Wpis z mikrobloga

Mam dylemat czy iść na drugie szczepienie. Przechorowałam covid na przełomie lutego i marca, zaszczepiłam się w maju więc było to lekko po ponad 2 miesiącach, czyli dość szybko, szczepienie Moderną, na drugi dzień gorączka 40 stopni, dreszcze, ogromne osłabienie, nawet kubka z wodą nie mogłam utrzymać. Teraz czytam wypowiedzi lekarzy, że niby ozdrowieńcom wystarczy jedna dawka, że gorączkuje się tak mocno bo układ immunologiczny...I tak się zastanawiam czy jak mój organizm ma już tyle przeciwciał wykształconych przed chorobę i szczepienie to czy mnie nie zmiecie z planszy przy drugiej dawce...? #szczepienia #szczepionki #koronawirus #covid19 #medycyna #lekarz #moderna #pfizer
  • 5
@Pitaja Ja nie przechorowałem i miałem już 2 dawki Moderny. Pierwsza lajcik, druga 39 stopni i dreszcze przez 2 dni. Z tego co piszesz to Twoja pierwsza zadziałała trochę jak u mnie druga. A tak najlepiej to skonsultuj z lekarzami czy brać drugą. Tak, nie jednym, bo nie zawsze trafisz na takiego któremu zależy na wykonywaniu dobrze swojej roboty (niestety wiem z praktyki że lekarzami jest identycznie jak z mechanikami: najlepiej mieć