Wpis z mikrobloga

@arsze_nick

@SebQ: A jeszcze niedawno dochód podstawowy był szurskim wymysłem z filmików z żółtymi napisami¯_(ツ)_/¯ Jakoś te wyśmiewane foliarskie teorie się sprawdzają, gorzej, że od tego nowego wspaniałego świata nie będzie odwrotu


No tak foliarze wymyślili dochód podstawowy, #!$%@? że Nixon już w latach 60' chciał to wprowadzić w Stanach a sam pomysł jest starszy od węgla i testowany od czasu do czasu xD ja #!$%@?
  • Odpowiedz
@niesubordynowany: To czemu jak ktoś pisał w zeszłym roku o dochodzie podstawowym to od razu na wykopie miał łatkę szura?¯\_(ツ)_/¯ Ja #!$%@?, sam się ogarnij foliarzu. Uważam, że w Polsce i tak będzie dochód podstawowy jeszcze w tym dziesięcioleciu.
  • Odpowiedz
To czemu jak ktoś pisał w zeszłym roku o dochodzie podstawowym to od razu na wykopie miał łatkę szur


@arsze_nick: Ode mnie nie ma łatki szura, tylko debila który liczy że ktoś go będzie utrzymywał. Bo każdy zwolennik UBI jest w grupie która ma być beneficjentem systemu a nie tym kto na swoim garbie będzie go taszczył, żeby reszta mogła wylegiwać się na zielonej trawce i mówić że "w tym
  • Odpowiedz
Masz 50% niepracujących Polaków, czekających jedynie na socjal- jaka będzie wartość pieniędzy które dostają za nic nie robienie? Kto będzie in dawał za nic nie robienie?


@joyko: za jakiś czas będzie 50% samych emerytów i będą dostawać pieniądze za nic nierobienie a tym chyba się jakoś nie martwisz
  • Odpowiedz
@Khaine:

Po drugie z dupy się te pieniądze nie wezmą, musiały zostać wydrukowane przynajmniej i jeśli są drukowane ponad wzrost gospodarczy to będziesz miał inflację, ale wątpię abyś wiedział jak to działa - w końcu jesteś zwolennikiem dochodu gwarantowanego


Wezma sie. Bo obecny system finansowy oparty jest na magii procentu skladanego. Co oznacza ze aby zachowac nasz obecny standard zycia nasza gospodarka musi rozwijac sie o pare procent rocznie. Ale wierze ze to wiesz
  • Odpowiedz
@arsze_nick

@niesubordynowany: Użyj wyszukiwarki, co ma Iga Świątek do dochodu podstawowego to nie wiem¯_(ツ)_/¯


Wysil trochę szare komórki jeśli nie potrafisz zrozumieć prostej analogii. Dochód podstawowy nie jest żadnym wymysłem szurów, tylko prostym założeniem że jeśli za xxxxx lat praca będzie tak zautomatyzowana, że nie będzie już roboty w wielu dzisiejszych prostych zawodach, to coś z tymi wszystkimi ludźmi trzeba będzie zrobić żeby nie pozdychali z głodu. Dochód podstawowy
  • Odpowiedz
a ja ci udwodonilem ze te dni sa tu i teraz


@WiktorekS: No zobaczymy w jakim stanie Hiszpania będzie za kilka lat, bo na dochód gwarantowany jest jakieś 80 lat za wcześnie xD

Komu te pieniadze zostaly zabrane zebym ja je dostal?


Wszystkim, w inflacji jeśli ta nadwyżka została wygenerowana drukowanymi na potęgę pustymi dolcami.
  • Odpowiedz
@Khaine: dalej nie rozumiesz ze taki mamy system finansowy (na calym swiecie) ze inflacja na poziomie paru procent to mus?

Siegnij po nowsze pozycje dotyczace ekonomii bo brzmisz jakbys zatrzymal sie na parytecie zlota
  • Odpowiedz
dalej nie rozumiesz ze taki mamy system finansowy (na calym swiecie) ze inflacja na poziomie paru procent to mus


@WiktorekS: Tak, inflacja na poziomie 2% xD Wprowadź UBI (taki powszechny a nie że jakaś uprzywilejowana grupa sobie żyje na garbie innych ludzi) to będziesz miał 10%, bo rynek będzie dążył do zdewaluowania tego co ludzie dostają za darmo.

Zrozum że ludzie posiadający umiejętności i środki produkcji NIE POZWOLĄ wyruchać się
  • Odpowiedz
@Khaine: ty nie czaisz ze ludzie pracujacy lub obracajacy aktywami beda elita? Ze kazdy bystry z grupy dochodu gwarantowanego bedzie chcial przebic sie do tej elity, ale prawdopodobnie bedzie to niemozliwe?

Moze zyjemy w ostatnim wieku w ktorym da sie jeszcze przeskoczyc z jednej klasy do drugiej. Przy dochodzie gwarantowanym nikt nie bedzie chcial robic sobie konkurencji i zaplaci ci tylko tyle zebys przezyl ale wystarczajaco duzo zebys mogl odlozyc
  • Odpowiedz
@WiktorekS: Nadal uważam, że pierwsze co zostanie wprowadzone to kontrola populacji. Biedota będzie miała zakaz rozmnażania się w zamian za podtrzymanie egzystencji. Taki będzie deal. Albo #!$%@? na system i możecie się rozmnażać, albo jesteście pasożytami i macie wymrzeć, bo jesteście niepotrzebni.
  • Odpowiedz
@WiktorekS: Nikomu, bo giełda nie jest grą o sumie zerowej - przedsiębiorstwa w które inweestujesz wytwarzają dodatkową wartość z której dostajesz działę. Rząd z drugiej strony nic nie wytwarza i nie rozmnoży hajsu - żeby komuś dać ktoś musi to wpłacić w podatkach.
  • Odpowiedz
ty nie czaisz ze ludzie pracujacy lub obracajacy aktywami beda elita? Ze kazdy bystry z grupy dochodu gwarantowanego bedzie chcial przebic sie do tej elity, ale prawdopodobnie bedzie to niemozliwe?


@WiktorekS: Czekaj, ale jeżeli powiedzmy 1% będzie pracować to nawet żeby każdy z dochodem podstawowym dostał jedną setną setną średniej pensji to ci pracujący musieliby płacić na to 50% podatku. W takich warunkach taniej kupić kontener dronów bojowych żeby cię
  • Odpowiedz