Wpis z mikrobloga

@Kozajsza: Aż mi się przypomniała sytuacja z jednej rekrutacji, kiedy podczas rozwiązywania testu gość oznajmił że wolałby nie pisać, bo on niewyraźnie pisze. Odpowiedziałem mu że nie szkodzi, na co on oznajmił że pisze prawą ręką choć jest leworęczny, a za dzieciaka babka go tłukła jak pisał lewą (°° aż mi się go szkoda tak po ludzku zrobiło.
  • Odpowiedz
@orle: może po prostu ma zaburzoną lateralizację i jest tak jakby "pół na pół". Ja osobiście odbijając piłkę do siatki wolę grać prawą ręką, ale w ręczną czy kosza zdecydowanie lepiej wychodzi mi lewa ręką. Pisać pierwotnie nauczyłem się lewą ręką, ale w średniej szkole nauczyłem się również prawą, bo chciałem poprawić charakter pisma. Co ciekawe, w ogóle mi to nie wyszło i w obu jest niestety na poziomie przedszkolaka
  • Odpowiedz
@Kozajsza: A kiedy mamy w roku miesiąc leworęczności? Jakaś flaga wywieszana przez ileś tam ambasad z ich okazji? W ogóle to pytam, bo na pochód bym chciał pójść. Aaa i gdzie mogę się zapisać na jakiegoś aktywistę w przytulnej soros fundacji?
  • Odpowiedz
@Kozajsza: pamietam jak w latach 90tych gdy chodzilem do przedszkola to przedszkolanki robilynwszystko bym rysowal/pisal prawa reka. Jakie to bylo p------e, bardziej niz to ze nadal o tym pamietam.
  • Odpowiedz
Domyślnie jestem leworęczny ale w gimbazie, jak złamałem lewą wite babus z polskiego mi nie odpuścił i musiałem pisać prawą. Koniec końców piszę obiema rękami, co prawda prawą ręką wygodniej pisze mi się na pionowych powierzchniach niż na płaskich.
  • Odpowiedz
Ciekawe tylko że liczba leworęcznych 'naturalnie' wynosi jakieś 11-12%. Zawsze myślałem że o kilka pp mniej.


@amantadeusz: Tego się nie da ukryć jak bycia homo, łatwiej policzyć :P
  • Odpowiedz