Wpis z mikrobloga

@Aragonn
@dzbanerski
@elperson
@nuukqn
@SPRAWDZANIE_IP
@erebeuzet
@southman
@Saynighte
@PiersiowkaPelnaZiol

XD dwie perły w lodówce od wczoraj bo nie wypiłem.

Ogólnie tak się żyje w Polsce już nie mówię o jakimś super standardzie ale te 3000 tys miesięcznie na jedzenie plus melko dla dzieci i pampersy to norma. Plus ok 2000 tys na wydatki typu rachunki ubrania dla dzieci, paliwo. Już nie wspomnę o zusie który płacę za utrzymanie moje małej firmy. Miesięcznie
@erebeuzet: rozumiem, ja też widzę różnicę, bo kiedyś robiłem zakupy i wychodziło powiedzmy 15 złotych na jeden cykl zakupowy (kupowałem na bieżąco, niemal codziennie), a teraz jest drugie tyle, a nawet więcej. A jak wygląda udział wydatków? Bo im większy udział wydatków np. na żywność, tym biedniejsze społeczeństwo.
@szymon362 tak biorę jak każdy inny. Ludzie z patoli biorą bez pracy to czemu ja nie mam brać.
@szymon362 niestety nie mam ale tego samego dnia byłem w aptece bo córka jest przeziębiona już 5 raz w tym roku i tym razem zapłaciłem tylko 55 zł za dwa syropy plus sól fizjologiczna..
@Lorem_Ipsum_Dolor xD

@erebeuzet ja akurat sam utrzymuje rodzinę, jakoś dajemy radę ale dupy nie urywa. Masz rację, przecież nie odmówisz
@Wykop24h: @bullsh1t: dobić do takiej fit formy gotując makaron z kiełbasą zazdro bogactwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na podstawie zdjęcia produktów to ja tam widzę raczej produkty na jakieś kanapki, a nie gotowanie pełnowartościowego posiłku. Wyżej mi Mirek wyjaśnił, że faktycznie 2-3k na jedzenie jak ma się rodzinę to standard i przyznaję rację, bo prosty rachunek: 500 zł x 4 = 2000 zł. Może się okazać,
@Aragonn

@dzbanerski
@elperson
@nuukqn
@SPRAWDZANIE_IP
@erebeuzet
@southman
@Saynighte
@PiersiowkaPelnaZiol

XD dwie perły w lodówce od wczoraj bo nie wypiłem.

Ogólnie tak się żyje w Polsce już nie mówię o jakimś super standardzie ale te 3000 tys miesięcznie na jedzenie plus melko dla dzieci i pampersy to norma. Plus ok 2000 tys na wydatki typu rachunki ubrania dla dzieci, paliwo. Już nie wspomnę o zusie który płacę za utrzymanie moje małej firmy. Miesięcznie
@Wykop24h: Weź mnie nawet nie #!$%@? xD
W sobotę drobne zakupy, ledwie uzupełnienie zapasów na tydzień, z mięsa tylko paczka filetów za 10zł, poza tym same podstawowe warzywa i tego typu pierdoły. Żadnego alko, napojów jako takich, czy słodyczy. Żadnych "ekskluzywnych" produktów, tylko trochę jedzenia i chemii (jeden środek do dywanów i mop za 6zł xD). Na kasie 110zł.
@Wykop24h kupuje rzeczy z najwyższej półki, jakieś bio gówno niewiadomo co i narzeka(?) Na wysokie ceny? Czy co bo nie ogarniam trochę, być może w akcji się #!$%@?łem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wykop24h: 3k za jedzenie dla 4 osób to w sumie nie tak dużo. Ja sam na jedzenie wydaję prawie 1k, bez jakiś fast foodow, napojów, alkoholu. W tym kraju jeść codziennie owoce i warzywa to już bogactwo ¯_(ツ)_/¯
@bajdo: mielone ok. 6 zł, sos 5 i makaron paka z 4-5. wystarcza na 3 dni. śniadanie to płatki z mlekiem. butelka mleka do 3 zł, płatki zależy jakie, ale mam takie za 2,5 i mi wystarcza mleka na 3 dni, a płatki na 2. na kolację jakieś kanapeczki. to taka "baza", ale dobre i tanie są też frytki, można też kupić mrożoną zapiekankę 3 ziko, robić tosty itd.