Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Niedaleko mnie wywaliło wode, całkiem czysta, na spodzie glina i piasek. Niektórzy się w tej wodzie kapią. Natomiast zauważyłem 3 sztuki pijawek (?) na jakichs patykach w tej wodzie. Moje pytanie brzmi, czy te pijawki atakują ludzi, czy tylko zwierzęta tam zyjace? Nie znam się aż tak i nie wiem czy ta woda jest bezpieczna skoro takie paskudztwo tam żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki za merytoryczne odp. -> https://youtube.com/shorts/cHhKLWbuAEQ #pytanie #zwierzeta #plywanie #biologia
  • 10
@Niewiemja: Wiem, ale czy można w tym pływać względnie bezpiecznie? Czy lepiej nie kombinować. Póki co to jedyny zbiornik gdzie te pijawki zauważyłem, wcześniej nigdy nie trafiłem na tego typu pełzacze wodne
@handler: Pijawkami lekarskimi sprawdza sie czystość wody, jak gdzieś żyją to czysta. Nie mam pojęcia co to za woda Ci tam wybiła. Jak na razie wiadomo tyle że ryzykujesz pijawke czyli niewiele ;p
@handler: Same w sobie nie są szczególnie groźne - popiją trochę i się odczepią (nie tak jak socjaliści). Mogą tylko czymś zarazić pewnie. I gdzies było głośno o pijawce, rozwijającej się w nosie, czy gardle - jakiś dzieciak połknął jajo. Najbezpieczniej to na basenie, ale tam z kolej pederaści ponoć grasują.