Wpis z mikrobloga

W takich warunkach taniej kupić kontener dronów bojowych żeby cię broniły przed plebsem. W 100% autonomiczna broń trochę zmienia sytuację kiedy nie musisz się przejmować, że wojsko broniące cię przed barachłem się zbuntuje z głodu.


@GienekZFabrykiOkienek: No dokładnie do tego dążę, ale oni nie są w stanie tego zrozumieć xD Że prędzej powstaną killer-drones żeby wymordować plebs niż ktoś będzie korzystał Z WIELKIEGO PRZYWILEJU #!$%@? na tych wszystkich ludzi żeby
  • Odpowiedz
wstydz mi, że na Lewicę głosowałam


W sensie wstyd ci że wgl wspominają o libertariańskiej idei zamiast zająć się czymś bardziej lewackim czy o co chodzi xd

@Honoluloo:
  • Odpowiedz
@Khaine: ty dalej nie rozumiesz ze nikt nie bedzie na nikogo #!$%@?.

Juz dzis masz drukarki 3d ktore sa w stanie wydrukowac kolejne drukarki 3d. Dodaj do tego robota ktory bedzie je skladal i voila. Beda powstawaly kolejne drukarki 3d bez zadnego nakladu ludzkiej pracy.
  • Odpowiedz
no masz podatek od zyskow z gieldy, chociazby z tego mozesz dac dochod gwarantowany


@WiktorekS: I co, opodatkujesz te zyski na 99%? Tak żeby czasem nikt już nigdy nie podjął ryzyka na giełdzie? xD Czy zadowolisz się dochodem 20 zł na głowę? xD

Ale praca czlowieka nie bedzie miala tu zadnego wplywu. Roboty beda wytwarzaly zysk, czesc tego zysku zostanie
  • Odpowiedz
@Khaine:

I co, opodatkujesz te zyski na 99%? Tak żeby czasem nikt już nigdy nie podjął ryzyka na giełdzie? xD Czy zadowolisz się dochodem 20 zł na głowę? xD


Zostawie opodatkowanie na obecnym poziomie i prawdopodobnie wystarczy. Obecnie duza czesc kosztow produktow to koszt pracy czlowieka. Przy wylaczeniu czlowieka z produkcji te koszty spadaja do kosztow zakupu i eksploatacji
  • Odpowiedz
Wytlumacz mi jak chcesz miec kontrole nad ai?


@WiktorekS: Czyli uważasz że AI nad którymi nie mamy kontroli nie stwierdzi, że bezrobotnych lepiej przerobić na biomasę? Nawet dzieci nie są takie naiwne jak lewicowcy xD
  • Odpowiedz
@Khaine: z tym wariacie ze ja nie jestem lewicowcem, najblizej mi do libertarianina (zwlaszcza swiatopogladowo).

Nie rozumiesz jak dziala AI. Polecam lekture od fundacji panoptykon ktora wyjasnia to w dosc prosty sposob wiec powinienes zrozumiec.
  • Odpowiedz
Nie rozumiesz jak dziala AI


@WiktorekS: XD Jeśli to AI będzie samoświadome i jednocześnie nie wykształci empatii, to przerobi bezrobotnych na paszę dla bydła które jedzą ci którzy pracują.
  • Odpowiedz
jao prawak kapitalista moglbys sie pochwalic ile posiadasz oszczednosci w akcjach, obligacjach i real estate?


@WiktorekS: Te, libertarianin, a może byś się odwalił od cudzych pieniędzy i martwił się o swoje? Jak na libertarianina strasznie cię rączki na cudze swędzą.

Czy jestes tylko teoretykiem na garnuszku
  • Odpowiedz
@Khaine: calkowicie wolny rynek nie istnieje. Nigdy nie wrocimy do sytuacji w ktorej np. dzieci moga niewolniczo pracowac w szkodliwych warunkach (a swego czasu ludzie twojego pokroju protestowali przeciwko takiemu zakazowi).

Jezeli dojdziesz do tegp etapu swiadomosci ze rozumoesz ze calkowcie wolny rynek jest tka samo mozliwe jak komunizm, to zaczynasz dyskutowac o tym jak bardzo albo jak malo rynek powinien byc uregulowany.

Nie, jestem po prostu realistą a nie dzieckiem które marzy o przyszłości w której nie musi pracować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Już widzę tych pracodawców co z chęcią zapłacą większe podatki za tę robotyzacje miejsc pracy z których pójdzie na resztę społeczeństwa. Tak będą kombinować, że jak nie raje podatkowe, to kreatywna księgowość. Pracodawcy nie przyświeca jakiś inny prospołeczny cel, lecz maksymalizacja zysków. Wystarczy spojrzeć na CukierBerga czy Bezosa. W dupie mają ludzi.

2 sprawa. Różnice w społeczeństwie jeszcze bardziej sie powiększa. Do absurdalnych rozmiarów. Z tym jeszcze dodatkowo jak pisał @WiktorekS
Chroniczny - Już widzę tych pracodawców co z chęcią zapłacą większe podatki za tę rob...

źródło: comment_1623351134Y8CtDHwEnQonQ8HWlvdhhv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Chroniczny: ale rzecz w tym ze przejscie na robocizne bedzie tansze dla pracodawcy niz utrzymywanie miejsc pracy dla ludzi.

Podejrzewam ze strajki beda szly w druga strone. Zwiazki zawodowe beda protestowaly wlasnie przed robocizna, a nie odwrotnie.

I tak, oczywiscie powiekszy sie przepasc pomoedzy klasami i bedzie tylko sie powiekszala z czasem.
  • Odpowiedz