Wpis z mikrobloga

Przypominam zdjęcie, które swego czasu wywołało migotanie kloaki u polskiej prawicy. Cóż za upadek obyczajów!

W rzeczywistości przedstawia ono coś pięknego. Każdy robi to, co chce, i nie wchodzi na głowę drugiemu. Jedni spędzają czas bezproduktywnie - maszerują w procesji. Inni produktywnie - na piwku ze znajomymi. W tle tęcza. Jak widać, katole się od niej nie spaliły. Także ona nie spaliła się od katoli, choć w przeszłości różnie bywało.

Tak mogłaby wyglądać cała Polska. Niestety, o ile lewa strona toleruje katolickie gusła i pochody, o tyle prawa notorycznie blokuje tęczowe marsze, lub nawet rzuca w nie kamieniami.

#neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow
Pobierz k.....k - Przypominam zdjęcie, które swego czasu wywołało migotanie kloaki u polskiej...
źródło: comment_1622704694XSSjUt9emZZQSxc7nXLVTx.jpg
  • 194
@koroluk: lewej stronie latwiej tolerowac katolickie gusla jak to ujales, gdyz sa czyms nowym i pojawili sie na tym terenie niedawno, katolickie gusla sa tutaj od stuleci, dlatego katolikom trudniej przelknac i przywyknac do tych nowosci kulturowych, jest to bardziej zakorzenione w umyslach i powoduje iluzje takiej stabilnosci i kontroli ogolnie w zyciu, latwiej zyc w otoczeniu, ktore znamy
@erni13: nie robią źle, po prostu wiara nie ma za bardzo oparcia w faktach i no, dla ateistów jest mało produktywna, poświęcasz czas i wysiłek fizyczny żeby oddawać cześć bytowi którego nie ma.
I nie trzeba być wyrocznią żeby mówić czy Bóg jest czy nie. Ja nie jestem wyrocznią a mogę Ci powiedzieć że szansa że istnieje chrześcijański Bóg to dokładnie 0%

@BanditOsiris: przyjacielu nawet nie wiesz ilu jest takich
@koroluk:
-mów o tolerancji
-nazywaj drugą stronę katolami i ich religię gusłami oraz czasem spędzonym bezproduktywnie XD

Jeżeli chcesz stworzyć tolerancyjne społeczeństwo gdzie obok siebie żyją w spokoju ludzie z prawa i lewa to nie możesz obrażać drugiej strony i stwierdzać, że wasza religia to gusła co wy robicie debile XD to tak jakby miał psa #!$%@?ł w niego pasem, a później dziwił się że #!$%@?ł cię w łapę. Żeby agresywny
Socjalizacja przy tym przysłowiowym "piwku", jest według mnie bardziej produktywna niż chodzenie z baldachimem, złotą gwiazdką i powtarzanie mantr co 10-20 metrów.


@niochland: Jedno i drugie wpływa na twoje samopoczucie. Każdy ma inne potrzeby. Ja skłaniałbym się jednak, że to procesje są korzystniejsze (mimo, że na nie, w przeciwieństwie do piwek, nie chodzę). Dla starych bab taki spacerek, zamiast alko to raczej dobry wybór.

Przy całej mojej niechęci do kościoła, jedno
@koroluk no tutaj już dość mocny smród robisz rodem z prawicowego ścieku. Niech każdy robi co chce ale wartościuje co jest produktywne do tego stawiasz w opozycji chlanie piwska do bądź co bądź spacerku xD