Wpis z mikrobloga

Gdyby nie coroczne zesrańsko się prawicowych inteligentów o tęczowe loga firm, to nawet bym nie wiedział, że istnieje coś takiego jak #pridemonth. Co roku te same memy, te same wpisy, te same argumenty. Świat idzie do przodu, tylko prawica od zawsze w miejscu.

No i tak, wszystkiego najlepszego #lgbt, trzymajcie się w tym kartonowym kraju.

#neuropa #heheszki #bekazprawakow #4konserwy
  • 34
@PiccoloColo co tu dokladniej objaśniać. Jedna i druga strona kieruje się zasadą "mojsza sprawa". Jedna i sruga pod wyidelizowanymi hasełkami szerzy nienawiść do drugiej strony. Nie mowie tu o całości, ale o osobach reprezentujących dane grupy społeczne. Nic dobrego takie podsysanie hejtu nie przyniesie ani jednej, ani drugiej.

Wygra ten kto pierwszy wyciągnie rękę i pokaże, ze jest ponad uprzedzenia, a jego sprawa jest ponad podzialami. A tak nigdy się nie stanie
@erebeuzet Ale mowa jest tylko o jednej stronie - tych, którzy wyśmiewają osoby LGBT i #pridemonth. OP wspomniał jeszcze o korporacjach. Widzisz coś złego w marszach równości czyste propagowaniu #pridemonth, które nie atakuje innych? Przecież to nie oni zyskują na podsycaniu nienawiści, ale przez nienawiść do nich samych obrywają. Obrywają również ci ze społeczności lgbt, którzy nie biorą udziału w takich inicjatywach, ale przecież ani bierne ani czynne osoby LGBT
@erebeuzet Oczywiście, że mają, ale dlaczego za jakieś sporadyczne akcje grupki osób mają odpowiadać wszyscy? Margot też została potępiona przez osoby LGBT za swoje akcje. O to właśnie chodzi, żeby traktować osoby nieheteronormatywne tak samo jak innych. I takie osoby mogą popełniać przestępstwa, udzielać się charytatywnie. Polacy często mają problemy by pojąć takie rzeczywistość, dlatego pokojowa aktywność środowisk lgbt i im przyjaznych jest tak potrzebna.
@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen

Kto odczłowiecza ludzi niehetero?
Napisałem, że próbują odczłowieczać. A na myśli miałem ludzi pokroju Czarnka, Dudy, Braunów, Bosaków, Bąkiewiczów, wszelkie środowiska narodowe, skrajnie prawicowe czy zwykłych niewyedukowanych przygłupów, którzy hehe nie mają nic do gejów, ale...
Swoją drogą, to oni odczłowieczają sami siebie oraz swoje otoczenie, robiąc z siebie podludzi rządnych nienawiści.

Dlatego pisałem o ludziach/osobach lgbt, żeby żaden do domorosły filozof nie wyjeżdżał mi z ideologiami etc...
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Tak to już jest z konserwami. Bywają przeleżałe i co jakiś czas o sobie przypomną gdy znajdziesz jakąś w piwnicy z innymi starociami, a jak odważysz się ją wyciągnąć na światło dzienne to wydobywa się przykry smród czegoś, co już dawno powinno być na śmietniku (ʘʘ)
@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen Niestety nie. Tak jak można kogoś obrazić nie używając potocznie obraźliwych słów, tak samo można nszczuć na mniejszości nie robiąc tego bezpośredniość 'zniszczcie ich'. Poza tym tę ideologię sami sobie wymyślili. W każdym środowisku istnieje grupka, która może kompromitować całość. W Polsce problem homofobii jest olbrzymi i pod tym względem bliżej nam do Rosji czy niektórych krajów muzułmańskich.

Dodatkowo nie skończyło się na słowach "to ideologia nie ludzie". Nie wierzę, że
@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen Nie wiem, nie śledzę poczynań wszelakich aktywistów i chyba nie chce mi się teraz rozbijać ich działań na czynniki pierwsze. Sam aktywistą nie jestem, tylko prostym człowiekiem. Niestety problem z homofobią w Polsce jest duży i zwykle nie opiera się na konstruktywnej krytyce jakichś środowisk, a czystej nienawiści. A politycy? No właśnie, w takiej Polsce temat LGBT jest idealny by zbić kapitał polityczny, bo to idealnie wiąże się z homofobią w
@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen Ja to rozumiem, choć należy pamiętać, że przede wszystkim z "LGBT" utożsamiają się zwykli ludzie, którzy by chcieli normalnie żyć.
Swoją drogą to często determinuje poglądy, zwykle lewicowe, bo w takich kręgach ludzie nieheteronormatywni mają zrozumienie. Nie rozumiem, dlaczego choćby orientacja miałaby determinować poglądy, nawet prawicowe o ile takie środowiska szanują osoby LGBT. To już taka luźna myśl, poza tematem. :D