Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #zwiazki #logikaniebieskichpaskow #oszczedzanie #logikarozowychpaskow
Ożeniłem się w dość młodym wieku, bo w wieku 24 lat - to dość młodo jak na dzisiejsze standardy,
Jeden wielki profit mojego życia, że po śmierci babci odziedziczyłem mieszkanie - więc mamy dach nad głową.
Mija mi 5 rok małżeństwa i żona chce dziecka, okej.
No i poruszyłem temat oszczędności naszych - bo to będzie wydatek, bo auto trzeba zmienić, bo wózek kupić - a o oszczędności mojej żony jestem mega #!$%@?.
Ja zarabiam 5 tys PLN moja żona 3,5 PLN.
Cała moja wypłata idzie na mieszkanie, rachunki, jedzenie, wakacje, konserwacja auta, zakupy, paliwo, telefony - no całe wydatki związane z życiem - mimo tego za 5 lat małżeństwa odłożyłem 20 tys pln.
Moja żona ma całą swoją wypłatę na siebie, na jej tylko zachcianki. Zawsze jej mówiłem, odkładaj coś bo ja utrzymuje nas to ty coś odkładaj na czarną godzinę,

Zgadnijcie ile moja żona ma pieniędzy na koncie po 5 latach życia razem. #!$%@? 5 tysięcy złotych. Czaicie to ? 5 tysięcy złotych. Ja zawsze wiedziałem, że #!$%@? idzie jej oszczędzanie i sto razy jej mówiłem, żeby coś z tym zrobiła, wysyłała mi pieniądze, czy założyła oddzielne konto i zniszczyła kartę,

Jej argumenty - no ale przecież była komunia tego, komunia tego, wesele znajomej, 35 rocznica ślubu rodziców to pieniądze uciekają.

Ja #!$%@? odpowiedziałem, weź kobieto co ty #!$%@? teraz - jak byś przez 5 lat odkładała głupie 500 zł to byś miała 30 tys PLN - gdzie moim zdaniem z takiej wypłaty to ty powinnaś odkładać lekką ręką 1,5 tysiąca jak nie dwa tysiące. Rozumiesz to ?!, byśmy mieli 90 tysięcy + 20 tys ode mnie to już jest jakaś poduszka finansowa. A teraz co? 20 tys moje i 5 tysiecy twoje to nawet niema, żeby na auto bezpiecznie wymienić. - to ty rocznie odkładałaś tysiąc zł - czyli miesięcznie odkładałaś 90 zł - to jakieś dziecko z podstawówki potrafi odłożyć więcej na wymarzony skuter...

Ja #!$%@? kocham moją żonę, ale jak tylko o tym pomyśle, że praktycznie całe 3,5 tysiąca miesiąc w miesiąc #!$%@?ła na siebie to mnie #!$%@? bierze, ale wiecie co jest najlepsze, że tego w ogóle nie widać, ciuchów w szafie tyle samo, torebek. Gdzie ja z moich 5 tys utrzymywałem nas dwóch jeszcze odłożyłem na wakacje w jakiejś Bułgarii, Grecji, Włochy, Horwacja - to jeszcze coś odłożyłem.

No nic tylko się powiesić, no ale czasu nie cofnę

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60af483731a2c7000b20caf4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 105
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nargrim: i starczało wam to 1600 na całe opłaty i jedzenie? Mi ze wspólnego idzie jakoś 2500 na miesiąc, a nie muszę płacić czynszu, bo mieszkam w domu rodzinnym
@trevoz: coś podobnego do Revoluta. Fajne jest to, ze przedłużają Ci gwarancje o rok, no i w przypadku zakupów internetowych w wielu sklepach zwracają ilestam procent. Nam sie sprawdza, przewalutowanie tez jest korzystne. Dodatkowo np. makłowicz i lekkostronniczy to promują i można mieć za darmo przez chyba pół roku z kodami od nich, a i normalnie opłata za prowadzenie jest niska, my jesteśmy zadowoleni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Narzekasz na różową a z 5tys. będąc na własnościowym mieszkaniu nie byłeś w stanie oszczędzić nawet 500zl?
Nie chce mi się też wierzyć w to, że jedzenie zawsze było tylko z twojego konta kupowane.
Widać że oboje nie jesteście orłami finansowymi stąd nie ogarneliscie tak prostej kwestii jak wspólne konto do stałych opłat.
Michael: Serio macie wspólne życie i rozdzielacie pieniądze na moje, twoje ? A poważnie to mam podobnie ja zarabiam na 1,5 etatu coś ponad 5k żona 2,5 w porywach 3k. I szczerze nie za bardzo jest z czego oszczędzać. W sumie 3 lata temu zrobiliśmy remont domu za 35k i do dziś to spłacamy. Za dużo zarabiamy by powiedzieć, że biedujemy. Za mało by odkładać i inwestować. Na szczęście dzieci już
OgnistyBaran: @alma_:
To ja OP.
Ale tutaj Pani jest jakaś niespełna rozumu. ?
Jak miałem zaoszczędzić więcej jak z mojej pensji pokrywam wszystko.
- czynsz 500 zł
- prąd 80 zł
- gaz 100 zł
- 2 telefony 80 zł
- internet z tv 60 zł
- jedzenie 1000 zł
- paliwo do auta w miesiącu 500-700 zł (autem jeździ tylko żona a ja je tankuje)
To już masz +/-
IskrzacyTygrys: Nie miałaby 30k PLN tylko mniej, bo inflancja zżarłaby hajs. Zresztą po co odkładasz te pieniądze skoro przyjdzie dzień i możesz pier*olnąć w kalendarz? To wszystko na około to tylko zlepek nic nieznaczących atomów. Zaraz wjedzie dochód i usługi od państwa na wypożyczanie i skończy się twoje oszczędzanie, bo państwo zapewni ci co potrzeba. Świat idzie w stronę totalnej kontroli ludzkości i to są ostatnie chwile przed ogromnym kryzysem (patrz
Bo z tego co piszesz między wierszami, to ona wydaje głównie na kosmetyczkę, fryzjera, kosmetyki itp., co potrafi być bardzo drogie, ale jeśli tak, to w sumie ty korzystasz z tego, że dobrze wygląda (nawet jeśli nie zauważasz na pierwszy rzut oka, że coś było robione, co jest częstą przypadłością u facetów).


@janeeyrie: Bo kobiety nie stroją się i nie malują dla faceta ani innych facetów a dla znajomych koleżanek
@AnonimoweMirkoWyznania: jakoś bardzo się nie znam, ale już pomijając żonę, która kompletnie nie umie oszczędzać, to odłożenie 20k w 5 lat przy tych zarobkach, to też nie jest jakiś wielki wyczyn xD To trochę ponad 300 zł miesięcznie i chcecie powiedzieć, że #!$%@?ć 8k miesięcznie mając własne mieszkanie? xD Znam ludzi na minimalnej co więcej oszczędzają.