Wpis z mikrobloga

"Profesor ekonomii z lokalnego uniwersytetu oświadczył, że nigdy nie oblał pojedynczego studenta, za to zdarzyło mu się oblać cała klasę. Owa klasa upierała się, że socjalizm może zadziałać: nikt nie będzie bogaty, ale też nikt nie będzie biedny, wspaniała równość. Wtedy profesor powiedział: dobrze, przeprowadzimy eksperyment. Wszystkie stopnie zostaną uśrednione tak, że każdy otrzyma taka sama ocenę. Nikt nie zawali, ale też nie będzie piątek.
Po pierwszym egzaminie profesor uśrednił oceny i każdy dostał czwórkę. Studenci, którzy przykładnie zakuwali, wkurzyli się. Ci, którzy nie robili nic, bardzo się ucieszyli. Przy okazji drugiego egzaminu leniwi studenci uczyli się jeszcze mniej, a pracusie postanowiły sobie odpuścić. Po egzaminie oceny zostały uśrednione i każdy dostał 3- Nikt nie był zadowolony… Po trzecim egzaminie wszyscy dostali lufy… Nikt nie chciał ciężko pracować, żeby podnieść oceny innym. Wybuchły kłótnie i niesnaski, studenci zaczęli się nawzajem obwiniać o klęskę i lenistwo.
Eksperyment upadł, a profesor powiedział, że socjalizm też w końcu upadnie. Kiedy nagroda jest wielka, wysiłek i staranie, aby ja dostać, też będą wielkie. Jeśli jednak nagroda zniknie, nikt nie będzie ciężko pracował na osiągniecie czegoś, czego i tak nie ma."
#bekazlewactwa
#bekazpisu
#bekazpodludzi
#socjalizm
#nowylad
#neuropa
Pobierz przeor22 - "Profesor ekonomii z lokalnego uniwersytetu oświadczył, że nigdy nie oblał...
źródło: comment_1623146730lJfCSCUpnbLBPKZPJXVd1c.jpg
  • 39
@przeor22: Najlepiej powiedzieć że partia populistyczna i dostosowują poglądy do oczekiwań prostego ludu nie-pracującego.Większość nie chce pracować a chce pić i dostawać za darmo przez co państwo uczy ludzi złych wzorców że wszystko jest za free kiedy inni muszą latami pracować na swoje. Założę się że gdyby w Polsce królował Ateizm i homoseksualizm to PIS byłby najbardziej ateistyczną i LGBT+ partią jaka może być.
@venividi

Sam fakt, że prowadzisz polemikę ze sparafrazowaną historyjką, wywołuje moją konsternację.


Masz rację to było głupie. ¯_(ツ)_/¯

Jeszcze większą nawet niż to że użyłeś argumentu, który niczego nie udowadnia, a jedynie wskazuje że skład 1% najbogatszych to ciągle te same osoby, a nawet jak się do niego dostajesz, to trudno się utrzymać.


Co 9 osoba będzie w tym jednym procencie najbogatszych przez rok. Według mnie to jest dowód na dużą rotację
Według mnie to jest dowód na dużą rotację wśród najbogatszych.


@oczami_kuca: Jak nawet grafika którą wkleiles mówi że nie XD

1% najbogatszych to dość hermetyczne środowisko, czego dowodzi ta grafika mówiąc że niewielu jest w stanie do tego grona trafić, a jeszcze mniej się utrzymać.
@przeor22: @pigularz: o i jeden z drugim popisaliście się całkowitym brakiem wiedzy. Jestem zaskoczony. A nie jednak nie. I widzę pajacyk @przeor22 musi się przy tym porządnie zesrać, bo jego poziom intelektu nie pozwala mu prowadzić innej dyskusji niż tej podszytej obelgami. No ale jak widać poziom inteligencji idzie tutaj w parze z poglądami.
@pigularz to, że ktoś ma większą wiedze, nie znaczy od razu, że jest lewakiem. Schowaj sobie
@przeor22: miałem podobną lekcję w podstawówce. To jest jedyna lekcja jaką do tej pory pamiętam. Byliśmy podzieleni na grupy, mieliśmy składać jakieś karteczki. Było kilka rund. Nauczyciel był nadzorcą i ustawiał system. Kapitalizm vs socjalizm. Do tej pory pamietam jak w kapitalizmie ulepszaliśmy projekt żeby być no1, a w socjalizmie musieliśmy się dzielić R&D i zyskami z innymi leniwymi grupami. Pamietam, że w ostatniej rundzie socjalizmu nie robiłem nic... 45 minut