Wpis z mikrobloga

To mniej więcej mamy na myśli na #antykapitalizm jak mówimy o podziałach klasowych. Nie chodzi dokładnie o zarabianie TYSIUNCA, DWUCHTYSIUNCY, PIŃCTYSYNCY, PITNAŚCIETYSINCY, PINDZISIONTYSINCY, STUTYSINCY, bo to bzdura jest. Socjaliści rozróżniają generalnie (nie zawsze, ale generalnie) między dwoma klasami - tymi co pracują na swoje utrzymanie, i tymi co zarabiają z posiadania na swoje utrzymanie.

Poniżej dam jeszcze cytat od Tymoteusza. Nie wiem skąd wziął dokładnie dane, więc mnie nie pytajcie, ale wydaje się mniej więcej "about right".

Ponieważ dostaję raka ilekroć czytam określenie "KLASA ŚREDNIA" w odniesieniu do średnio/lepiej zarabiających, i zwłaszcza kiedy tak wypowiadają się ludzie z szerokiej lewicy, postanowiłem na miarę aktualnych potrzeb przygotować wszystkim małą, praktyczną ściągę ze struktury klasowo-warstwowej w Polsce. Można drukować.

Jeśli NIE chcecie być utrwalaczami fałszywej świadomości, czy zaciemniać tego, czym są klasy społeczne, dalej cementować walki klasowej w obrębie tej samej klasy (pracującej), lub chcecie być w zgodzie z ustaleniami socjologii krytycznej i lewicowych tradycji z filozofii społecznej /począwszy od Marksa, skończywszy na współczesnych/ - to zachęcam do używania prawidłowego nazewnictwa i właściwych dla nauk społecznych określeń. Jeśli ze średnio lub więcej zarabiających pracowników pozwolicie zrobić sobie głównego wroga, do tego jeszcze osobną klasę i jeszcze "średnią", to jako lewica znajdziemy się w bardzo ciemnym lesie.


#antykapitalizm
G.....5 - To mniej więcej mamy na myśli na #antykapitalizm jak mówimy o podziałach kl...

źródło: comment_1622833719YhlQP8BST023bsbMDH7nYZ.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: znajdzie sie i pozostale 8 z miesiac jest z 500+. Jeszcze wszystkie poukrywane pieniadze po roznych funduszach i bez dodruku kasy daloby rade. Moze na dzieci mniej dawac, zeby nie tworzyc patologii ktora jak bydlo rozplodowe bedzie sie zachowywac.
  • Odpowiedz
@Khaine: no budzetu monu nie chcialem ruszac. Ale ja to policze, z tymi wszystkimi krusami, emeryturami policyjnymi i wojskowymi, rolnikami, gornikami. Moim zdaniem to sie dodaje. Tylko ze sie nie oplaca rzadzacym, bo z wolnego czlowieka nie ma niewolnika.
  • Odpowiedz
Ale ja to policze, z tymi wszystkimi krusami


@qusqui21: Ekonomiści już to liczyli i wniosek jest zawsze jeden: "nie ma takiej k---a opcji aby to się jakkolwiek choćby w teorii spięło".

Zacznij się douczać i czytać bo wyznajesz nieistniejącego chochoła, nie zobaczysz UBI na pewno w swoim życiu. Lepiej do roboty się weź.

W 2016 r. The Economist szacował, że gdyby skreślić wszystkie wydatki socjalne poza tymi na ochronę zdrowia,
  • Odpowiedz
Lepiej do roboty się weź.


@Khaine: a kto ci powiedzial, ze nie pracuje. Ba nawet ciezko powiedziec ze zle zarabiam . Jezeli ubi nie zostanie wprowadzone, to zabieram swoje grabki i moja linia wyginie. Bo p------e kolejnego niewolnika dorzucac bogatym do eksploatacji.
  • Odpowiedz
Jezeli ubi nie zostanie wprowadzone, to zabieram swoje grabki i moja linia wyginie. Bo p------e kolejnego niewolnika dorzucac bogatym do eksploatacji.


@qusqui21: No to się nie rozmnażaj, co mnie to obchodzi?
  • Odpowiedz
no, myslalem ze jestes humanista i zalezy ci na przyszlosci ludzkosci


@qusqui21: Jak nie chcesz się rozmnażać bo ci nie dają pieniędzy za darmo, to przyszłość ludzkości jest lepsza bez twojej linii genetycznej.
  • Odpowiedz
@Khaine: nie daja mi wolnosci wyboru. W twojej przyszlosci, masz niewolnikow i panow a tobie wydaje sie ze bedziesz nalezal do tej drugiej grupy. Ale mi sie oczy zamkna, kiedy tobie otworza.
  • Odpowiedz
nie daja mi wolnosci wyboru.


@qusqui21: Żadna generacja przed nami nie miała wolności wyboru, to wy pierwsi zaczęliście płakać o pieniążki z helikoptera bo jak nie to sobie odmrozicie uszy na złość.
  • Odpowiedz
@Khaine: byli glupi i prosci, sterowani przez kosciol obietnica nagrody po smierci, za trudy. Niestety skutkiem ubocznym wczesnego kapitalizmu, byl dostep do wiedzy. I nagle sie okazalo ze to bajki i mity, i nie ma nagrody po smierci.
Uchronię brakiem potomstwa, ludzi których teoretycznie bede kochal, przed niewola.
  • Odpowiedz
A zorganizowany strajk jest bezbolesny przecież,


@Gaku745: poważnie? Bezbolesny powiadasz? Np. strajk personelu medycznego szpitala, no w cholerę jest bezbolesny dla pacjentów... Co trzeba mieć w głowie, żeby takie mądrości wymyślać?
  • Odpowiedz
@M_xxx:

Właściciele warsztatów samochodowych podejrzewam że mają całkiem nieźle jeśli zatrudniają kilku pracowników.

Są właściciele dużych warsztatów z pracownikami najemnymi i szyldami reklamowymi, są właściciele warsztatów, którym za warsztat służy przerobiony przydomowy garaż, a czas na naprawianie samochodów znajdują po 40h etatowej pracy.
  • Odpowiedz
@M_xxx:

Na tę chwilę zrezygnowanie z mikroprzedsiębiorstw jest niewykonalne gospodarczo, zgodnie z danymi Komisji Europejskiej małe i średnie przedsiębiorstwa reprezentują 99% wszystkich przedsiębiorstw w UE, zatrudniają 100 milionów ludzi i generują ponad połowę europejskiego PKB. Podobnie sytuacja ma się w Stanach Zjednoczonych gdzie mikroprzedsiębiorstwa stanowią 95% z 28 milionów amerykańskich firm objętych spisem powszechnym (Zgodnie z Census.gov). Mikroprzedsiębiorstwa w gospodarce przede wszystkim generują miejsca pracy na dużą skalę przy ograniczonych finansach i inwestycjach, rozszerzają przemysł i handel nawet w bardziej zacofanych gospodarczo rejonach i poprawiają warunki życia wszystkich obywateli kraju. Rozwój małych i średnich przedsiębiorstw jest wręcz priorytetem dla wielu rządów na świecie. Wzrost gospodarczy w wielu krajach azjatyckich, takich jak Korea, Tajwan i Japonia, jest wprost proporcjonalny do zrywu w działalności MŚP. MŚP odgrywają bardzo ważną rolę w szybkim uprzemysłowieniu i rozwoju Chin, gdzie około 99% wszystkich przedsięwzięć biznesowych stanowią MŚP. Te MŚP razem wytwarzają około 60% całkowitej produkcji przemysłowej i około 40% całkowitych zysków i podatków osiąganych przez różne gałęzie przemysłu w Chinach. Ponownie, różne MŚP w USA wytwarzają ponad połowę produktu krajowego brutto. Bank Światowy szacuje że do 2030 będzie na świecie potrzebnych aż 600 milionów miejsc pracy, i w głównej mierze mają za to odpowiadać właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa. Definicją mikroprzedsiębiorstwa jest zatrudnianie do 10 pracowników i generowanie określonego zysku (W UE jest to chyba do 2 mln €). Oczywiście można tu przyjąć bardziej rygorystyczne kryteria i oddzielić drobnych mikroprzedsiębiorców (takich jak właściciele warzywniaków, szewcy, pracujący sami mechanicy, hydraulicy czy drobni rolnicy) od tych lepiej zarabiających nie mniej jednak i tak stanowią oni trzon gospodarki który na chwilę obecną jest niezbędny. Aneel Karnani, profesor z Uniwersytetu w Michigan powiedział:

"Większość klientów udzielających mikrokredytów nie jest z wyboru mikroprzedsiębiorcami. Chętnie podjęliby pracę w fabryce za rozsądną płacę, gdyby była dostępna. Nie powinniśmy romantyzować idei „biednych jako przedsiębiorców”. Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) używa bardziej odpowiedniego terminu dla tych ludzi: „pracownicy na własny
Kaktus80 - @M_xxx: 

Na tę chwilę zrezygnowanie z mikroprzedsiębiorstw jest niewyko...

źródło: comment_1622947737YBtlCg7812rBbV6m2esBvA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Poza tym co jest złego w tym że ktoś zarabia nawet kilkadziesiąt tysięcy rocznie?


@Kaktus80: To że żeby on mógł zarabiać te kilkadziesiąt tysięcy to jego pracownicy muszą zarabiać po 2 tys i z---------ć na jego dobrobyt.
  • Odpowiedz