Wpis z mikrobloga

Ale mnie wkurza w mojej pracy kultura podawania sobie ręki na przywitanie.
Najgorzej kiedy jem sobie sniadanie czystymi, umytymi rękami i przychodzi taki jeden Janusz, staje nade mną i podaje mi rękę... powiedziałam "cześć" i pomachałam mu i mówię, że nie będę podawać ręki, bo jem. A on się na mnie oburzył, że się go brzydzę ( ) i mówi "to chociaż żółwika" --
#pracbaza #praca #zalesie
  • 198
@healfwer: Chodzisz za ludźmi do kibla sprawdzać, czy umyli ręce? - To dopiero psychoza :) Używając tej logiki, jeśli dotknąłem dziś okna to witasz się z oknem, jeśli dotknąłem balustrady to witasz się z całą firmą itp?
A propos - klawiatura od komputera ma więcej zarazków niż prawdopodobnie umyty pisior Twojego kolegi.
@Luna_Lovegood: Irytująca jest ta tradycyjno-januszowa etykieta, właśnie z witaniem się przez podanie ręki z każdym, za każdym razem, czy życzenie "smacznego" i oczekiwanie, że adresat z pełnymi ustami będzie odpowiadał piętnastu osobom, każdemu z osobna. Nie mówiąc o staroświeckich absurdach typu "hurr durr wyciągasz pierwszy rękę do kobiety, to jesteś niewychowanym chamem".

Jak dla mnie podawanie ręki powinno być zarezerwowane na specjalne okazje, np. gdy komuś się przedstawiamy, albo gratulujemy jakiegoś
@Luna_Lovegood: Przygotuj sobie coś klejącego albo tłustego następnym razem jakąś nutelle, miód, dżem porzeczkowy albo masło i podawaj mu za każdym razem taką brudną rękę to się oduczy.
@Luna_Lovegood: Wybaczcie ale przecież to jest fakt i było niejednokrotnie podkreślane. Większa połowa Polaków to nie są ludzie, a oddzielny gatunek. Nie myślą, a jedynie zachowują się jakby myślały. Wszystkie ich "decyzje" to tak naprawdę wyklepane i wyuczone formułki. Nie potrafią działać nieszablonowo. To jest poparte wyborami prezydenckimi z 2020 roku. I tymi Polakami my właśnie rządzimy, to są nasi niewolnicy. Przepraszam cię za ten haniebny czyn niewolnika. Zostanie odpowiednio ukarany.
@Luna_Lovegood: U mnie w robocie to w jaki sposób podajesz rękę jest jedynym decydującym kryterium o tym jakim mężczyzna jesteś. Możesz mieć na koncie uratowanego człowieka z płonącego budynku lub topielca, ale jak podasz dłoń i uściśniesz o 1 Newton za lekko, to jesteś #!$%@?ą, gejem, ciotą, frajerem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)