Wpis z mikrobloga

@Messix: ale wątpliwości masz w jakiej kwestii? bezpieczeństwa? Nic Ci tam nie grozi. Węgry sobie odpuść i tak nie można turystycznie, odwiedź Serbię. Jutro robię podobnej długości tripa, no może z 500 mniej, w sumie to nie liczyłem
@Messix zrob sobie bazę na jeziorze faak am see. Dookola masę do jezdzenia na moto. W mojej ocenie jedna z lepszych miejscówek na moto w Europie.

Dookola wszystko. Np. Grossglocker

A o resztę się nie martw. Na Bałkanach uważać z jazda po ciemku. A tak to luz. Nikt mnie nigdy nie zaczepiał
@debenek: @mpetrumnigrum: @Stealth:
No ogolnie bezpieczenstwa, czy cos nie kleknie, samemu to wiecie jak to jest. Wegry chcoalem tylkk tranzytem zrobic. Na grupie mojego moto piszą ze niby bez problemu sie przejezdza
Ogolnie nie chce sie nigdzie zatezymywac na dluzej- w dzien jazda w nocy spanie. Tak zeby najlepiej w 4 dni obrocic
No ogolnie bezpieczenstwa, czy cos nie kleknie, samemu to wiecie jak to jest. Wegry chcoalem tylkk tranzytem zrobic. Na grupie mojego moto piszą ze niby bez problemu sie przejezdza


@Messix: Realnie się zastanów. Czy bał byś się zrobić 3,5 tys km po Polsce?
Czy masz podstawy sądzić że coś może walnąć w motocyklu i już teraz nie jesteś tej części pewny?
Nieraz jeździłem samemu i wbrew pozorom nie jest tak źle.
@mpetrumnigrum: hehe, no akurat o moto raczej sie nie martwie, no ale wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) zreszta co w razie co to laweta i czesc.
nie wiem jak z tymi granicami, niby sie nie czepiaja, zadnych szczepien i tak nie mam. Najwizej przed wyjazdem zrobie test i bede wozil no bo co.
a ktos wie moze jak jest z platnosciami kartą tam

Czy brac wszystko gotowka np euro


@Messix: Bierz kartę VISA ona mnie w Europie jeszcze nigdy nie zawiodła. A jeszcze lepiej jak byś miał na tej karcie kasę w dolarach bo banki z tego co pamiętam najpierw przewalcowują ze złotego na dolary a następnie dopiero na miejscową walutę. Dlatego zbierają chajs dwa razy.
@Messix: Weź sobie euro bo jest to częsta zastępcza waluta. W Chorwacji na bramkach można płacić w euro. Na przejściach granicznych jedź do przodu nie stój czasem w kolejce. Z kempingami to nie wiem bo ja celuje przeważnie w booking/airbnb.
@Messix E, to ja początek lipca :p Przypomnij się w drugiej połowie lipca jak wrócę - to postaram się napisać Ci jakieś przydatne info/protipy ;) Narazie rysuję sobie powoli gpx'y - jak coś to mogę podrzucić Ci na priv.
@Messix: Jeździłem tam wszędzie, z tym że samochodem. Jest ok pod względem bezpieczeństwa. Campingi jakieś generalnie są, ale spałem też wiele razy na dziko.
Kartą nie wszędzie można płacić, ale wszędzie są bankomaty, więc lepiej mieć jakąś kartę sensowną niż biegać po kantorach.