Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Cześć mirki,

Mam depresję, ale nie potrafię poprosić o pomoc. Chciałbym się zwrócić do specjalisty, psychiatry, żeby może przepisał coś farmakologicznego do pomocy. Przeraża mnie natomiast wizja pójścia do psychiatry. Jak sobie z tym poradziliście?
Potrzebuję tej pomocy, bo zaczyna to rzutować coraz bardziej na moje życie, zaraz stracę pracę, dziewczynę. Nie ma psychiatry, który po moim opisie i opłacie wyda jakieś zalecenia? Odnośnie ew. farmakologii, jak i ew. psychoterapii.
Nie wiem, jak otagować.

#depresja #psychiatria
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@magnat32: Muszę się trochę uzewnętrznić, wstydzę się tego, że mam depresję. Tego, że ktoś powie, że prawie wszystko mam, nic traumatycznego nie wydarzyło się w moim życiu (oczywiście poza jakimiś pojedynczymi drobnymi sytuacjami, jak u każdego), a mimo wszystko swoimi wyborami doprowadziłem się do takiego stanu
@r333m4k444: do wizyty u lekarza nie trzeba się jakoś szczególnie przygotowywać, będzie Ci zadawać pytania. Tylko pierwsza wizyta jest taka stresująca (a właściwie to tylko jej wizja, bo w gabinecie szybko odetchniesz z ulgą), później już jest z górki :)
@r333m4k444 depresja potrafi pojawuc sie znikąd. Spojrz na to z innej strony psychiatrę obowiązuje tajemnica a ty robisz cos dla siebie. I to mega waznego. Dziewczynie tez powiedz ale jak juz bedziesz po rozmowie z psychiatra
@r333m4k444: Ja byłem w tamtym tygodniu na pierwszej wizycie online. Powiedziałem jakieś 3 zdania z czym przyszedlem i się popłakałem xD I resztę wizyty moja doktor zadawala pytania głównie o objawy choroby, jak śpię, jaki mam apetyt, o samopoczucie, o lęki, zachowania kompulsywne itp., a zadawała w sumie mało pytań o życie osobiste i żadnej mojej odpowiedzi nie oceniała i nie komentowała. Ogólnie też bardzo obawawialem się tej wizyty i odwlekałem
@r333m4k444: mnie mama zapisała wysłała do psychiatry. trochę się stresowałem za pierwszym razem, ale nie było tak najgorzej. oni naprawdę już zetknęli się z różnymi dziwacznymi przypadkami, a twój i tak pewnie będzie dla lekarza lightowym przypadkiem.