Wpis z mikrobloga

@SebQ: ja to jestem jakiś pechowy, najpierw w 2015 zagłosowałem na dudę (moje pierwszy wybory XD) no i szybko pożałowałem, potem na peło i #!$%@? nie wiem co oni robią w ogóle (nie mówię o Grodzkim, bo jego mega szanuję), a ostatnio oczywiście zagłosowałem na lewicę i teraz mnie kukle swędzą weźcie mi już odbierzcie prawa wyborcze bo ja nie mogę XDDDD
  • Odpowiedz
@svr_: to poczytaj zachodnie książki, to zrozumiesz coś więcej niż tylko hurr piniondze za nic chco dać durr
Jak spokorniejesz i zrozumiesz, że zachód jest myślowo kilka ładnych dekad przed nami, to otworzą się przed Tobą naprawdę ciekawe, szerokie horyzonty w wielu dziedzinach
  • Odpowiedz
@SebQ: szkoda tylko, że pomysł który proponował nawet Milton Friedman przejęły lewaki i zrobiły z nich zasiłek dla leni. W oryginalnym zamierzeniu to miało być ZAMIAST wszelkich innych świadczeń (a część uważała również, ze zamiast bezpłatnej opieki zdrowotnej). Wtedy spoko, jestem za.

Tylko , że a) lewaki doskonale wiedzą, że ich wyborcy to idioci i wbrew takim postom taki system by nie działał bo większość z nich dlatego jest biedna
  • Odpowiedz
Takie rozwiązania można testować mając zaawansowanie rozwiniętą gospodarkę w różnych sektorach, gdzie wszystko idzie w stronę automatyzacji albo w gospodarce takiej jak norweska, która posiada surowiec naturalny, z którego każdy może czerpać profit, bo jest mała liczba ludności, a nie w takim kołchozie jak Polska, która de facto jest montownią Europy bez dobrego zaplecza R&D...
  • Odpowiedz
@SebQ: ale wiesz ze w przyszlosci bedzie coraz mniej pracy dla ludzi przecietnie inteligentnych (nie wspominajac o osobach ponizej sredniej)?

Kierowca, magazynier, sprzedawca, sprzataczka, jeszcze chwila i te zawody wymra. Co z ludzmi ktorych potencjal intelektualny (niezalezny od nich) nie jest wystarczajaco wysoki zeby przebranzowic sie na zawody ktore jeszcze beda istniec?

Maja w glodzie i desperacji wyjsc na ulice i #!$%@? ci kose pod zebra za 200 zl ktore
  • Odpowiedz
@SebQ: A jeszcze niedawno dochód podstawowy był szurskim wymysłem z filmików z żółtymi napisami¯\_(ツ)_/¯ Jakoś te wyśmiewane foliarskie teorie się sprawdzają, gorzej, że od tego nowego wspaniałego świata nie będzie odwrotu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SebQ:

Oczywiście, że dochód gwarantowany to przyszłość, która prędzej czy później nastąpi. I wie to każdy w miarę rozgarnięty człowiek, reszta #!$%@? o komunizmie i wenezueli.

Wy to znawcy ekonomii pialibyście o upadku świata jak wprowadzano 8godzinny dzień pracy, urlopy wypoczynkowe czy zakaz pracy dzieci.
  • Odpowiedz
choć IMO dochód podstawowy to ciekawy kierunek w którym światowa gospodarka koniec końców powinna podążać


@ghandi92: ale tylko kiedy produkcja będzie na tyle zautomatyzowana , że to w większości maszyny będą źródłem zarobku, bez udziału ludzi, wtedy można o tym myśleć, bo ludziom powoli będzie kończyła się możliwość pracy
  • Odpowiedz
ludzie mają więcej pieniędzy do wydania, więcej kupują, pkb się kręci


@SebQ: brzmi jak obniżenie podatków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz