Wpis z mikrobloga

Bółdupiarze programiści 15k pięknie pokazują że polski system podatkowy jest degresywny i najwięcej podatków procentowo płacą ci mniej zarabiający
https://www.wykop.pl/wpis/58041801/wrzucam-zestawienie-opodatkowania-programistow-na-/
I te opisy

Niniejsza seria wpisów tworzona jest z myślą o ludziach pracowitych i zaradnych, mających dosyć rządów zmanipulowanej biedoty i nizin społecznych. W związku z powyższym, złote myśli pisowców, tęczowców i innych pasożytów łasych na cudze pieniądze są tu wyjątkowo niemile widziane.....


W skrócie będziemy tutaj walić konia do głównie biedniejszych krajów bo mają niższe podatki i użalać się jak to nas nie okradają wrzucając wykres który pokazuje że zarabiając mniej płacisz więcej podatków xD I nie daj boże nas ktoś zaora więc profilaktycznie na czarną będziemy wrzucać i usuwać komenty xD I te komenty przygłupów xD

nie potrzebnie się starasz. Porozmawiaj z jakimś wykopowym pisowcem. To jest sekta. dla nich jak zarabiasz 5k to jesteś burzujem, gardzisz zwykłymi ludźmi a poza tym to jest 500+ i 13. To są zwierzęta.....


No i dlatego komentuje pod wpisem z wykresem który zaczyna się od 10k miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i pięknie pokazuje że nasz system podatkowy nie jest progresywny a degresywny. Kolejny argument za nowy ładem - dzięki......
#niedajsieokradac #programista15k #programista30k #podatki #emigracja #nowylad #polskilad #bekazprogramistow
Pobierz
źródło: comment_1622815723UILEzsmDPtOCgnVY1VoqoA.jpg
  • 146
@JimNH777: Już wyjaśniałem wyżej dlaczego tam państwo działa.

Bo losowy Niemiec płaci prawie 15% składki z pensji brutto brutto - w Polsce płaci się 9%. Przy blisko 3-4 razy wyższych zarobkach sam sobie policz ile jest pieniędzy w ich służbie zdrowia na jedną osobę.....

Podsumowując. Chcecie płacić mniej a jednocześnie narzekacie na poziom usług. Przecież to idiotyczne. Tam państwa działaja bo płaci się wyższe podatki i to procentowo a nominalnie wielokrotnie
W sensie że ŻADEN programista nie bierze 500 plus? Udowodnij.


@ediz4: tak, żaden programista za pracę programisty nie bierze 500 plus, jeśli mam Ci udowadniać takie rzeczy to nie chce mi się kontynuować tej dyskusji.

Poszukają dłużej to ograniczą wymagania - w czym widzisz problem?


@ediz4: nie ograniczą wymagań tylko nie powstaną projekty. Jeśli nie ma na rynku osób z odpowiednimi kwalifikacjami to takiego projektu się albo nie realizuje bo
tak, żaden programista za pracę programisty nie bierze 500 plus, jeśli mam Ci udowadniać takie rzeczy to nie chce mi się kontynuować tej dyskusji.


@Soothsayer: Jeśli nie wiesz że 500 plus nie jest za pracę a na dziecko to również nie ma sensu z tobą rozmawiać.

nie ograniczą wymagań tylko nie powstaną projekty. Jeśli nie ma na rynku osób z odpowiednimi kwalifikacjami to takiego projektu się albo nie realizuje bo jest
Jeśli nie wiesz że 500 plus nie jest za pracę a na dziecko to również nie ma sensu z tobą rozmawiać.


@ediz4: ale to Ty każesz mi udowadniać, że programiści nie biorą 500 plus za pracę

xD. W Polsce właśnie brakuje spawaczy, zbrojarzy a nie kurna programistów. Tak się właśnie gada z wami o rzeczywistości. Macie jakieś kurna przekonanie o jakieś boskości tego zajęcia.


@ediz4: To Ty masz przekonanie, że
ale to Ty każesz mi udowadniać, że programiści nie biorą 500 plus za pracę


@Soothsayer: Ty oznajmiłeś to wszem i wobec że PROGRAMIŚCI nie korzystają z 500 PLUS. Więc to udowodnij albo pisz we własnym imieniu.

To Ty masz przekonanie, że programiści uważają się za bogów i co chwilę próbujesz mi to wmawiać. W Polsce oraz na świecie brakuje programistów.....

xD. Ja? Wystarczy przeczytać ten wątek żeby to zauważyć.

no to
@ediz4: A zadałeś sobie pytanie czemu wpływy do budżetu rosną mimo rozpierniczonej gospodarki w 2020/2021?

I czy rośnie ich wartość nominalna czy nabywcza?

Ciężko jest wydrukować miliardy złotych (łącznie z całym światem) i oczekiwać, że inflacja nie zwiększy wpływów do budżetu.

Ale w sumie w jednym się z tobą zgadzam, ty chcesz żebyśmy wyjechali, my chcemy wyjechać będziesz miał kraj mlekiem i miodem płynący bez tych zgniłych parszywych specjalistów.
Ty oznajmiłeś to wszem i wobec że PROGRAMIŚCI nie korzystają z 500 PLUS. Więc to udowodnij albo pisz we własnym imieniu.


@ediz4: zacytuj proszę gdzie.

Pracuje w innej branży. Ale dzięki za pomysł na dobry biznes.


@ediz4: zaczynaj od zaraz, dobry rekruter wyciągnie dużo więcej od programisty, a jeszcze z twoimi dojściami do tłumów bezrobotnych specjalistów to wróżę Ci naprawdę niezłą przyszłość. Tylko, żeby potem nikt nie stwierdził, że zarabiasz
A zadałeś sobie pytanie czemu wpływy do budżetu rosną mimo rozpierniczonej gospodarki w 2020/2021?


@iamjashin: W jaki sposób rozpierniczonej?

Ciężko jest wydrukować miliardy złotych (łącznie z całym światem) i oczekiwać, że inflacja nie zwiększy wpływów do budżetu.....

Ty wiesz na czym polega "drukowanie pieniędzy"?
Sugerujesz że te wzrosty dochodów budżetu od 2015 są wynikiem inflacji?

Ale w sumie w jednym się z tobą zgadzam, ty chcesz żebyśmy wyjechali, my chcemy wyjechać
Pobierz
źródło: comment_16228367882zBdtkVMXpouirraDqnBeQ.jpg
@ediz4: Najbardziej mnie bawi, że tobie wydaje się że cokolwiek z tych $$$ faktycznie pójdzie na służbe zdrowia. PiS w przeciągu ostatnich 5 lat wybitnie pokazał, iż nie ma takiej ilości $$$ której nie jest w stanie przepierniczyć bez sensu. Ostrołęka, Wybory, Dama z Łasiczką, Grot, Zamówienia na Broń, Miliardy na TVP, Respiratory, Dotacje dla samorządów które popierają ich Kandydata, 13 i 14 emerytura w roku Pandemi i kryzysu ekonomicznego.

Ty
@ediz4: Wzrosty od 2015 są wynikiem najlepszej od lat koninktury gospodarczej na świecie i niskich stóp (aka taniego kredytu).

@iamjashin: W jaki sposób rozpierniczonej? - No jak zamknięcie ludzi w domach i kilkunastu sektorów gospodarki w tym (turystyki, gastronomi, fitness, branży rozrywkowej itd) to dla Ciebie nic to chyba nie mamy o czym rozmawiać bo żyjemy w innych światach.

@ediz4 Tak się składa, że wiem (tak nie jest to po
Najbardziej mnie bawi, że tobie wydaje się że cokolwiek z tych $$$ faktycznie pójdzie na służbe zdrowia. PiS w przeciągu ostatnich 5 lat wybitnie pokazał, iż nie ma takiej ilości $$$ której nie jest w stanie przepierniczyć bez sensu. Ostrołęka, Wybory, Dama z Łasiczką, Grot, Zamówienia na Broń, Miliardy na TVP, Respiratory, Dotacje dla samorządów które popierają ich Kandydata, 13 i 14 emerytura w roku Pandemi i kryzysu ekonomicznego.


