Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wykop24h: 3k za jedzenie dla 4 osób to w sumie nie tak dużo. Ja sam na jedzenie wydaję prawie 1k, bez jakiś fast foodow, napojów, alkoholu. W tym kraju jeść codziennie owoce i warzywa to już bogactwo ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@bajdo: mielone ok. 6 zł, sos 5 i makaron paka z 4-5. wystarcza na 3 dni. śniadanie to płatki z mlekiem. butelka mleka do 3 zł, płatki zależy jakie, ale mam takie za 2,5 i mi wystarcza mleka na 3 dni, a płatki na 2. na kolację jakieś kanapeczki. to taka "baza", ale dobre i tanie są też frytki, można też kupić mrożoną zapiekankę 3 ziko, robić tosty itd.
  • Odpowiedz
@bajdo: akurat nie, ale ja też do płatek kukurydzianych dodaję owsiane. Dużo tego jest, można robić chleb w smażonym jajku, budyń z płatkami owsianymi. Zresztą przy takiej diecie mam bmi 23.18. Ale oczywiście nie polecam mojej diety, bo nie jem prawie w ogóle owoców i warzyw. Na razie nie narzekam, bo ogólnie nie choruję, mam przyzwoitą sylwetkę. Jak będzie później? Nie wiem. Może nie dożyję czterdziestki, a może przekroczę setkę.
  • Odpowiedz
@dzbanerski: a co jeśli chcesz zjeść coś innego? co jeśli zachce ci się kebaba? co jeśli bedziesz chciał probowac gotowac? cenami jedzenia zblizamy sie do zachodu a zarobki nie nadazaja, w tym wlasnie jest problem a nie w minimalnej kwocie w ktorej mozesz sie wyzywic
  • Odpowiedz
@dzbanerski: sam na studiach zywilem sie pierogami z biedry, ryzem i kurczakiem, ale jest tyle pysznych rzeczy na ziemi ze byloby mi zal caly czas wyliczac pieniadze na jedzenie i nie probowac nowych rzeczy lub caly czas jesc to samo
  • Odpowiedz
@bajdo: właśnie nie mam tak, że pojawia się "chęć" do zjedzenia konkretnego dania. Dla urozmaicenia staram się jednak zmieniać posiłki, a nawet ich kolejność. Przykładowo jednego dnia na śniadanie płatki z mlekiem, na obiad spaghetti z mięsem, a na kolację zapiekanka. Kolejnego dnia zaczynam od spaghetti z mięsem (mogę zjeść na śniadanie, bo tylko odgrzać z poprzedniego dnia), na obiad wtedy frytki, a na kolację chleb w smażonym jajku. Jedzenie
  • Odpowiedz
@exyvL
@bajdo rodzina 2+2, gówniaki 2lvl +4lvl. Przemyślane posiłki na cały tydzień (zupy kotlety gulasze robione z jak najmniej przetworzonych produktów) + chemia + pieluchy + przekąski na które tylko najdzie ochota ( czy to chorizo, czy halumi czy inne "ciekawe" sery/szynki). Czyli w sumie na bogato (czyt. Kupuje co chce i nie patrzę na cenę). Zakupy robione raz w tygodniu za 500-600 PLN bo więcej mi się nie mieści
  • Odpowiedz