Wpis z mikrobloga

Skok ceny za „szybkie strzyżenie męskie” w 20k mieście:
Marzec 2020 (przed zamknięciem): 25zł
Kwiecień 2021 (2 otwarcie): 40zl

Ale pamiętajcie, że inflacja to tylko 5% bo potaniały kotwice i szalupy ratunkowe.
#koronawirus
  • 67
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
@DartNorbe: ja już kiedyś pisalem, jeszcze w 2019 w Malborku 15zl, potem podwyzszyli na 20 a ostatnio jak byłem (listopad 2020) to 25zl. By mnie chyba #!$%@?ło żeby wydawac 2x miesiecznie po 70-80zl na fryzjera, bym chyba sobie kupił maszynke i sam sie na lyso golil
  • Odpowiedz
@DartNorbe: GUS raportuje inflację poszczególnych składowych koszyka. Inflacja na szeroko pojętych usługach jest zdecydowanie wyższa niż cpi, z kolei usługi fryzjerskie(tak też są wyszczególnione) są w czołówce wzrostu w podkategorii usługi. Nie chce mi się sprawdzać, ale z tego co pamiętam to dwucyfrowka. Poczytaj o tym trochę i nie będzie zaskoczenia. Nie mam dla ciebie dobrej wiadomości[wzrosty cen energii(takie są prognozy) - będą, wzrosty cen pracy(chociażby cyklicznie podnoszona minimalna) - będą,
  • Odpowiedz
@sidhellfire: to osiedlowy salon do olania.
Obserwuje to w wielu aspektach życia. Przez inflację najbardziej drożeją tanie usługi i przedmioty. Teraz komputer Apple nie wydaje się już drogi, BMW wcale nie jest dużo droższe od skody, a profesjonalny barber jest w zbliżonej cenie do osiedlowej Halinki.
  • Odpowiedz