Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki znający się na #rower jest pytanie - czym zastąpić przednią przerzutkę Shimano Sora FD-3503 Braze-On 3x9 (nie mam pojęcia czy jest polski odpowiednik nazwy tego mocowania). W UK nigdzie nie mogę znaleźć dostępnej tej akurat przerzutki z tym mocowaniem. Klamkomanetki to też Sora wiec wolałbym uniknąć kombinacji alpejskich.
  • 5
Braze-On 3x9 (nie mam pojęcia czy jest polski odpowiednik nazwy tego mocowania)


@jadkielbasiany: u nas się to określa jako "na hak", w przeciwieństwie do wersji "na obejmę".

To 3x jest istotne? Bo jest spora szansa, że to obskoczysz na 2x lub nawet innym modelem (np Claris lub starą Tiagra).
Dzięki @Aczo! @panato 3x bo mam z przodu 3 tarcze, mówisz ze inne modele będą je w stanie obsłużyć? Problem w tym ze te starsze modele są trudno dostępne. Jest muszę dołożyć kilka monet do nieco wyższej klasy, która wciąż będzie kompatybilna to nie powinno być problemu.
@jadkielbasiany: są kompatybilne z sobą. Każdy model FD powinien miec dwie wersje mocowań (clamp albo braze-on). Czy będą działać - tak - przednie przerzutki nie ewoluowały tak szybko jak tylnie. Pull ratio jest ten sam. Jedyne czego trzeba się trzymać to szerokość wózka (im niższe modele tym szerze (łańcuch też jest szerszy)) i zakres wózka maksymalny zakres zębów na dużej i najmniejszej tarczy.