Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@skaza: a gdzie byś wstawił pralkę? Do kuchni tak aby ciuchy zawsze śmierdziały od gotowanego żarcia?

Taki sam głupi wymysł jak otwarta przestrzeń kuchni z pokojem gościnnym w celu lepszego oswietlenia. Choćbyś zastosował najsilniejszy okap świata, zapach zawsze będzie wchłonięty przez sofę / krzesła materiałowe i smierdzi przez długi czas w największym pomieszczeniu domu mimo wietrzenia i oczyszczacza powietrza. Wiem, bo teraz tak mam i jest słabo.
Kuchnia zawsze zamknięta. Pralka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CheSlaw: co za głupi przepis. Przecież to jest szczelna kabina prysznicowa a nie prysznic osłonięty plastikową zasłoną... Nie ma opcji aby coś złego się stało, chyba że chodzi o coś związanego z szybkimi obrotami wirowania pralki?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co prawda nie jest to uregulowane prawnie


@idzpanwuj: Nie byłbym tego pewien. W przypadku porażenia (które na 99% w takim przypadku kończy się śmiertelnie) osoba która to tak zrobiła jest sądzona za spowodowanie zagrożenia. Niby stosowanie norm nie jest obowiązkowe, ale jak coś #!$%@? i było zrobione niezgodnie z normami to dupa. Pomijając temat śmierci członka rodziny.

A odnośnie samej awarii to nie tylko o zalanie chodzi a chyba nawet bardziej
@Gumaa: drzwi jak sie otwierają bo zebyś nie miał problemu ze nie otworzysz pralki bo coś tam. zlew przy kabinie spowoduje ze ciezko bedzie umyć miedzy nimi a pralke mozna odsunąć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@misiek735: W kolejnym komentarzu opisałem co i jak może się popsuć. Wbrew pozorom nie jest to takie rzadkie. Np. kolegę coś ostatnio ruszyło i posprawdzał uziemienia u siebie w domu. Uziemieniem było popsute tylko w jednym gniazdku - oczywiście zgodnie z prawami Murphiego w łazience.
Jeżeli chcesz tak postawić pralkę to musi być jakaś ścianka oddzielająca lub coś innego, trwałego co uniemożliwi sięgnięcie części na których może pojawić się napięcie kiedy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gumaa: 1 nie, bo z dupy dojście do kibla. 3 nie, bo to praktycznie to samo. 4 nie, bo jak Ci się coś #!$%@? pod prysznicem, to się nakombinujesz. Powinien być dostęp pod brodzik z jednej strony.
Ergo: nr 2.
@Gumaa jeśli jeszcze mogę coś sugerować na podstawie własnych doświadczeń - unikaj dodatków montowanych do ściany, szczególnie tej szczotki do kibla. Po latach może się okazać że będzie trzeba wymienić jakiś element i nie będzie produkowany i będzie problem bo zostaniesz z okuciem w ścianie lub dziurą a szczotka ostatecznie będzie na podłodze w stojaku. Dodatkowo utrudnia to mycie kafli raz na jakiś czas. Podobnie jakieś wyszukane wieszaki na ręczniki czy półki
@Gumaa 1jest praktyczna bo jak srasz to rzeczy z pralki masz do czytania blisko, a jak jest blisko do kibla to nawet można głowę oprzeć xd