Wpis z mikrobloga

mozna, ale zauwaz ze temat zaczal sie od "chyba nioh ściągne, da radę w porównaniu do dark souls lub bloodborne?"

wiec porównuje, nie mowie ze jest gorsze samo w sobie, tylko jako fan dark soulsa tlumacze komus kto tez ds zna, co mi sie nie podoba


@3mortis: no ja to rozumiem, nie rozumiem natomiast tego #!$%@?, że buuu #!$%@? statystyk i mechanik żeby być jak wielkie ds, ale nie wyszło
@dullboy: No ale z drugiej strony gra wyszla na etapie kiedy gry soulslike byly w modzie, duzo z nich zaczerpnela a jednak moim zdaniem zamiast uchwycic ducha gatunku to jedynie powymyslali kolejne poziomy istniejacych mechanik ktore moim zdaniem nie poprawiaja gry a tylko mialy wygladac na papierze jako cos jeszcze bardziej skomplikowanego.
Za to braklo pary na lokacje i przeciwnikow ktorych mamy ciagly przemial i powtarzanie.
To tez czesc projektowania gier
reszte ciezko uznac za zgodnosc historyczna


@3mortis: dlatego genre gry to fantasy//action rpg, takie elementy jak japońskie nazewnictwo mają gracza zainteresować i stworzyć immersję, a nie edukować, ostatecznie chodzi o nawalankę, a tej nie brakuje... zresztą Nioh nie wprowadza tu niczego nowego z tym japońskim nazewnictwem, to już było robione wcześniej, słowa jak katana czy dojo są raczej w użyciu powszechnym i u nas, więc nie ma sensu tego tłumaczyć na
@tarkaz: owszem mozna, ja tego nie lubie i nikt mi nie zabroni, ale tak jak mowie to nie jest problem nioha, jego tworcow czy ogolnie tego typu gier. Nie odradzilem autorowi tego watku nioha tym argumentem przeciez.
@3mortis: no spokojnie Miras, bo nadciśnienia dostaniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) najwyżej jak mu się gra nie spodoba to będzie na Ciebie i tyle, żecie toczy się dalej, a soulslajków nie brakuje ¯\_(ツ)_/¯ udanego weekendu i spokojnego grania wszystkim
najwyżej jak mu się gra nie spodoba to będzie na Ciebie


@tarkaz: chodzilo mi o to ze literalnie nie podalem tego argumentu obcych slowek przy ocenianiu nioha jemu :P
Milego :)

no spokojnie Miras, bo nadciśnienia dostaniesz

przynajmniej czas w pracy lecial :P