Wpis z mikrobloga

Jestem oddanym fanem tagu #revoltagainsthemodernworld i nigdy tego nie ukrywałem.

Dlatego z tym większym zdziwieniem zobaczyłem, że promowana jest tam grafika, którą zamieszczam po moich delikatnych poprawkach.

Dwa z trzech filarów cywilizacji europejskiej, czyli filozofia grecka i prawo rzymskie, zostały stworzone przez kultury akceptujące homoseksualizm. Co ten Platon wyrabiał, to aż wstyd powtarzać. A jednak właśnie do tego homoseksualnego dziedzictwa odwołują się ludzie mówiący o cywilizacji europejskiej. Nie wyobrażam sobie lepszego świętowania pride month!

Warto zauważyć, że mapa Europy zawiera też społeczność muzułmanów jako przedstawicieli tradycji europejskiej. Cieszy inkluzywność.

Wreszcie zaprowadzenie zgody między prawosławiem a katolicyzmem, a podobno tylko ten drugi miałby być trzecim filarem domniemanej cywilizacji europejskiej. Perfect. W takiej rewolucji przeciw nowoczesnemu światu, aż chce się żyć ʕʔ

#neuropa #bekazprawakow #pridemonth
a.....n - Jestem oddanym fanem tagu #revoltagainsthemodernworld i nigdy tego nie ukry...

źródło: comment_1622568870BqxLncfm22ReV1n47GPamY.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dwa z trzech filarów cywilizacji europejskiej, czyli filozofia grecka i prawo rzymskie, zostały stworzone przez kultury akceptujące homoseksualizm.


@am_anfang_war_napoleon: To nie jest takie jednoznaczne. Np.: Za bycie stroną bierną w starożytnej Grecji można było stracić prawa polityczne. Starożytna Grecja była mocno zróżnicowana i istniała przez setki lat w których takie rzeczy się zmieniały.
  • Odpowiedz
@KAW0: Nie grzeszmy przesadnym prezentyzmem: mając na uwadze czasy, o których mówimy, spokojnie możemy postawić hipotezę o stosunkowej inkluzywności względem LGBT społeczności grecko-rzymskiej. Inkluzywności odległej od dzisiejszych standardów, ale przecież ruchoma czcionka też była postępem względem ręcznego przepisywania ksiąg i jej powstanie uznajemy za przewrót technologiczny za którym poszła rewolucja umysłów, choć nie umywa się do współczesnych drukarek[]
  • Odpowiedz
@am_anfang_war_napoleon: ja #!$%@? dopiero teraz zauważyłem ten tag, nie wiedziałem że takie coś istnieje na wykopie i jest na to przyzwolenie

użytkownicy nieironicznie robią wrzuty jakichś filmików z żołnierzami Wehrmachtu i się do tego brandzlują

#!$%@? sam nie wiem czy bardziej śmieszno czy straszno( _)
  • Odpowiedz
@stale_prawo: Można powiedzieć, że był to temat Tabu, tolerowali ale uznawali za oznakę słabości i senatorowie często używali tego jako argumentu, żeby kogoś zdyskredytować albo oczernić.
Sami Cesarzowie oraz bogaci ludzie często w swoich pałacach mieli młodych chłopców, a niektórych nawet kastrowali (żeby wyglądali jak dziewczynki i nie rozwijali męskich cech).
Oficjalne śluby z całą ceremonią były dozwolone.

Ponoć nawet sam Gajusz Juliusz Cezar w młodości, podczas wyprawy dyplomatycznej do
  • Odpowiedz