@iamjashin: zapomniałeś
@ediz4: programista 15k here. Nie mam problemów z progresją podatkową (nie jestem na IP Boxie) uważam, ze obecny system degresywny jest niesprawiedliwy.

Ale reszta pomysłów np te debilizmy z dopłatami do mieszkań, które de facto tylko podniosą ceny to patologia i nie wiem czy to taki argument za nowym ładem.
zacytuj proszę gdzie.


Proszę bardzo. To chyba twoje słowa czy ktoś Ci się włamał na konto?

nikt im nie daje żadnych dodatków, wyprawek pięćetplusów, odpraw trzynastek piętnastek dwudziestek i innych socjali.


@Soothsayer:

zaczynaj od zaraz, dobry rekruter wyciągnie dużo więcej od programisty, a jeszcze z twoimi dojściami do tłumów bezrobotnych specjalistów to wróżę Ci naprawdę niezłą przyszłość. Tylko, żeby potem nikt nie stwierdził, że zarabiasz za dużo i przy aprobacie
Wzrosty od 2015 są wynikiem najlepszej od lat koninktury gospodarczej na świecie i niskich stóp (aka taniego kredytu).


@iamjashin: Że co? Co to za koniunktura która zaczęła się właśnie w 2015 roku? I o jakich stopach mówisz - o tych teraz które zostały obniżone w czasie pandemii a więc później?

W jaki sposób rozpierniczonej? - No jak zamknięcie ludzi w domach i kilkunastu sektorów gospodarki w tym (turystyki, gastronomi, fitness, branży
programista 15k here. Nie mam problemów z progresją podatkową (nie jestem na IP Boxie) uważam, ze obecny system degresywny jest niesprawiedliwy.

Ale reszta pomysłów np te debilizmy z dopłatami do mieszkań, które de facto tylko podniosą ceny to patologia i nie wiem czy to taki argument za nowym ładem.


@martwykotek: Słyszałeś o takim programie jak rodzina na swoim?
@Soothsayer: Akurat to mnie najmniej zabolało. Wybrali najbadziej fatalny moment ale fakt jest taki, że posłowie powinni dużo lepiej zarabiać. (może to osłabiło by pokuse obsadzania całych rodzin w spółkach skarbu państwa). To co obecnie zarabia u nas poseł na Warszawę to nie są duże pieniądze. (fakt można by zmieniejszyć liczbę posłów o ponad połowe bez szkody dla działania państwa) ale fakt, że Poseł zarabia pensje na poziomie albo poniżej siepaczy
Najbardziej mnie bawi, że tobie wydaje się że cokolwiek z tych $$$ faktycznie pójdzie na służbe zdrowia. PiS w przeciągu ostatnich 5 lat wybitnie pokazał, iż nie ma takiej ilości $$$ której nie jest w stanie przepierniczyć bez sensu. Ostrołęka, Wybory, Dama z Łasiczką, Grot, Zamówienia na Broń, Miliardy na TVP, Respiratory, Dotacje dla samorządów które popierają ich Kandydata, 13 i 14 emerytura w roku Pandemi i kryzysu ekonomicznego.

Ty nie czaisz
@ediz4: > Tyle Cię powinno interesować że chcesz poziom usług jaki ma Niemiec czy choćby Czech płacąc ułamek tego co oni choćby na służbę zdrowia.
Od 10 lat nie byłem u lekarza na kasę chorych. Nie interesuje mnie ten chory system, który jest nie wydolny. Nie korzystam, nie chce dokładać. Dlaczego zaglądasz do mojej kieszeni?
@ediz4: Jeśli ktoś ma przeprany mózg to ty i to TVP.

Zdaje sobie sprawy ile wynoszą składki w reszcie krajów i to dużo lepiej niż ty i jak wygląda w nich opieka medyczna, średni wiek pielęgniarki i czy ich systemowi ochrony zdrowia grozi zapaść.

Zdaje sobie rownież sprawe, które kraje w Europie mają systemy emerytalne bazujące na piramidach finansowych, a które faktycznie pobierają, przechowują i inwestują środki nie zwiększając o 300%