Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skaza: no dobra, to wyjaśnij mi proszę argumentując powód posiadania pralki w kuchni. Bo jak nie w kuchni i łazience to gdzie?
Mowa oczywiście o mieszkaniu ~60m2 dla pary bez dzieci.
@CheSlaw: @idzpanwuj:

strefy ochronne w łazience są uregulowane prawnie
norma PN HD 60364-7 701 o tym mówi

Stosowanie norm jest dobrowolne, CHYBA ŻE została przywołana w rozporządzeniu - wtedy norma jest obligatoryjna.

I ta norma właśnie jest wymieniona w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Oczywiście wiemy jak wygląda rzeczywistość i jak ludzie ustawiają rzeczy w łazienkach.

Natomiast w przypadku awarii instalacji el. ubezpieczyciel
@misiek735: jakim cudem ubrania maja ci #!$%@? przygotowywanym jedzeniem skoro one się PIORĄ a nie susza w kuchni wtf? Sama mam pralkę w kuchni bo łazienka jest mała. Nie wiem jak ty ale świeżo wyprane rzeczy odrazu rozwieszam nie kiszę w koszu na pranie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karolina9090: no dobra, powiedzmy że zapach ubrań to nie najlepszy przykład, ale wyjaśnij mi w takim razie gdzie Ty przechowujesz brudne ciuchy do prania? W łazience?
To za każdym razem jak masz zrobić pranie to przynosisz ciuchy do kuchni, i po praniu ponownie je wynosisz? Przecież to jest mega niewygodne. Szafka / kosz z brudami najczęściej jest obok pralki, wtedy robisz sobie łatwo selekcję brudów w momencie wrzucania do pralki- czyli
@zieju94: @CheSlaw: @idzpanwuj: ponoć w prysznicach bez basenu (czyl jak rozumiem bez brodzika) nie ma czegoś takiego jak "Strefa 2" czyli tej odległości 60cm od prysznica.
Wiecie coś na ten temat?

4 Dla pryszniców bez basenu nie ma strefy 2, lecz powiększona jest strefa 1 przez przyjęcie odległości poziomej 120 cm.

https://inzynierbudownictwa.pl/czy-pralka-moze-stac-obok-prysznica/

Mam pralkę Beko awte 6511 bww3, ale nie mogę znaleźć jej normy IP.
Gumaa - @zieju94: @CheSlaw: @idzpanwuj: ponoć w prysznicach bez basenu (czyl jak rozu...

źródło: comment_162240140480XNgbNV1uKfOD8nNhaz0I.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gumaa: Bez brodzika to chyba mowa o takim prysznicu bez kabiny w ogóle gdzie woda leje się na podłogę bez żadnych osłon. Woda wtedy może się rozlewać szerzej po podłodze i rozszerzona 1 strefa ma wtedy sens. Raczej nie jest to przypadek z Twoich projektów.
99% pralek nie będzie miało ipx4 - to raczej specjalne rozwiązanie i bardzo rzadko spotykane. Na alledrogo widzę tylko jedna taką w dodatku jakąś małą. Postaw
@Gumaa: tak, w przypadku gdy nie masz "brodzika" strefa 2 może być pominięta natomiast strefa 1 (która ma ostrzejsze wymogi) jest rozszerzona o obszar wyznaczony okręgiem od wypływu wody o promieniu 120cm

tylko jeżeli masz główkę prysznica na elastycznym wężu, to powinieneś ten promień liczyć od najdalszego zasięgu główki prysznica (czyli wyjdzie Ci jeszcze gorzej)

stałe przegrody faktycznie trochę pomagają - ale nadal nie będziesz mógł ustawić pralki obok prysznica -