorę m.in Clatra, Cirrus, Telefexo 120/180 (fexofast), do nosa Dymista (nosometin), Narivent. Pewnie o czymś zapomniałem ale z tego korzystam w ostatnim czasie o ile kiedyś np telfexo pomagało po pierwszej tabletce, teraz combo ze wszystkich leków potrafi być może zmniejszyć objawy, które cały czas mam, z różnym nasileniem w ciągu dnia.


Dodaj 50mg helu. Jak cos Kris zna podstawy pierwszej pomocy #pdk
@to_jest_chyba_kurcze_zart a czy się odczulasz? Czy ktoś z was się odczuła? Xd ja nawet nie wiedziałem że mam alergię a okazało się że mam. Teraz się odczułam xd państwo płaci. Ja płacę. Ty płacisz. I lek z 700 zł kosztuje 3. Warto się odczulac chociażby po to żeby otrzymać chcoiaz mały zwrot z podatków które płacimy xd
@Hiter: mmm brzoza (i topola) - moje ulubione. Mnie od brzozy od zeszłego sezonu zaczęły się reakcje krzyżowe na owoce pestkowe. Żegnajcie jabłka, czereśnie, wiśnie, śliwki, brzoskwinie...