Wpis z mikrobloga

@morgiel: W sumie zabawne, ale czy do końca prawdziwe? Grecki filozof to nie jakiś tam artretyczny mnich, to taki intelektualny chad, wykształcenie szło w hellenistycznej kulturze w parze z atletyką. Taki Platon podobno właściwie nazywał się Arystokles, a jego imię zachowane dla potomnych wywodzi się od przymiotnika "szeroki" nawiązującego wg jednej z teorii do jego szerokich barów ;D.
W sumie zabawne, ale czy do końca prawdziwe? Grecki filozof to nie jakiś tam artretyczny mnich, to taki intelektualny chad, wykształcenie szło w hellenistycznej kulturze w parze z atletyką. Taki Platon podobno właściwie nazywał się Arystokles, a jego imię zachowane dla potomnych wywodzi się od przymiotnika "szeroki" nawiązującego wg jednej z teorii do jego szerokich barów ;D.


@fantazm: Warto wspomnieć, że Sokrates walczył jako hoplita w wojnie peloponeskiej.
@picasssss1:
No, ale czasem debaty mogły być ogniste. Czytałem kiedyś, że Pitagorejczycy wyrzucili kiedyś swojego kolegę za burtę na środku morza, bo głosił że liczby mogą być niewymierne, co kłóciło się z pitagorejską matematyką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Herostrates94:

Tego nie wiedziałem, ale nie dziwi mnie to. W Grecji etos obywatela wiązał się ze służbą dla polis, w tym służbą wojskową.

Wgl za każdym razem jak
@Nitro_Express: Zajebiste :D.

Niestety w naszej cywilizacji obecnie panuje kult słabości, miałkości i "złych genów" jako wymówki nawet na ewidentne braki siły woli (przykład: ruch "body positive" odnosił się do ludzi oszpeconych, niepełnosprawnych na drodze chorób nieuleczalnych, wypadków - a zawłaszczyły go grube baby które nie potrafią odstawić kalorii)... Tfu, parszywe społeczeństwo dekadentów, pozbawione poczucia siły sprawczej.
@fantazm: Nie znałeś tego? Kilka lat temu było tego pełno na YT, a wszytko zaczęło się od pomysłowej reklamy, którą zamieszczam poniżej. Wpisz sobie na YT "rosyjska reklama białka" i powinny Ci się pokazać te filmy z polskimi napisami. Choć widać, że większość jest zrobiona pod gopników (narracja jak dla naszych dresów), żeby kupowali towar producenta.

A co do drugiego akapitu, to właśnie zmieniam swoje życie. Po moim failu na siłce
@Nitro_Express:

A co do drugiego akapitu, to właśnie zmieniam swoje życie. Po moim failu na siłce trzy lata temu, postanowiłem spróbować jeszcze raz, ale z innym podejściem. I na razie widać mega progres, co przełożyło się chyba najbardziej na pewność siebie. I to taką zauważalną przez osoby trzecie. To jest niesamowite ile radości daje to wszystko. ( ͡ ͜ʖ ͡)


Dokładnie! Ja też ostatnio przeżywam swój
i mam jak na swoją sylwetkę bardzo mocne nogi


@fantazm: Witam w klubie. Mam z natury mocne nogi, dlatego poświęciłem się górnym partiom, aby wyrównać dysproporcje.

Ale wiadomo, przede wszystkim chodzi o uczucie walki ze samym sobą, przekraczania granic.


@fantazm: Tutaj akurat walczę i przekraczam granice pod względem trzymania michy. Bo lubię jeść, a cukier działa na mnie jak wóda na alkoholika.

Pomyślności! ( ͡º ͜ʖ͡º
@fantazm: @morgiel: @hniedziela546:
Lacedemonczycy mogli być dobrze wyćwiczeni, ale sylwetki nawet lekko umięśnionej nie posiadali.
Byli niewysocy i szczuplymi szczurami.
Przeciętny spartiata miał niewielki nadział ziemski z którego miał się utrzymać on żona i ci heloci którzy ją uprawiali.
Także raczej zbyt dużo miesa nie zjadali.
A w okresie gdy byli na nastolatkami, gdzie dobra dieta umożliwia szybkie budowanie wzrostu i mięśni, byli na państwowym wychowaniu, a z przekazów
@sindram:

Także jakbym miał porównywać samą surową siłę to można spokojnie założyć że Ateńczyk z klasy średniej lub wyższej był silniejszy i wyższy od lacedemonczyka.


Chad demokracja vs virgin totalitaryzm ( ͡° ͜ʖ ͡°)