Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
Pobierz taior3 - Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem ...
źródło: comment_1621933016YmWuHux7PyCvIbybkoV5eO.jpg
  • 34
@taior3:

W sumie dopiero dziś zauważyłem w tweecie MZ, że zawsze są jakieś przypadki, co do których nieznany jest adres, a więc nie mogą być przypisane do żadnego województwa.

I faktycznie jeśli zsumować liczbę przypadków per województwo, to nie wyjdzie dzisiaj 1000, tylko 979. Efektem tego dane z tabeli per województwo są nieco zaniżone (dziś 2%). A to oznacza, że kto wie, czy w takim podkarpackim zamiast 15 przypadków nie było
Pobierz pansatan - @taior3: 

W sumie dopiero dziś zauważyłem w tweecie MZ, że zawsze są ja...
źródło: comment_1621934075ZwlFizS2E6YPdXStsltp5Y.jpg
@idol89: Zakładam, że dziś wziął dzisiejsze, a wczoraj wczorajsze, bo na odwrót byłoby ciężko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A odstawiając heheszki - podejrzewam, że wg danych dostępnych do wczoraj (np. od 17 do 24 maja) prędkość spadku sugerowała, że na dzień dziecka osiągniemy 2.03 w skali kraju, ale dzisiejsze wyniki były trochę gorsze niż zakładały dane wczorajsze, stąd korekta forecastu.

Właśnie się skapnąłem, że chyba faktycznie konkretnie