Wpis z mikrobloga

To mniej więcej mamy na myśli na #antykapitalizm jak mówimy o podziałach klasowych. Nie chodzi dokładnie o zarabianie TYSIUNCA, DWUCHTYSIUNCY, PIŃCTYSYNCY, PITNAŚCIETYSINCY, PINDZISIONTYSINCY, STUTYSINCY, bo to bzdura jest. Socjaliści rozróżniają generalnie (nie zawsze, ale generalnie) między dwoma klasami - tymi co pracują na swoje utrzymanie, i tymi co zarabiają z posiadania na swoje utrzymanie.

Poniżej dam jeszcze cytat od Tymoteusza. Nie wiem skąd wziął dokładnie dane, więc mnie nie pytajcie, ale wydaje się mniej więcej "about right".

Ponieważ dostaję raka ilekroć czytam określenie "KLASA ŚREDNIA" w odniesieniu do średnio/lepiej zarabiających, i zwłaszcza kiedy tak wypowiadają się ludzie z szerokiej lewicy, postanowiłem na miarę aktualnych potrzeb przygotować wszystkim małą, praktyczną ściągę ze struktury klasowo-warstwowej w Polsce. Można drukować.

Jeśli NIE chcecie być utrwalaczami fałszywej świadomości, czy zaciemniać tego, czym są klasy społeczne, dalej cementować walki klasowej w obrębie tej samej klasy (pracującej), lub chcecie być w zgodzie z ustaleniami socjologii krytycznej i lewicowych tradycji z filozofii społecznej /począwszy od Marksa, skończywszy na współczesnych/ - to zachęcam do używania prawidłowego nazewnictwa i właściwych dla nauk społecznych określeń. Jeśli ze średnio lub więcej zarabiających pracowników pozwolicie zrobić sobie głównego wroga, do tego jeszcze osobną klasę i jeszcze "średnią", to jako lewica znajdziemy się w bardzo ciemnym lesie.


#antykapitalizm
G.....5 - To mniej więcej mamy na myśli na #antykapitalizm jak mówimy o podziałach kl...

źródło: comment_1622833719YhlQP8BST023bsbMDH7nYZ.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter: Jeżeli tak jest to jest to sytuacja patologiczna, którą należy jak najszybciej rozwiązać.

A mem jako odpowiedź na to, że twierdzisz, że znasz firmy, które oszukują na podstksch to XD


A jak mam ci inaczej odpowiedzieć na to głupie pytanie? Czego ty oczekujesz, że ci powiem "pan x w firmie y robi przewały podatkowe, zapraszam na rozprawę w sądzie okręgowym w Koszalinie gdzie przedstawię całość materiału dowodowego jaki udało
  • Odpowiedz
@Kaktus80: Ciągle troszczysz się o mikroprzedsiębiorców a nie mikropracowników którzy u tych januszy pracują w za grosze.

Skończ p-------ć o warzywniakach bo się tego czytać nie chce.
  • Odpowiedz
Idź kucom opowiadać jacy to janusze biznesui są biedaczkami i ile to oni wpłacają do budżetu. amteusz i draki dadzą ci po plusie.
  • Odpowiedz
@M_xxx:

Ja się troszczę o każdego człowieka pracy i nie będę tu robił jakiejś segregacji, na razie miałeś taryfę ulgową bo wnioskując z twoich komentarzy sądziłem ze faktycznie interesuje cię los maluczkich ale widzę że najważniejsze to jest byle komuś d---------ć kogo nie lubisz. Szkoda że zamiast odpisywać na moje argumenty i odpowiadać na pytania to bawisz się w jakieś wojenki wewnętrzne i niemerytoryczne ataki, nie odnosząc się w ogóle
  • Odpowiedz
@M_xxx: No ale co to za argument w ogóle kto mnie zaplusował xD, co w następnym wpisie napiszesz? "ty nie masz racji bo drakii ci dał plusa a ja wygrałem dyskusje bo mam racje", litości
  • Odpowiedz