Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #zwiazki #logikaniebieskichpaskow #oszczedzanie #logikarozowychpaskow
Ożeniłem się w dość młodym wieku, bo w wieku 24 lat - to dość młodo jak na dzisiejsze standardy,
Jeden wielki profit mojego życia, że po śmierci babci odziedziczyłem mieszkanie - więc mamy dach nad głową.
Mija mi 5 rok małżeństwa i żona chce dziecka, okej.
No i poruszyłem temat oszczędności naszych - bo to będzie wydatek, bo auto trzeba zmienić, bo wózek kupić - a o oszczędności mojej żony jestem mega #!$%@?.
Ja zarabiam 5 tys PLN moja żona 3,5 PLN.
Cała moja wypłata idzie na mieszkanie, rachunki, jedzenie, wakacje, konserwacja auta, zakupy, paliwo, telefony - no całe wydatki związane z życiem - mimo tego za 5 lat małżeństwa odłożyłem 20 tys pln.
Moja żona ma całą swoją wypłatę na siebie, na jej tylko zachcianki. Zawsze jej mówiłem, odkładaj coś bo ja utrzymuje nas to ty coś odkładaj na czarną godzinę,

Zgadnijcie ile moja żona ma pieniędzy na koncie po 5 latach życia razem. #!$%@? 5 tysięcy złotych. Czaicie to ? 5 tysięcy złotych. Ja zawsze wiedziałem, że #!$%@? idzie jej oszczędzanie i sto razy jej mówiłem, żeby coś z tym zrobiła, wysyłała mi pieniądze, czy założyła oddzielne konto i zniszczyła kartę,

Jej argumenty - no ale przecież była komunia tego, komunia tego, wesele znajomej, 35 rocznica ślubu rodziców to pieniądze uciekają.

Ja #!$%@? odpowiedziałem, weź kobieto co ty #!$%@? teraz - jak byś przez 5 lat odkładała głupie 500 zł to byś miała 30 tys PLN - gdzie moim zdaniem z takiej wypłaty to ty powinnaś odkładać lekką ręką 1,5 tysiąca jak nie dwa tysiące. Rozumiesz to ?!, byśmy mieli 90 tysięcy + 20 tys ode mnie to już jest jakaś poduszka finansowa. A teraz co? 20 tys moje i 5 tysiecy twoje to nawet niema, żeby na auto bezpiecznie wymienić. - to ty rocznie odkładałaś tysiąc zł - czyli miesięcznie odkładałaś 90 zł - to jakieś dziecko z podstawówki potrafi odłożyć więcej na wymarzony skuter...

Ja #!$%@? kocham moją żonę, ale jak tylko o tym pomyśle, że praktycznie całe 3,5 tysiąca miesiąc w miesiąc #!$%@?ła na siebie to mnie #!$%@? bierze, ale wiecie co jest najlepsze, że tego w ogóle nie widać, ciuchów w szafie tyle samo, torebek. Gdzie ja z moich 5 tys utrzymywałem nas dwóch jeszcze odłożyłem na wakacje w jakiejś Bułgarii, Grecji, Włochy, Horwacja - to jeszcze coś odłożyłem.

No nic tylko się powiesić, no ale czasu nie cofnę

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60af483731a2c7000b20caf4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 105
Jaki #!$%@? wstyd skarżyć się na żonę w Internecie, trzeba nie mieć za grosz honoru, tak wybrałeś to teraz masz dzbanie.

a mi się wydaje że oboje siebie warci jesteście. Ty w takim czasie powinieneś mieć zaoszczędzone 50k a różowy co najmniej 20k
Jacy wy jesteście beznadziejni.. jak można z żoną!!! partnerka do końca życia, matka dzieci mieć osobne konta??? Przecież to jest absurd.. w małżeństwie wszystkie decyzje powinny byc razem podejmowane!! A jak ci sie nie podoba ze zona kupuje torebki za 5k to sie słabo dobraloscie skoro musicie mieć oddzialne konta na swoje wydatki... Nie można iść do sklepu i razem kupić??? Co za różnica z czyjej kasy... Jak będziecie chcieli jechać na
@Stolbilardowy: jak czytam te wysrywy to nie mogę uwierzyć, że wierzycie w te baity XD przecież to trąci fejkiem od początku XD

btw rozbroiły mnie komentarze atakujące opa, że 20 tys. z 5 tys. to też nie dużo XD jeżeli byłaby to prawda i taka sytuacja miałaby miejsce to OP płacił za mieszkanie, auto, wycieczki, jedzenie itp.x2 (siebie i żonę) to serio nie idzie odłożyć :p no, ale dobra, miałam bekę
@AnonimoweMirkoWyznania: ja to chyba wygrałem w loteri żon (ʘʘ). Wiem, że będziecie mnie nazywać pantoflem albo coś, ale ja oddaje swojej żonie większość mojej wypłaty. Jest bardzo gospodarną kobietą, potrafi oszczędzać, nie mogę złego słowa powiedzieć; mam co jeść, to co lubię w dodatku ( ͡° ͜ʖ ͡°), mamy wyremontowany dom po jej babci ( ͜͡ʖ ͡€), dwójkę wspaniałych
Jej argumenty - no ale przecież była komunia tego, komunia tego, wesele znajomej, 35 rocznica ślubu rodziców to pieniądze uciekają.


@AnonimoweMirkoWyznania: a może spróbuj przyjąć jej perspektywę? Może oboje zacznijcie prowadzić dziennik wydatków? Wtedy będzie jasne na co kto wydaje i czy przekracza limity.