Wpis z mikrobloga

#audio #volumio #raspberrypi

Chcę sobie stworzyć odtwarzacz audio na Volumio i mam kilka pytań do tych, którzy używają tego odtwarzacza.

Byłoby to RPI zero W + hifiberry, bo mam amplituner, z którego wciąż chcę korzystać.

Teraz tak: czy Spotify widzi to jako urządzenie spotify connect tak jak przy raspotify? Nie macie problemów z rozłączaniem/widzeniem urządzenia? Interesuje mnie głównie Spotify + TuneIn + YouTube. Czy jesteście zadowoleni z Volumio?

W przyszłości chciałbym podpiąć do tego jakiś dotykowy ekran, żeby nie musieć wyciągać telefonu.

Teraz mam raspotify na RPI4, ale generalnie chciałbym lepszej jakości analogowe wyjście, a do tego cała malinka jest nonstop podłączona przez VPN i firewallem, bo służy jako serwer plików w lokalnej sieci i torrentbox. No i niestety librespot nie lubi się za bardzo z takim połączeniem, rozłączenie/restart VPNa i jego stabilność sprawia sporo problemów. Teoretycznie mógłbym jeszcze zrobić split tunnel, ale pomyślałem o oddzielnym urządzeniu tylko do muzyki.
geuze - #audio #volumio #raspberrypi 

Chcę sobie stworzyć odtwarzacz audio na Volu...

źródło: comment_1623001789PmCtNg8A8pISoaH1zZvPYc.jpg

Pobierz
  • 16
@geuze: Z mojego doświadczenia podłączenie sie do spoty na volumio przez plugin skutkowało tym ze nagle ktoś na drugim krańcu świata korzystał z mojego konta XD pół biedy w tym ze mnie wyrzucało - ale słuchał okropnej muzyki :D wiec - ja nie polecam :) aktualnie rpi z hifi bery leży nie podłączone a w domu jest Home Assistant + Google Home i tam mam all. TuneIn, Spoti i swoją muzykę
Z mojego doświadczenia podłączenie sie do spoty na volumio przez plugin skutkowało tym ze nagle ktoś na drugim krańcu świata korzystał z mojego konta XD


@Sliv3r: no to tak średnio bym powiedział XD Kiedy to było?

Home Assistant + Google Home


@Sliv3r: średnio mi to leży. A myślałem jeszcze o Pirate Audio do tego zamiast HiFiberry, ostatnio ktoś napisał plugin do Volumio i wtedy miałbym sterowanie przyciskami, bez szukania telefonu.
@geuze: Hmm, coś pewnie koło roku czasu wiec mam nadzieje ze zmieniło się na plus :) - u mnie HA + GH bo zautomatyzowalem sobie mieszkanie i jest w pytke ^^
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sliv3r: protestuję sobie volumio na drugiej karcie i zobaczę jak to działa;) Może żaden Hindus nie będzie odpalał muzyki xD
@geuze: mam na rpi zero postawione volumio od nie wiem, 4? lat...przez apke spotify nie idzie sterować, musze wprost z volumio. Niby jest spotify connect i widoczny w apce ale nie reaguje na polecenia. Od jakiegoś czasu plugin dziala dobrze, w sensie widać zapisane playlisty (tak nie było tego wcześniej). Ogólnie to tak średnio bym powiedział, mam porównanie z natywnym spotify w aplitunerze denon. No i generalnie troche przymula system, wyszukiwanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@azer: bo Spotify zmieniło zasady dostępu do connect, dziś wrzucę na kartę i też protestuję. Interesują mnie radia i zarządzanie z apki Spotify przede wszystkim. Raspotify działa super, ale właśnie z tym VPN I UFW nie mogę tego pogodzić xD Chociaż pewnie się da zrobić killswitcha z UFW i split tunnel, to Volumio ma jeszcze YT i kilka innych bajerów z może wyrzuciłbym to do obudowy z ekranem.
@azer: generalnie działa. Jedyny minus jaki zauważyłem to ten, że jak odpalisz muzykę bezpośrednio ze Spotify, to nie możesz wtedy sterować przyciskami w aplikacji Volumio, można zmienić np. na radio i wtedy przestaje grać. Zacznę polować na RPI Zero i do tego wjedzie albo Pirate Audio z ekranikiem i przyciskami, albo hifiberry.
@azer: no właśnie zastanawia mnie to mulenie - teraz to stoi na karcie micro SD i RPI4, więc śmiga całkiem elegancko, jestem ciekaw jak źle jest na pi zero XD Youtube po chwili się zatrzymuje i nie można przewijać, trzeba zaktualizować MPD, ale na Zero tego nie zrobisz, bo musi być minimum 1GB ramu, żeby skompilować według poradnika. Ma wyjść nowe Volumio na Busterze z nowym MPD
@azer: no ja jeszcze myślę, żeby sobie kupić jedną na desktop replecament do nauki kodzenia i ewentualnie zabawy z jakimiś czujnikami XD
@geuze: śmiga, muszę przedłużkę do pinów kupić jeszcze, bo za bardzo do pinów nie sięga XD Najpierw nie chciało w ogóle line-out zobaczyć, chociaż reszta działała (konfigurowałem na Pi4B i przełożyłem kartę). Zgrałem Volumio jeszcze raz, puściłem od nowa i wskoczyło od razu po wybraniu Hifiberry-DAC nawet bez dopisywania gpio=25=op,dh

Dzięki za odpowiedź, inaczej bym się turlał po forach pewnie jeszcze tygodniami, zanim zdecydowałbym się na zakup.

Swoją drogą przy instalacji
geuze - @geuze: śmiga, muszę przedłużkę do pinów kupić jeszcze, bo za bardzo do pinów...

źródło: comment_1623449362G1f2ITdMV290SOvMVj692K.jpg

Pobierz